Najlepšie kuchynské krájače – ako vybrať?

Ľudová voľba

Sencor SFS 1001
Sencor

Sencor SFS 1001

Smart hodnotenie

9.2

Cena: 26.39€

Najlepší produkt

Gorenje R 506 E
Gorenje

Gorenje R 506 E

Smart hodnotenie

9.6

Cena: 59.00€

Pre náročných

Graef C 90
Graef

Graef C 90

Smart hodnotenie

9.1

Cena: 288.08€

Kuchynské krájače sú dôležitým výrobkom, ktorý by ste mali mať doma určite aj vy. Aj napriek tomu, že krájače nie sú tak dôležitým spotrebičom, ako napríklad mixér alebo rýchlovarná kanvica, je dosť dôležitý na to, aby ste dokázali nakrájať nejakú salámu, zeleninu, syr či nejaké iné potraviny.

V každom prípade sú teda takéto výrobky v domácnosti vítané.

Najlepšie elektrické krájače

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Príkon Hmotnosť Maximálna hrúbka rezu
Najlepší produkt
Gorenje R 506 E
Gorenje R 506 E 59.00€

160 W 11 kg 15 mm
Sencor SFS 4050SS Sencor SFS 4050SS 47.87€

150 W - 15 mm
Ľudová voľba
Sencor SFS 1001
Sencor SFS 1001 26.39€

100 W 2.3 kg 15 mm
Pre náročných
Graef C 90
Graef C 90 288.08€

170 W 8 kg 20 mm
ETA Presto 2094 ETA Presto 2094 76.80€

150 W 4.3 kg 15 mm
Ritter E 01 Ritter E 01 34.23€

130 W 1.8 kg 14 mm
Gorenje R 606 E Gorenje R 606 E 72.90€

180 W 6.9 kg 15 mm
JATA CF 1030 JATA CF 1030 99.00€

200 W 6.1 kg 22 mm

Ako vybrať krájač

Samozrejme, mať doma kvalitný nôž je takisto jednou z možností, no ak sa na to pozriete z inej perspektívy, pochopíte, že na mnoho potravín či jedál vám klasický nôž stačiť nebude. Na to, aby ste odviedli správnu prácu potrebujete aj kvalitný krájač, ktorý vám ušetrí nielen čas, ale takisto aj vašu energiu. Proces rezania mäsa, syrov, chleba, ovocia či zeleniny je tak omnoho jednoduchší a rýchlejší.

Výhody krájačov

Povedzme si na začiatok niekoľko výhod krájačov, ktoré vás určite presvedčia, aby ste si na trhu našli nejaký ten svoj a kúpili ho.

  • Výkonnosť – krájače potravín sú podstatne rýchlejšie ako ručné krájanie potravín. Ak ste unavení a nechcete venovať čas niečomu, čo vás len oberá o energiu, jednoducho stavte aj vy na tento prístroj, ktorý značne uvoľní váš čas, ktorý inak investujete na krájanie.
  • Jednoduché na používanie – tento bod hovorí dosť sám o sebe. Používanie krájačov je naozaj veľmi jednoduché. Stačí si výrobok zapnúť a následne vidieť výsledky.
  • Šetrí peniaze – kupovanie dopredu nakrájaných potravín v obchode vás vždy vyjde drahšie. Práve to je aj dôvod, vďaka čomu ušetríte pri krájačoch množstvo peňazí.
  • Uniformita – ak máte ťažkosti s tým, že neviete nakrájať potraviny na rovnaké kúsky, pomôže vám v tom krájač.

Základné parametre

Pustime sa do základných parametrov, ktoré sú pri každom jednom spotrebiči veľmi dôležité vďaka nim totižto budete vždy vedieť, či je pre vás daný spotrebič vhodný alebo nie.

Výkon

Mnoho krájačov, ktoré majú vysoký výkon, ponúkajú aj veľké rozpätie rýchlostí. Tá najrýchlejšia rýchlosť dokáže potraviny rozkrájať naozaj veľmi rýchlo, jednoducho a hlavne, bezproblémovo.

Dávajte si však pozor, pretože niektoré stroje majú nízky výkon a dokážu sa rýchlo prehriať. Práve preto by ste mali pri výbere sledovať aj to, čo všetko dokáže krájač rozkrájať a na čo všetko je vhodný.

Cena

Dôležitým parametrom je aj cena. Pri spotrebiči, ako je krájač potravín, by ste nemali peniaze šetriť. Dôvodom je, že výkon a výsledky sa vám všetky vrátia a odrzkadlia sa. Ak si totižto kúpite výrobok, ktorý je lacný, nikdy vám neponúkne tak dobrý výkon, ako by ste požadovali.

Použitie

Podľa toho, ako budete a hlavne, na čo budete daný spotrebič používať, sa odvíja aj to, aký by ste si mali vybrať. Pri pravidelnom používaní budete potrebovať drahší a výkonnejší stroj. Naopak, pri sporadickom užívaní vám stačí lacnejší a nie tak výkonný krájač.

Čistenie krájača je pomerne zložité, preto odporúčame si pozorne naštudovať manuál.

Veľkosť

Na trhu existuje veľké množstvo rôznych veľkostí. To je aj dôvod, prečo by ste mali vedieť, akú veľkosť si vybrať. Ak ste veľká rodina, mali by ste si vybrať veľký krájač a naopak, ak ste rodina malá, mali by ste staviť na menšie výrobky.

Typy krájačov

Existujú dva druhy krájačov, z ktorých si môžete vybrať.

Elektrické krájače

Elektrické krájače sa označujú aj ako automatické krájače potravín. Tieto krájače sú omnoho viac obľúbené ako druhý druh, ktorým sú manuálne krájače.

Elektrický typ krájačov je ľahko použiteľný a zvyčajne aj cenovo dostupný. Ako už naznačuje názov, automatické krájače pracujú úplne automaticky a samostatne. Potraviny sú posúvané vozíkom a upravované presne tak, ako potrebujete vy.

Väčšinu týchto prístrojov je možné prepnúť aj na manuálny typ a pracovať ním ručne.

Manuálne krájače

Ako sme spomínali už vyššie, druhým typommanuálne krájače, ktoré sa dajú veľmi jednoducho používať tiež. Nevýhodou od druhého typu je to, že tento druh krájačov musíte ovládať vy sami a tým pádom nepracujú sami.

Stále sú však lepšie, ako klasické krájanie nožom, pretože väčšinu práce spravia za vás.

 

Záver

Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych krájačov a výrobkov, medzi ktorými si určite nájdete presne ten, ktorý je vhodný pre vás a bude vám vyhovovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *