Najlepšie tyčové, smoothie, ručné a stolné mixéry – Ako vybrať?

Ľudová voľba

Sencor SBL 2310
Sencor

Sencor SBL 2310

Smart hodnotenie

9.3

Cena: 18.20€

Najlepší produkt

Delimano Nutribullet 600
Delimano

Delimano Nutribullet 600

Smart hodnotenie

9.7

Cena: 45.90€

Pre náročných

G21 Perfect smoothie Vitality
G21

G21 Perfect smoothie Vitality

Smart hodnotenie

9.5

Cena: 175.50€

Mixéry a šľahače patria do základnej výbavy každej kuchyne. Bez nich by totižto kuchyňa nebola kuchyňou a mnoho rôznych receptov či jedál by ste bez nich spraviť nevedeli.

Najpredávanejšie na Heureka.sk

To je aj jeden z dôvodov, prečo pri zariaďovaní kuchyne mnohí ľudia hľadajú kvalitné spotrebiče, medzi ktorými sa nachádzajú aj tieto dva. Či už doma plánujete variť a piecť pravidelne, alebo skôr preferujete jedenie vonku, vždy by ste mali mať doma po ruke základné spotrebiče ako napríklad mixér či šľahač.

Najlepšie tyčové, ponorné mixéry

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Príkon Počet rýchlostí Typ Objem misy
Bosch MSM67170 Bosch MSM67170 42.40€

750 W 12 tyčový -
G21 VitalStick G21 VitalStick 50.60€

800 W 13 tyčový 0.6 l
Sencor SHB 4362GR Sencor SHB 4362GR 33.99€

800 W plynulá regulácia tyčový 0.0008 l
Sencor SHB 5501 CH Sencor SHB 5501 CH 69.99€

1000 W 20 tyčový -

Najlepšie smoothie mixéry

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Príkon Počet rýchlostí Objem misy Typ
Ľudová voľba
Sencor SBL 2310
Sencor SBL 2310 18.20€

300 W 1 0.6 l smoothie
Delimano Nutribullet 900 Delimano Nutribullet 900 78.99€

- - - smoothie
Sencor SNB 4301RD Sencor SNB 4301RD 49.90€

1000 W 1 1 l smoothie

Najlepšie ručné mixéry

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Príkon Počet rýchlostí Objem misy Typ
Bosch MFQ 3646 Bosch MFQ 3646 46.90€

450 W 5 3 l ručný
ETA 0051 90000 ETA 0051 90000 39.90€

500 W 4 - ručný
Bosch ErgoMixx MFQ36440 Bosch ErgoMixx MFQ36440 36.90€

450 W 5 0.8 l ručný
Bosch MFQ 3640 Bosch MFQ 3640 31.80€

450 W 5 - ručný
Zelmer 481.4 Zelmer 481.4

400 W 5 - ručný

Najlepšie stolné mixéry

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Príkon Objem misy Typ Počet rýchlostí
Pre náročných
G21 Perfect smoothie Vitality
G21 Perfect smoothie Vitality 175.50€

1680 W 2.5 l stolné -
TEFAL BL 811D38 TEFAL BL 811D38 85.80€

1200 W 2 l stolné 10
Tefal Ultrablend Cook BL962B38 Tefal Ultrablend Cook BL962B38 151.98€

1300 W 2 l stolné 10

Ako vybrať mixéry a šľahače

Výber kvalitných spotrebičov je niekedy naozaj veľmi ťažký. Nájsť presne tie, ktoré vám budú vyhovovať a vydržia vám veľmi dlho je niekedy naozaj ťažký. Mixéry a šľahače sa hľadajú pomerne ľahko, ak viete, na ktoré základné parametre máte staviť. Na trhu nájdete niekoľko druhov, a práve to je dôvod, prečo vám dnes prezradíme, ako si vybrať ten najlepší výrobok, ktorý vám doma vydrží naozaj veľmi dlho.

Základné otázky

Prejdime si pár základných otázok, podľa ktorých jednoducho určíte, aký mixér a šľahač by ste si mali vybrať.

 • Ako často budete mixér používať? – jedna zo základných otázok, ktorá sa nachádza snáď pri každom jednom výrobku. Podľa toho, ako často budete daný výrobok používať sa odvíja napríklad jeho motor.
 • Na čo budete mixér používať? – druhá, takisto veľmi dôležitá otázka. Pri výbere je dôležité mať jasno v tom, na čo prevažne budete tento prístroj používať. Mnohé prístroje si môžete kúpiť s rôznymi nadstavcami, ktoré budú vhodné napríklad pre mixovanie orechov, iné zas budú vhodné na ľad a podobne. Nie všetky mixéry sú vhodné na úplne všetko.
 • Aký veľký by mal mixér byť? – nie každý má dostatočne veľa miesta na to, aby si kúpil obrovský mixér, na ktorom bude mixovať svoje smoothies. Pravdou však je aj to, že nie každý menší mixér má požadovaný výkon. Rozmery sú dôležité.
 • Aký typ? – v článku vám ukážeme aj niekoľko zaujímavých typov mixérov, ktoré si určite zamilujete a podľa toho, koľko varíte a hlavne čo varíte alebo pečiete, si vyberiete ten správny.

Základné parametre

Pustime sa do základných parametrov, ktoré sú pri každom jednom spotrebiči veľmi dôležité vďaka nim totižto budete vždy vedieť, či je pre vás daný spotrebič vhodný alebo nie.

Príkon

Príkon motora je dôležitý snáď pri každom jednom výrobku a spotrebiči. Rovnako je teda dôležitý aj pri mixéroch a šľahačoch. Nie každý typ motora je vhodný pre úplne všetky druhy potravín.

Najslabší výkon, ktorý má približne 350 W nie je vôbec vhodný na niečo ako mixovanie orechov či hnietenie cesta, ktoré je veľmi hutné. Na takomto mixéri si môžete urobiť svoje smoothie alebo rozmixovať polievku. Ak by ste totižto takémuto mixéru dali urobiť niečo ťažšie, mohli by ste prehriať motor, ktorý by sa nakoniec zničil.

Do vyššej kategórie, ktorá je vhodná aj na ťažšie úkony patria mixéry s motormi 800 až 1400 W. Samozrejme, sú drahšie, no určite sa oplatia, pretože ich môžete použiť na všetko, čo potrebujete.

Materiál

Materiál, z ktorého je daný spotrebič vyrobený, je veľmi dôležitý nielen z tej dizajnovej stránky, ale takisto aj z toho dôvodu výdrže. Ak si totižto kúpite kovový mixér, ktorý je stabilný a vydrží veľa, môžete si byť istí, že sa naň môžete spoľahnúť aj po nejakom čase. Naopak, ak ste si vybrali prístroj, ktorý je prevažne z plastu, mohlo by sa po dlhšom čase stať, že sa vám pokazí.

Čím odolnejší materiál si vyberiete, tým lepšia a dlhšia životnosť spotrebiča sa predpokladá. Rovnako, pri odolných a kovových mixéroch nájdete krajšie prevedenia, ktoré vás určite zaujmú.

Bezpečnosť

Pri práci s mixérom je potrebná aj bezpečnosť. Ostré sekáčiky sú niečo, čo môže človeku ublížiť, a preto treba dávať pozor napríklad keď meníte jeden nadstavec za druhý. Pri práci by ste mali používať rôzne ochranné kryty, ktoré sa často dostávajú k danému spotrebiču.

Výhodou je, keď stavíte na spotrebič, ktorý má bezpečnostnú poistku. Takto máte istotu, že počas práce nevypadne zo stroja nič a nič sa tak nezničí.

Stavte aj na také spotrebiče, ktoré majú pogumovanie na rúčke a takisto aj na spodku, aby sa vám počas práce nikam daný výrobok neposúval a nešmýkal z rúk.

Kábel

Dĺžka prívodného kábla je dôležitá. Nikdy nie je na škodu, ak je kábel o niečo dlhší. Môžete sa vďaka tomu tak slobodne pohybovať po kuchyni a nemusíte sa báť, že by ste sa ďalej nedostali. Väčšinou bývajú káble dlhé meter aj pár centimetrov.

Typy mixérov

Ako sme spomenuli vyššie, existuje aj niekoľko druhov mixérov, o ktorých si niečo povieme a takisto spomenieme aj ich výhody, vďaka čomu si ich zamilujete.

Stolný mixér

Mnohí ľudia stavia na stolný mixér, pretože je s ním naozaj veľmi jednoduchá manipulácia. Všetky ingrediencie vložíte do mixéra a pustíte ho. Pomôže takmer so všetkým a najlepší je napríklad rôzne polievky či nápoje.

Výhody:

 • Samostatná práca
 • Ideálny do každej kuchyne
 • Najlepší je na prípravu tekutých pokrmov ako napríklad smoothies, koktejly, pyré, omáčky, polievky
 • Väčšina si poradí aj s teplými potravinami
 • Väčšina si takisto poradí aj s ľadom

Nevýhody:

 • Ťažšie čistenie
 • Drahšie a výkonnejšie spotrebiče bývajú väčších rozmerov

Tyčový mixér

Je takou klasikou, ktorú má doma snáď každý. Je vytvorený pre ponorné mixovanie. Menšia nevýhoda oproti stolnému mixéru je najmä v tom, že ho musíte držať a musíte teda byť pri ňom. Výhodou je však to, že najnovšie tyčové mixéry sú veľmi ľahké a rýchle, takže pri mixovaní nestrávite veľa času.

Výhody:

 • Nízka hmotnosť
 • Rýchla práca
 • Jednodé ovládanie
 • Jednoduché čistenie
 • Často máva mnoho príslušenstva, napríklad na šľahanie či sekanie

Nevýhody:

 • Nie je samostatný, pri mixovaní ho musíte ovládať

Ručný mixér

Tento druh mixéra je veľmi podobný tyčovému mixéru. Odlišuje sa však najmä tým, že ho môžete pri práci pripojiť k základni a pracuje sám. Často s takýmto mixérom dostanete a veľké množstvo príslušenstva. Je ideálny pre prípravu šľahačiek, krémov, ciest a snehu.

Výhody:

 • Jednoduchá údržba
 • Široké spektrum príslušenstva
 • Samostatná práca

Smoothie mixér

Vďaka veľkej obľube smoothies alebo koktejlov sa vytvoril aj samostatný druh mixérov, ktoré sa nazývajú smoothie mixéry. Tieto majú rýchle a jednoduché použitie. Dodávané sú väčšinou s praktickými mixovacími nádobami, ktoré následne len vytiahnete a použijete ich ako nádobku, ktorú si so sebou vezmete do školy, práce alebo len tak do mesta. Najčastejšie sa tento druh mixérov používa na prípravu ovocných a zeleninových koktejlov.

Výhody:

 • Jednoduché používanie
 • Jednoduchá údržba
 • Mixovacie nádobky sa môžu používať aj ako nádobky na prenášanie nápoja

Nevýhody:

 • Vo väčšine prípadov sa používa tento stroj len na výrobku smoothies, nie je teda multifunkčný

Drviče

Tento druh mixéra je určený predovšetkým na spracovanie tvrdých potravín alebo pre efektívne rozdrvenie ľadu.

Záver

Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych mixérov a výrobkov, medzi ktorými si určite nájdete presne ten, ktorý je vhodný pre vás a bude vám vyhovovať. Ak ste ochotný investovať do mixéra viac, tak vám odporúčame kúpiť si kuchynského robota ktorý disponuje omnoho viac funkciami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *