Najlepšie multifunkčné hrnce – Ako vybrať?

Ľudová voľba

Tefal RK705138
Tefal

Tefal RK705138

Smart hodnotenie

9.8

Cena: 74.90€

Najlepší produkt

TESLA EliteCook K50
Tesla

TESLA EliteCook K50

Smart hodnotenie

9.9

Cena: 97.30€

Pre náročných

Redmond RMC-M800S-E
Redmond

Redmond RMC-M800S-E

Smart hodnotenie

9.7

Cena: 167.9€

Multifunkčný hrniec patrí medzi spotrebiče, ktoré síce nepotrebujete mať doma kvôli tomu, že by ste bez neho niečo urobili, ale len preto, aby ste mohli pripraviť jedlo lepšie, chutnejšie a kvalitnejšie.

Ak teda chcete aj vy takéto vymoženosti, mali by ste si vybrať kvalitný multifunkčný hrniec, ktorý vám zjednodušuje prípravu jedál a takisto ponúka rýchlejšiu prácu v kuchyni.

Najlepšie multifunkčné hrnce

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Objem Príkon
Najlepší produkt
TESLA EliteCook K50
TESLA EliteCook K50 97.30€

6 L 1000 W
Ľudová voľba
Tefal RK705138
Tefal RK705138 74.90€

5 L 600 W
Pre náročných
Redmond RMC-M800S-E
Redmond RMC-M800S-E 167.9€

5 L 900 W
Orava MH-02 Orava MH-02 58.74€

5 L 1500 W
Klarstein Hotpot COOK1-Hotpot Klarstein Hotpot COOK1-Hotpot 104.9€

5 L 95 W
Concept CK9090 Concept CK9090 75.90€

4 L 1500 W
ROHNSON R-2850 ROHNSON R-2850 64.9€

5 L 1500 W
Philips Viva Collection HD3037 Philips Viva Collection HD3037 89.90€

5 L 980 W

Ako vybrať multifunkčný hrniec?

Výber spotrebičov nie je tak jednoduchý, ako sa zdá. Na začiatok musíte vedieť všetky dôležité informácie a základné parametre, vďaka čomu si môžete byť istí, že vás nikdy nič takéto nesklame. My vám dnes poradíme, ako si vybrať kvalitný multifunkčný hrniec, ktorý vám pomôže v každej jednej situácií a pripraví vám chutné jedlo každý jeden deň, ktorý ho budete potrebovať.

Základné otázky

Ako vždy, tak aj teraz, začneme základnými otázkami, ktoré sú snáď najdôležitejšie pri výbere toho najlepšieho a správneho spotrebiču. Predtým, ako vôbec začnete uvažovať o tom, či si multifunkčný hrniec kúpiť a aký, odpovedzte na tieto krátke otázky:

  • Ako často budete hrniec používať? – jedna zo základných otázok, ktorá sa nachádza snáď pri každom jednom výrobku. Podľa toho, ako často budete daný výrobok používať sa odvíja napríklad jeho motor.
  • Aký veľký by hrniec mal byť? – nie každý má dostatočne veľa miesta na to, aby si kúpil obrovský hrniec, v ktorej bude pripravovať jedlo. Veľkosť sa však odvíja najmä od veľkosti rodiny. Ak máte väčšiu rodinu, je potrebné zakúpiť väčší hrniec a naopak.
  • Aký typ ohrievania? – v článku vám ukážeme aj niekoľko zaujímavých typov hrncov, ktoré si určite zamilujete a podľa toho, koľko varíte a hlavne čo varíte a pripravujete, si vyberiete presne ten, ktorý budete potrebovať.
  • Čo budete pripravovať? – podľa toho, čo plánujete v hrnci pripravovať, sa bude odvíjať aj váš výber.

Základné parametre

Pustime sa do základných parametrov, ktoré sú pri každom jednom spotrebiči veľmi dôležité a vďaka nim budete vždy vedieť, či je pre vás daný spotrebič vhodný alebo nie.

Výber multifunkčného hrnca je naozaj veľmi jednoduchý, pretože na trhu nenájdete veľké množstvo typov. Existuje síce pár druhov, no nie toľko, ako pri iných spotrebičoch.

Objem multifunkčného hrnca

Samozrejme, veľmi dôležitý je obsah samotnej samotného hrnca. Veľkosť sa líši najmä v závislosti od počtu členov vo vašej rodine. Pokiaľ budete pripravovať väčšie množstvo potravín, vyberajte si hrnce s objemom minimálne 5 litrov.

Možno ste nevedeli, no tieto hrnce sú vhodné aj na zaváranie. V takomto prípade by ste si mali kúpiť väčší hrniec, s objemom minimálne 29 litrov.

Materiál

Veľmi dôležitý je aj samotný materiál, z ktorého je hrniec vytvorený. Väčšina z elektrický hrncov je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a majú takisto aj nepriľnavý povrch. Výhodou je jednoduché čistenie a takisto skvelá manipulácia.

Teplota

Správnou teplotou sa z jedál nevyparujú dôležité vitamíny a výživové látky. Práve to je jednou z hlavných stránok multifunkčných hrncov. Vždy vám ponúknu správnu teplotu.

Existujú aj dva typy ohrevu:

  • s horným ohrevom
  • s dolným ohrevom

Ďalšie funkcie

Multifunkčný hrniec by ste si mali vyberať aj podľa funkcií, ktoré ponúka. Väčšina moderných hrncov má mnohé nastaviteľné programy a rozšírené funkcie, ktoré určite oceníte.

Výhodou je aj jednoduchá manipulácia s týmto spotrebičom, ktorý má len pár gombíkov, ktoré presne značia danú aktivitu, ktorú chcete urobiť.

Typy hrncov

Hrncov nájdete na trhu hneď niekoľko druhov. Výber je len na vás a to v tom prípade, aký spotrebič vám bude sedieť najlepšie.

  • Parné hrnce – tieto hrnce sú najlepšie pre zdravé varenie, pretože tu môžete variť jedlá bez tuku či oleja. Vystačíte si iba s bezkalorickou vodou. Takéto hrnce sú vhodné pre prípravu mäsa alebo zeleniny.
  • Elektrické panvice – je vhodná pre všetky druhy jedál a zaručene sa bude hodiť úplne každému.
  • Elektrické tlakové hrnce – v takomto hrnci si rýchlo a bezproblémovo uvaríte aj tuhé hovädzie mäso, ktoré sa tu pripraví perfektne. Tento hrniec disponuje prednastavenými programami.
  • Zaváracie hrnce – špeciálne zaváracie hrnce sú vhodné najmä pre spomínané zaváranie.

Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych výrobkov, medzi ktorými si určite nájdete presne ten, ktorý je vhodný pre vás a bude vám vyhovovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *