Najlepšie steppery – ako vybrať?

Ľudová voľba

Spartan Mini
Spartan

Spartan Mini

Smart hodnotenie

9.2

Cena: 38.84€

Najlepší produkt

inSPORTline Twist Big
inSPORTline

inSPORTline Twist Big

Smart hodnotenie

8.9

Cena: 98.40€

Pre náročných

Housefit HS-5033 HERMON
Housefit

Housefit HS-5033 HERMON

Smart hodnotenie

9

Cena: 99€

Steppery patria medzi obľúbené športové prístroje, ktoré majú ľudia po celom svete. Výber toho najlepšieho môže dať niekedy zabrať, no určite by ste mali na jeden staviť. Každý stepper má nejakú inú funkciu, ktorá by sa vám mohla pozdávať a páčiť sa vám. Ako si však vybrať ten najlepší?

Najlepšie steppery

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Nostnosť Hmotnosť
Ľudová voľba
Spartan Mini
Spartan Mini 38.84€

100 kg 6 kg
Pre náročných
Housefit HS-5033 HERMON
Housefit HS-5033 HERMON 99€

100 kg 17 kg
HMS S3038 HMS S3038 44.41€

100 kg 7.3 kg
Najlepší produkt
inSPORTline Twist Big
inSPORTline Twist Big 98.40€

100 kg 9 kg

Steperry sú veľmi obľúbenými nástrojmi na cvičenie, ktoré sa častokrát objavujú v mnohých domácnostiach. Je to najmä kvôli tomu, že sa na nich dá skvelo cvičiť a popri tom sledovať váš obľúbený program alebo film. Ak aj vy radi robíte kardio a na beh moc nie ste, práve pre vás je vhodnou voľbou stepper.

Ako vybrať najlepší stepper?

Pri výbere stepperu by ste mali vedieť niekoľko základných informácií, ktoré vám pomôžu by jeho kúpe. Nekúpte mačku vo vreci za nízku sumu a radšej si priplaťte, pretože takýto stroj vám môže vydržať naozaj dlho.

Ako prvé by ste mali zvážiť intenzitu vášho tréningu. Ako často budete stepper využívať a ako dlho budete na ňom cvičiť? Ak máte intenzívne tréningy a stepper nevynecháte ani jeden deň, určite si zaobstarajte trochu drahší, ktorý vám vydrží aj každodenné používanie.

Dôležité je uvedomiť si to, kto všetko bude stepper využívať a podľa toho vybrať hmotnosť, ktorú unesie. Ak na ňom budete cvičiť len vy, vyberajte taký produkt, ktorý unesie vašu hmotnosť plus niekoľko, najlepšie aspoň 20 kilogramov, plus. Vždy sa oplatí maž rezervu. Dôležitá však nie je len váha, ale aj výška.

Pre príležitostné šlapanie si môžete vybrať mini stepper, ktorý často nemá ani držadlá. Ak však chcete stepper, na ktorom budete aj hodinu či viac, určite si zadovážte taký, na ktorom budete mať aj rúčky.

Nezabudnite ani na špeciálne funkcie, ktoré by nemali chýbať na tom správnom stepperi. Je to napríklad meranie tepovej frekvencie, vďaka čomu budete vedieť, aký tep práve máte. Nevyberajte si taký stepper, ktorý nemá viac ako dve možnosti záťaže. Najlepšie je, ak má hneď niekoľko programov, vďaka ktorým budete cvičiť vždy inak a zmeníte tým tak aj intenzívnosť tréningov. Niečo také sa vždy zíde, ak chcete, aby vaše cvičenie nebolo stále to isté.

Stepper vždy kupujte v obchodoch, ktoré sa špecializujú na predaj športového vybavenia a rôznych podobných vecí. Neodporúčame vám kupovať tento prístroj v hypermarketoch alebo supermarketoch, kde ich síce môžete nájsť za nižšie ceny, no určite nebudú tak kvalitné ako tie, ktoré si zaobstaráte z overených a značkových obchodov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *