Najlepšie stacionárne bicykle (rotopédy)

Ľudová voľba

inSPORTline Klegan
inSPORTline

inSPORTline Klegan

Smart hodnotenie

9.1

Cena: 287.80€

Najlepší produkt

inSPORTline Salenas
inSPORTline

inSPORTline Salenas

Smart hodnotenie

9

Cena: 329€

Pre náročných

inSPORTline Gemini B200
inSPORTline

inSPORTline Gemini B200

Smart hodnotenie

9

Cena: 1€

Cvičenie je jednou z obľúbených činností moderného človeka. Ak nemáte radi chodenie do preplnených a najmä predražených fitness centier, nezúfajte. Jedno malé fitko si môžete urobiť aj doma, vďaka športovým potrebám, ktoré si jednoducho zakúpite v každom dobrom športovom obchode.Vybrať si správny rotoped (mnoho ľudí si rotoped mýli s cyklotrenažérom) na cvičenie je niekedy pomerne ťažký oriešok. Ako nájsť ten najlepší, na ktorom sa vám bude dobre cvičiť a robiť všetko ostatné? Ak si neviete dať práve s týmto rady, veľmi radi vám pomôžeme!

Najlepšie rotopedy

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Typ Max. nostnosť Brzdný systém Regulácia záťaže
Ľudová voľba
inSPORTline Klegan
inSPORTline Klegan 287.80€

domáci 130 kg Magnetický 8 stupňov
Najlepší produkt
inSPORTline Salenas
inSPORTline Salenas 329€

domáci 150 kg Magnetický 32 stupňov
Pre náročných
inSPORTline Gemini B200
inSPORTline Gemini B200 1€

Profesionálne 180 kg Magnetický 16 stupňov

Ako vybrať najlepší stacionárny bicykel?

Rotoped patrí medzi osvedčený a tradičný fitness prístroj, ktorý precvičí skvelo nielen stehenné a sedacie svaly, ale aj celé telo. Ak chcete investovať do jedného stroja, ktorý vám pomôže dosiahnuť vašu vysnenú postavu. Zlepší vám aj fyzickú kondíciu a pomôže schudnúť.

Cvičiť na tomto stroji sa dá v pohodlí domova bez toho, aby ste chodili niekam do posilňovne. Stačí si zapnúť svoj obľúbený seriál a hodinku na ňom vydržíte úplne v pohode. Nebudete nad ničím premýšľať, spotíte sa a budete sa cítiť skvelo.

Na začiatok by ste si mali uvedomiť, kto na tomto stroji bude cvičiť a podľa toho vyberať aj stroj, ktorý sa vám bude hodiť najviac. Ak budete na ňom cvičiť iba vy, kúpte si taký, ktorý udrží vašu váhu, plus minimálne 20 kilogramov navyše, pre istotu.

Rovnako to je aj s vašou skúsenosťou s cvičením. Ak cvičíte len rekreačne, bude vám stačiť klasický prístroj, ktorý  nestojí tak veľa. Ak patríte k ľuďom, ktorí robia šport už nejakú dlhšiu dobu, určite by ste mali do rotopedu investovať. Vydrží vám dlho a bude sa vám na ňom cvičiť skvelo.

Existujú dva základné typy rotopedov, ktoré rozlišujeme. Jeden je manuálne ovládaný a druhý počítačom riadený rotoped. Ak vám bude stačiť manuálne ovládanie, za výrobok dáte menej, ponúkne vám jednoduchú obsluhu a má menej funkciií. Počítačom riadený rotoped má vyššiu cenu, omnoho viac funkcií a pracovať sa s ním budete musieť naučiť.

Ak budete chcieť ušetriť práve na tomto stroji, nerobte tak. Radšej si priplaťte za kvalitu, ktorá vám vydrží naozaj dlho a budete s ňou veľmi spokojní. Drahšie stroje vám ponúknu viac funkcií, vyššiu nosnosť a ťažšie záťažové koleso. Všetky tieto možnosti vám určite prídu vhod.

Drahšie modely rotopedov majú aj prepojenie s tabletom a smartfónom, takže popri cvičení môžete sledovať svoje obľúbené videá či relácie. Práve vďaka tejto funkcií budete cvičenie milovať ešte viac a ešte sa aj zabavíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *