Najlepšie fitness schody (testy, recenzie) – ako vybrať?

Najlepší produkt

inSPORTline ProfiStair
inSPORTline

inSPORTline ProfiStair

Smart hodnotenie

9.6

Cena: 8481€

Cvičenie je pre človeka prirodzené a veľmi dôležité. V dobe, kedy sa všade dostaneme autami, autobusmi či inými dopravnými prostriedkami, sa len málokedy presúvame niekam pešo. To je dôvod, prečo naše telo nemá dostatok pohybu, ktoré potrebuje.

Ak počas dňa dostatok pohybu nemáte, mali by ste si ho vykompenzovať aspoň cvičením, ktoré vám zaberie pár minút. Na to, aby ste si však na pár minút zacvičili nepotrebujete chodiť do fitness centra, stačí ak si zakúpite pár pomôcok domov.

Vytváranie vlastných domácich posilňovní je dnes stále viac a viac v obľube. Namiesto toho, aby človek zabíjal čas dochádzaním do fitness centra, ktoré má možno ďalej od svojho domu, si môže veľmi jednoducho zacvičiť v pohodlí svojho domova kedykoľvek chce. Na to, aby ste mohli cvičiť aj vy doma však potrebujete aj nejaké prístroje. Jedným skvelým prístrojom, ktorý patrí medzi celkom nové sa radia aj fitness schody, ktoré sú v obľube najmä na precvičovanie spodných partií tela. Výber tohto prístroja však musí byť premyslený, pretože patrí medzi drahšie výrobky, a preto vám s tým veľmi radi pomôžeme.

Najlepšie fintess schody

Obrázok Názov Cena Hodnotenie
Najlepší produkt
inSPORTline ProfiStair
inSPORTline ProfiStair 8481€

Čo sú fitness schody?

Pre ľudí, ktorí sa s týmto prístrojom ešte nestretli, podáme aj vysvetlenie, čo vlastne takéto schody znamenajú. Fitness schody sú prístrojom, ktorý patrí medzi profesionálne posilňovacie prístroje, pri ktorých môžete naozaj efektívne schudnúť, pretože na nich môžete využívať aj kardio cvičenie.

Vďaka tomu, že sa na tomto prístroji jednoducho cvičí, je vhodný pre úplne každého. Dôvod je najmä ten, že sa pred cvičením nemusíte učiť žiadne špeciálne návody, ako ho zapnúť alebo ako používať nejaké funkcie.

Na trhu existuje viacero rôznych druhov, ktoré sa od seba líšia či už rozmermi, prevedením alebo vybavením, ktoré ponúkajú.

Na čo sú takéto schody vhodné?

Otázkou je aj to, na čo sú vlastne takéto fitness schody vhodné. Určite ste už počuli niektorých odborníkov na cvičenie či na zdravú stravu hovoriť, aby ste chodili radšej po schodoch namiesto eskalátorov alebo výťahu. Iní zas hovoria, že chodia po schodoch najmä kvôli tomu, aby si vyformovali nohy či zadok. Obe tvrdenia sú pravdivé, pretože schody sú pre naše telo naozaj skvelé. Práve to je aj dôvod, prečo sa zhmotnili do jedného prístroja, ktorým sú fitness schody.

Ako si okoreniť svoje cvičenie, ak nie pomocou fitness schodov, ktoré sú veľmi efektívne pre úplne každého z nás? Mnohí ľudia možno tento prístroj videli najmä vo fitness centrách, no pravda je taká, že ho môžete jednoducho využívať aj doma, pretože cvičenie je jednoduché a so skvelými výsledkami.

Aj napriek tomu, že sú stroje o niečo drahšie, vždy ušetríte kopu peňazí, pretože rôzne permanentky do fitness centier vás ku koncu vyjdu na omnoho vyššiu cenu. Práve preto je dobrým krokom, ak si domov kúpite pár základných prístrojov, ako napríklad aj fitness schody.

Nesmieme zabudnúť ani na to, že pri týchto schodoch cvičíte so svojou vlastnou váhou, ktorá býva niekedy práve najväčším protivníkom ostatných ľudí, mnohokrát práve naša vlastná váha je našim protivníkom a musíme jej odolávať. To je aj dôvod, prečo sú schody vhodné pre začiatočníkov a ľudí, ktorí do rúk činky moc často neberú.

Ako vybrať fitness schody

Existuje niekoľko parametrov, na ktoré by ste pri výbere mali dávať pozor. Medzi tie základné sa radia:

  • Kto bude prístroj využívať? – táto otázka musí byť zodpovedaná ako prvá. Dôvod je ten, že ak ho budete využívať sami, ostatné parametre, ku ktorým sa dostaneme, sa budú odvíjať len od vás. Ak však bude prístroj využívať aj niekto z rodiny alebo nejakí vaši známi, treba počítať aj s nimi.
  • Váha – hneď druhým parametrom je váha. Ak budete využívať prístroj sami, zohľadnite vašu váhu a pridajte minimálne 15-20 kilogramov navrch. Istota a nejaká hmotnosť navyše je vždy dobrá. Ak však prístroj bude využívať viacero ľudí, zohľadnite váhu toho najťažšieho a následne pridajte takisto minimálne 10 kilogramov navyše.
  • Výška – výška je takisto dôležitým faktorom, ktorý by ste nemali podceniť. Pre vyššieho človeka je vždy lepšie o niečo väčší prístroj.
  • Rozmery miestnosti – tým myslíme rozmery miestnosti, v ktorej sa bude prístroj nachádzať. Podľa toho si môžete vybrať buď veľký alebo o niečo menší prístroj. Mnohokrát sú však tieto stroje práve väčšie, a preto sa nehodia napríklad do bytu či malého domu.
  • Rozpočet – ten by ste mali zohľadniť pri výbere snáď každého stroja. Pri takomto stroje je vždy lepšie, ak do neho zainvestujete.

Pre koho sú fitness schody vhodné?

Ešte predtým, ako si vôbec budete vyberať tento stroj, by ste mali vedieť, či je pre vás vôbec vhodný alebo nie. Tento prístroj je vhodný nielen pre pokročilých, ale takisto aj pre úplných začiatočníkov, ktorí nie sú príliš zdatní v športovaní. Práve to je aj dôvod, prečo mnohí tento stroj milujú a preferujú.

Je vhodný nielen na posilňovanie spodných partií tela, ale takisto aj pre spaľovanie tukov a chudnutie.

Mnohých určite prekvapí aj to, že prístroj je vhodný aj pre seniorov alebo starších ľudí, ktorí chcú zostať vo forme.

Vďaka tomu, že cvičenie na nich nie je tak náročné, sú schody skvelé aj pre mamičky, ktoré sú čerstvo po pôrode.

Sú fitness schody špeciálne rozdelené?

Fitness schody sú pomerne nové výrobky, ktoré môžete nájsť na trhu. Je ich naozaj obrovský počet, no špeciálne do nejakých typov nie sú rozdelené. Samotne sa výrobky od seba odlišujú len spracovaním, funkciami alebo výbavou, ktorú vám ponúkajú.

Pri výbere fitness schodov by ste sa mali zamerať na:

Rozmery

Ako sme už písali výber by mal pozostávať najmä zo zamerania sa na rozmery. Čím väčší a robustnejší bude váš prístroj, tým lepšie sa vám bude na ňom cvičiť a predvádzať rôzne cviky. Čím menší, tým by však mal byť lacnejší.

Funkcie

Rovnako ako aj ostatné prístroje na cvičenie, tak aj fitness schody vám ponúkajú niekoľko zaujímavých funkcií, o ktoré budete mať určite záujem aj vy. Čím viac funkcí prístroj ponúka, tým lepší výkon môžete podať aj vy a tým je väčšinou aj drahší. Rozpočet by ste si však mali dať na čo najvyššiu priečku.

Snímače tepovej frekvencie

Jednou z veľmi obľúbených funkcií je aj snímač tepovej frekvencie, ktorú mnohí ľudia vyžadujú. Niet sa ani čomu čudovať, pretože táto funkcia vám povie omnoho viac o vás samotných.

Dizajn

A takisto, aj dizajn je veľmi dôležitý pri úplne každom výrobku. Takisto je to aj pri fitness schodoch, ktoré dnes už nie sú len praktické, ale takisto aj štýlové a vyzerajú veľmi dobre.

Ostatné funkcie

Medzi tie patrí napríklad hlučnosť. Tá sa pri mnohých fitness schodoch znižuje práve kvalitou.

Vyhnite sa aj vy preplneným priestorom a zakúpte si domov kvalitný prístroj, na ktorom môžete posilňovať úplne všetky partie svojho tela. Jednoduché cvičenie vám ponúkajú nielen klasické stroje ako bežiaci pás alebo stepper, ale takisto aj tieto schody, pri ktorých budete mať výsledky omnoho rýchlejšie, ako ste čakali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *