Najlepšie ryžovary – ako vybrať?

Ľudová voľba

Sencor SRM 0600WH
Sencor

Sencor SRM 0600WH

Smart hodnotenie

9.8

Cena: 14.45€

Najlepší produkt

Sencor SRM 1890SS
Sencor

Sencor SRM 1890SS

Smart hodnotenie

9.8

Cena: 39.19€

Pre náročných

Xiaomi Mi Induction Heating Rice
Xiaomi

Xiaomi Mi Induction Heating Rice

Smart hodnotenie

9.6

Cena: 109.00€

Mnohí ľudia si myslia, že ryžovar do svojej domácnosti nepotrebujú. Uvarenie ryže nie je príliš ťažké a netrvá to ani dlho. Jediné, čo potrebujete, je pri ryži dosť dlho stáť. Pri varení od nej nemôžete len tak odísť, pretože by sa vám mohla pripáliť, vykypieť alebo by sa vám nemusela dobre uvariť.

Práve to je dôvod, prečo si mnohí ryžovať kupujú. Pri varení nemusíte dlho stáť, stačí, keď všetko zadáte danému spotrebiču a následne môžete bez problémov a nejakých starostí pracovať na niečom inom.

Najlepšie ryžovary

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Objem Príkon
Najlepší produkt
Sencor SRM 1890SS
Sencor SRM 1890SS 39.19€

1.8 l 830 W
Ľudová voľba
Sencor SRM 0600WH
Sencor SRM 0600WH 14.45€

0.6 l 300 W
Pre náročných
Xiaomi Mi Induction Heating Rice
Xiaomi Mi Induction Heating Rice 109.00€

1 l 1100 W
Sencor SRM 1800SS Sencor SRM 1800SS 27.00€

1.8 l 700 W
Sencor SRM 1500WH Sencor SRM 1500WH 19.30€

1.5 l 500 W
Russell Hobbs 19750-56 Russell Hobbs 19750-56 25.49€

1.8 l 700 W
De Gusto RC-60 De Gusto RC-60 15.99€

0.6 l 350 W
Sencor SRM 1891RD Sencor SRM 1891RD 34.90€

1.8 l 830 W

Na čo všetko sa dá ryžovar použiť?

Ryžovar nie je vhodný len na varenie ryže, ktorá je dnes veľmi obľúbenou prílohou. Je takisto vhodný aj na mnoho iného. Pár vecí si spomenieme aj my:

  • Varenie ryže – začnime tým základným. Samozrejmosťou je, že ryžovar vám uvarí kvalitnú, chutnú a mäkkú ryžu bez toho, aby ste pri jej varení museli stáť. Šetríte tak množstvo času.
  • Varenie zeleniny – v ryžovare môžete veľmi jednoducho uvariť aj zeleninu.
  • Ovsená kaša – aj takéto zdravé jedlo si v ryžovare môžete uvariť. Vhodné je to najmä vtedy, keď potrebujete väčšie množstvo kaše pre viac ľudí alebo na väčšie množstvo porcií.

Ako vybrať ryžovar?

Výber spotrebičov nie je tak jednoduchý, ako sa zdá. Na začiatok musíte vedieť všetky dôležité informácie a základné parametre, vďaka čomu si môžete byť istí, že vás nikdy nič takéto nesklame. My vám dnes poradíme, ako si vybrať kvalitný ryžovar, ktorý vám pomôže v každej jednej situácií a pripraví vám chutnú a dobrú ryžu každý jeden deň, ktorý ju budete potrebovať.

Základné parametre

Pustime sa do základných parametrov, ktoré sú pri každom jednom spotrebiči veľmi dôležité vďaka nim totižto budete vždy vedieť, či je pre vás daný spotrebič vhodný alebo nie.

Výber ryžovaru je naozaj veľmi jednoduchý, pretože na trhu nenájdete veľké množstvo typov. Existuje síce pár druhov, no nie toľko, z čoho by ste si nemohli vybrať.

Spotreba

Samozrejme, dôležitým parametrom je aj spotreba. V prípade ryžovarov, je rovnako ako v prípade podobných výrobkov, výška spotreby neistá, pretože daný prístroj nepracuje neustále na plný výkon.

Rozmery ryžovaru

Bývate v malom byte a šetríte miesto? Asi by ste mali pouvažovať nad rozmermi samotného spotrebiča, ktorý si vyberáte. Ak totižto šetríte miesto, kde sa dá, potrebujete menší ryžovar, ktorý je skladná a veľmi jednoducho ho uložíte do nejakej skrinky. Inak povedané, spotrebič je skladný.

Naopak, ak vám moc o rozmery nejde, môžete staviť aj na tie väčšie, ktoré sú vhodné pre väčšie rodiny.

Rozmery ryžovaru sú však dôležité aj kvôli veľkosti rodiny. Ak ste veľká rodina, určite budete potrebovať väčší ryžovar. Naopak, menšia rodina, ktorá nemá toľko členov, potrebuje menší ryžovar, ktorý jej postačí.

Veľkosť sa väčšinou začína na objeme 0,5 litra a končí pri objeme nad 2 litre.

Funkcie

Samozrejme, ako každý spotrebič, tak aj ryžovar má niekoľko funkcií, ktoré určite oceníte. Tie klasické, za primeranú cenu majú zvyčajne tieto funkcie:

  • Odložený štart
  • Bezpečnostná poistka
  • Displej
  • Automatická prevádzka

Typy ryžovarov

Ako sme spomínali vyššie, existuje niekoľko druhov ryžovarov.

Ryžovar do mikrovlnnej rúry

Možno ste o tomto ryžovare počuli, možno nie, existuje aj takýto. Na prvý pohľad vyzerá ako klasická plastová miska s vekom, ktorá sa používa na uchovávanie potravín v chladničke. Tieto ryžovary sú vhodné na to, aby sa ryža uvarila správne aj v mikrovlnnej rúre. Ryžovar je vhodný aj na varenie zeleniny.

A ako funguje? Nie je to vôbec ťažké. Jednoducho do hrnca vložíte vodu, ryžu, zatvorite vekom a vložíte do mikrovlnky. Ryža je už o pár minút hotová.

Elektrický ryžovar

Tento je najrozšírenejším druhom, ktorý pozná snáď každý a vie, ako aj vyzerý. Elektrický ryžovar sa postará o úplne každú jednu ryžu, ktorú mu dáte uvariť.

Tento stroj je skvelou investíciou pre úplne každého človeka, ktorý túži po dobre uvarenej ryži, ktorá je uvarená rýchlo, jednoducho a bezstarostne.

Údržba

Je naozaj veľmi jednoduchá. Vnútro ryžovaru sa dá vybrať, takže ho jednoducho umyjete aj v umývačke riadu či ručne.

Záver

Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych ryžovarov a výrobkov, medzi ktorými si určite nájdete presne ten, ktorý je vhodný pre vás a bude vám vyhovovať.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *