Najlepšie veslovacie trenažéry (testy, recenzie) – ako vybrať?

Ľudová voľba

inSPORTline Yukona
inSPORTline

inSPORTline Yukona

Smart hodnotenie

9.5

Cena: 300.20€

Najlepší produkt

inSPORTline RW60
inSPORTline

inSPORTline RW60

Smart hodnotenie

9.2

Cena: 579€

Pre náročných

inSPORTline River
inSPORTline

inSPORTline River

Smart hodnotenie

9.7

Cena: 999€

Pri cvičení doma vám stačí pár základných príslušenstiev, ktoré potrebujete na to, aby ste si dokázali udržať postavu, zhodiť pár kilogramov alebo niečo nabrať. Medzi takéto prístroje sa radí napríklad bežecký pás alebo stacionárny bicykel, pár činiek a možno nejaké švihadlo. Pravdou je však, že ak doma máte niečo navyše, vždy sa viete lepšie vyrovnať fitness centrám a dostať sa tak na úplne iný level, ako len so základným vybavením.

Najpredávanejšie na Heureka.sk

Medzi špeciálne príslušenstvo patria napríklad veslovacie trenažéry, ktoré sú vhodné nielen na naberanie svalovej hmoty, pretože si tam sami môžete nastavovať záťaž, ale takisto sú vhodné aj na kardio, čiže na cvičenie, pri ktorom naozaj perfektne spaľujete. Na tomto stroji sa dokážete naozaj perfektne zničiť a dobre si zacvičiť. Výber takýchto trenažérov by ste mali spraviť za pomoci nejakých profesionálov, ktorí vám dokážu pomôcť vybrať ten najlepší. Ak však nikoho takéhoto nepoznáte, stačí vám aj naštudovať si pár informácií, ktoré vám ponúkame v dnešnom článku.

Najlepšie domáce veslovacie trenažéry

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Brzdný systém maximálna nosnosť Využitie
Ľudová voľba
inSPORTline Yukona
inSPORTline Yukona 300.20€

magnetické 110 kg domáce
Najlepší produkt
inSPORTline RW60
inSPORTline RW60 579€

magnetický 150 kg domáce
Tunturi R30 Tunturi R30 370€

magnetický 110 kg domáce
InSPORTline Oxford InSPORTline Oxford 378.40€

magnetický 12 kg domáce

Najlepšie profesionálne veslovacie trenažéry do fitnes centier

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Brzdný systém maximálna nosnosť Využitie
Pre náročných
inSPORTline River
inSPORTline River 999€

magnetický 150 kg komerčné
Concept2 D/PM5 Concept2 D/PM5 1031€

vzduchový 225 kg komerčné

Čo je to veslársky trenažér?

Kým pri prístrojoch ako bežecký pás alebo bicykel viete hneď z názvu, o čo sa jedná, mnohí si pod názvom veslovací trenažér nevedia presne predstaviť, o čo vlastne ide, až kým neuvidia fotografiu či ilustračný obrázok.

Veslovací trenažér je jedno z najlepších fitness zariadení, ktoré môžete mať doma. Dôvod je ten, že na ňom neprecvičujete len jednu partiu tela, ako napríklad nohy alebo ruky, ale úplne celé telo. Pri jednom cvičení si tak môžete byť istí, že precvičíte úplne všetky partie, ktoré potrebujete.

V minulosti bol tento prístroj obľúbený a využívaný medzi profesionálnymi veslármi, ktorí sa museli udržiavať v kondícií aj mimo sezóny. Dnes je tento prístroj veľmi obľúbený aj medzi amatérmi alebo medzi ľuďmi, ktorí sa snažia ostať v dobrej kondícií. Začať cvičiť na tomto stroji môžete aj vy a to bez predchádzajúcich skúseností. Čím dlhšie cvičiť na trenažéri budete, tým lepšie budete každý jeden pohyb ovládať.

Typy veslovacích trenažérov

Na trhu nájdete hneď štyri rôzne typy veslovacích trenažérov, ktoré fungujú na rôzne odpory a tými sú:

  • Veslovacie trenažéry pracujúce na odpor vzduchom
  • Veslovacie trenažéry pracujúce na odpor pomocou hydraulického piestu
  • Veslovacie trenažéry pracujúce na magnetický odpor
  • Veslovacie trenažéry pracujúce na odpor vodou

Ako si z nich vybrať ten najlepší? Každý trenažér má nejaké iné výhody a každý je dobrý na niečo iné. O každom si niečo povieme.

Na princípe odporu vzduchu

Tento druh trenažérov je úplne najbežnejším typom, ktorý môžete nájsť v rôznych telocvičniach. Trenažéry fungujú tak, že úroveň odporu je daná intenzitou vášho veslovania. Čím viac veslujete, tým vyššia úroveň je a naopak.

Dôvod, prečo sa nachádzajú v mnohých telocvičniach je jednoduché ovládanie. Nemusíte na ňom totižto nič nastavovať a funguje úplne automaticky.

Na princípe odporu pomocou hydraulického piestu

Tento druh trenažérov funguje na nastaviteľný odpor, ktorý si vyberiete vy. Odpor je veľmi tichý, čo je veľkou výhodou tohto prístroja. Tento druh patrí medzi najlacnejšie.

Na princípe magnetického odporu

Trenažéry s magnetickým odporom sú známe tým, že sa takisto nachádzajú v mnohých fitness centrách. Dôvod je najmä ten, že sú veľmi odolné a nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. Odpor si môžete sami nastaviť.

Na princípe odporu vody

Trenažéry, ktoré fungujú na odpor vodou sú veľmi zaujímavé a ponúkajú vám realistické pohyby počas veslovania. Zvuk je veľmi podobný ako vtedy, keď veslujete na vode, preto je to najlepší typ pre človeka, ktorý sa veslovaniu venuje aktívne.

Ako vybrať veslovacie trenažéry

Existuje niekoľko parametrov, na ktoré by ste pri výbere mali dávať pozor. Medzi tie základné sa radia:

  • Kto bude trenažér využívať? – táto otázka musí byť zodpovedaná ako prvá. Dôvod je ten, že ak ho budete využívať sami, ostatné parametre, ku ktorým sa dostaneme, sa budú odvíjať len od vás. Ak však bude trenažér využívať aj niekto z rodiny alebo nejakí vaši známi, treba počítať aj s nimi.
  • Váha – hneď druhým parametrom je váha. Ak budete využívať trenažér sami, zohľadnite vašu váhu a pridajte minimálne 15-20 kilogramov navrch. Istota a nejaká hmotnosť navyše je vždy dobrá. Ak však trenažér bude využívať viacero ľudí, zohľadnite váhu toho najťažšieho a následne pridajte takisto minimálne 10 kilogramov navyše.
  • Výška – výška je takisto dôležitým faktorom, ktorý by ste nemali podceniť. Pre vyššieho človeka je vždy lepšie o niečo väčší alebo dlhší trenažér.
  • Rozmery miestnosti – tým myslíme rozmery miestnosti, v ktorej sa bude trenažér nachádzať. Môže to totižto znieť veľmi banálne, no je to dôležitý parameter. Ak totižto hľadáte ten najlepší veslovací trenažér, možno budete naň potrebovať omnoho viac miesta, ako si myslíte. Fitness zariadenia sú dosť veľké a často by ste mali počítať s väčšou miestnosťou, kde ich budete umiestňovať.

Pri výbere veslovacieho trenažéru by ste sa mali zamerať na:

Rozpočet

Ako pri každom jednom výrobku, tak aj pri kúpe veslovacieho trenažéru by ste mali zvážiť svoj rozpočet. Najlacnejšie trenažéry, ktoré sú vhodné pre amatérov, nájdete do sumy 400 euro. Síce je to skvelá cena, no tieto modely sú naozaj jednoduché a nie pre aktívnych ľudí, ktorí cvičia.

Druhou skupinou trenžérov, ktoré sú vhodné pre asi každého a sú zlatou strednou cestou nájdete v cenovom rozpätí od 400 do 700 eur. Tieto modely strednej triedy sú kvalitné a vhodné pre pokročilých ľudí.

Treťou a poslednou skupinou sú modely vyššej triedy, ktoré sú v cenovom rozpätí od 700 eur vyššie a vhodné sú napríklad do fitness centier.

Na čo bude trenažér používaný

Na čo budete trenažér využívať? Ak to bude len trenažér na domáce použitie, vďaka ktorému môžete čo to schudnúť, nabrať svalovú hmotu alebo si udržať postavu, môžete si vybrať lacnejší model ako v prípade, keď kupujete trenažér do fitness centra, v ktorom klienti potrebujú omnoho viac funkcií.

Dizajn

A takisto, aj dizajn je veľmi dôležitý pri úplne každom výrobku. Takisto je to aj pri veslovavích trenažéroch, ktoré dnes už nie sú len praktické, ale takisto aj štýlové a vyzerajú veľmi dobre.

Pre koho je tento prístroj určený?

A nakoniec, pre koho je tento stroj vlastne určený? Veslovací trenažér je vhodný najmä pre ľudí, ktorí aktívne športujú a cvičia, no takisto pre ľudí, ktorí sa snažia niečo schudnúť alebo nabrať nejakú svalovú hmotu.

Na záver máme pre vás pár informácií ako napríklad to, že pri výbere veslovacieho prístroja by ste sa mali zamerať na dôležité parametre a takisto by ste si mali naštudovať nejaké informácie, ktoré sú potrebné pri kúpe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *