Najlepšie vibromasážne stroje (testy, recenzie) – ako vybrať?

Ľudová voľba

HMS SVP01
HMS

HMS SVP01

Smart hodnotenie

9.5

Cena: 134€

Najlepší produkt

Gymbit Vibroshaper
Gymbit

Gymbit Vibroshaper

Smart hodnotenie

9.5

Cena: 249€

Pre náročných

inSPORTline Charles
inSPORTline

inSPORTline Charles

Smart hodnotenie

9.6

Cena: 464.9€

Ako cvičiť efektívne? Ako zhodiť prebytočné kilogramy a cítiť sa dobre? Toto sú najčastejšie otázky, na ktoré sa snažia ľudia už po celé desaťročia hľadať odpovede. Odpoveď ako musíte cvičiť alebo zdravo jesť, pre niekoho nepripadá v úvahu. Nemusíme sa však ani čudovať. Nie každému sa chce cvičiť alebo nie každý vie, ako na to.

Skvelou správou však je, že dnes môžete cvičiť veľmi dobre a kvalitne aj na strojoch, ktoré sa nachádzajú vo fitness centrách alebo ich máte aj sami doma.

Nie každý má rád fitness centrá, čo je dôvod, prečo je čoraz viac a viac ľudí naklonených na domáce cvičenie alebo na zariadenie domáceho fitness centra. Pri zariaďovaní takejto miestnosti by vám doma určite nemal chýbať ani vibromasážny stroj, ktorý dokáže doslova zázraky s telom. Ak ste takýto stroj nikdy neskúšali alebo ste ešte o ňom nepočuli, dnes vám prinesieme základné informácie, ktoré by ste mali vedieť, ak o stroj máte záujem.

Najlepšie vibromasážne stroje

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Nosnosť Výkon Určenie
Pre náročných
inSPORTline Charles
inSPORTline Charles 464.9€

120 kg 500 W profesionálne
inSPORTline Lotos inSPORTline Lotos 267.2€

120 kg 200 W domáce
Najlepší produkt
Gymbit Vibroshaper
Gymbit Vibroshaper 249€

120 kg - domáce
Ľudová voľba
HMS SVP01
HMS SVP01 134€

150 kg 200 W domáce
HMS SVP02 HMS SVP02 152€

150 kg 200 W domáce
Klarfit Vib 1000 Klarfit Vib 1000 159€

120 kg 200 W domáce
Capital Sports Vibbro Capital Sports Vibbro 124.9€

100 kg - domáce

Čo je vibromasážny stroj?

Tento zaujímavý prístroj, ktorý nesie ešte zaujímavejší názov, nepozná úplne každý. Niet sa ani čomu čudovať, síce sa teší veľkej obľube, stále existujú iné, omnoho viac populárne stroje, ktoré sú využívané na cvičenie.

Čo je to teda ten vibromasážny stroj? Tento stroj je známy aj pod názvom vibračná plošina a po celom svete je veľmi známy aj vďaka tomu, že má skvelý efekt na chudnutie. Okrem toho, že zlepšuje váš postoj, takisto posilňuje svaly, zlepšuje krvný obeh a tým pádom vám aj pomáha chudnúť.

Vďaka tomu, že sa stroj používa veľmi jednoducho, ho môžete mať aj vy doma. Zlepšíte si tak nielen svoju váhu a postavu, ale takisto aj zdravotný stav.

Cvičenie na plošine je vhodné aj pre ľudí, ktorí nemajú čas a potrebujú aj pri cvičení niečo robiť. Okrem sledovania svojho obľúbeného seriálu môžete takisto pozerať aj filmy, počúvať hudbu, rôzne podcasty alebo s niekým telefonovať a navzájom sa tak motivovať.

Typy vibromasážnych strojov

Existuje niekoľko typov vibromasážnych strojov, z ktorých si môžete vybrať:

 • Vibromasážne stroje pre domáce použitie
 • Vibračné plošiny do fitness centier

Vibromasážne stroje pre domáce použitie

Ako už z názvu napovedá, tieto stroje sú určené pre domáce použitie. Väčšinou majú maximálnu záťaž do 120 kilogramov a ponúkajú vám základné funkcie, ktoré môžete využívať ako klasickí používatelia.

Pre domáce použitie vám budú stačiť lacnejšie prístroje, ktoré sú poháňané na jeden motor, a ktorého výkon je od 200 Vdo 250 W.

Vibračné plošiny do fitness centier

Tieto stroje sa hodia do fitness centier, kde chodí viac ľudí a každý z nich potrebuje niečo iné. Majú teda logicky aj viac funkcií a vyššiu záťaž, ktorá je do 150 kg. Tieto stroje sú drahšie, no takisto aj výkonnejšie a poháňajú ich dva motory.

Odporúčané profesionálne plošiny

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Nosnosť Výkon Určenie
Pre náročných
inSPORTline Charles
inSPORTline Charles 464.9€

120 kg 500 W profesionálne

Ako vybrať vibromasážne stroje

Existuje niekoľko parametrov, na ktoré by ste pri výbere mali dávať pozor. Medzi tie základné sa radia:

 • Kto bude stroj využívať? – táto otázka musí byť zodpovedaná ako prvá. Dôvod je ten, že ak ho budete využívať sami, ostatné parametre, ku ktorým sa dostaneme, sa budú odvíjať len od vás. Ak však bude stroj využívať aj niekto z rodiny alebo nejakí vaši známi, treba počítať aj s nimi.
 • Váha – hneď druhým parametrom je váha. Ak budete využívať stroj sami, zohľadnite vašu váhu a pridajte minimálne 15-20 kilogramov navrch. Istota a nejaká hmotnosť navyše je vždy dobrá. Ak však stroj bude využívať viacero ľudí, zohľadnite váhu toho najťažšieho a následne pridajte takisto minimálne 10 kilogramov navyše.
 • Výška – výška je takisto dôležitým faktorom, ktorý by ste nemali podceniť. Pre vyššieho človeka je vždy lepšie o niečo väčší stroj.
 • Rozmery miestnosti – tým myslíme rozmery miestnosti, v ktorej sa bude prístroj nachádzať. Podľa toho si môžete vybrať buď veľký alebo o niečo menší vibromasážny stroj.
 • Účel vibromasážneho stroja – cvičíte pravidelne alebo skôr len príležitostne? Pripravujete sa na nejakú športovú súťaž alebo si len chcete zacvičiť vo svojom voľnom čase? Všetky tieto informácie sú veľmi dôležité.
 • Rozpočet – ten by ste mali zohľadniť pri výbere snáď každého stroja
 • Skladnosť – či sa dá stroj v prípade núdze rýchlo sklopiť a niekam uložiť

Výber stroja

Pri výbere je veľmi dôležité orientovať sa na veci, ktoré využijete a budú vám vyhovovať. Zamerať by ste sa mali najmä na:

 • Parametre
 • Kvalitu
 • Výbavu
 • Funkcie
 • Maximálnu hmotnosť
 • Skladnosť
 • Cenu – na trhu nájdete rôzne varianty od tých lacnejších až po tie drahšie

Pre koho je stroj vhodný?

Nakoniec by sme mali ešte spomenúť, pre koho je vlastne tento stroj vhodný a kto by si ho mal zadovážiť. Jednou z najväčších výhod je to, že je vhodný pre úplne všetky vekové kategórie, takže či už máte 20 alebo 70, vždy na tento stroj môžete staviť.

Rovnako sa tento stroj odporúča aj ľuďom s Parkinsonovou chorobou, ktorí po cvičení na tomto stroji zaznamenali pozitívne výsledky. U starších osôb došlo k výraznému spomaleniu priebehu osteoporózy a napomohlo aj k spevneniu kostného tkaniva, čo sa len tak pri klasickom cvičení nevidí.

Rozmysleli ste si to a rozhodli ste sa, že takýto stroj potrebujete aj vy? Na trhu nájdete naozaj obrovské množstvo týchto prístrojov, z ktorých si určite nájdete aj taký, ktorý bude vyhovovať presne vám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *