Najlepšie fritézy – Ako vybrať?

Ľudová voľba

Tefal FF 230831
Tefal

Tefal FF 230831

Smart hodnotenie

9.4

Cena: 35.50€

Najlepší produkt

SENCOR SFR 3220 WH
SENCOR

SENCOR SFR 3220 WH

Smart hodnotenie

9.7

Cena: 59.00€

Pre náročných

Klarstein AeroVital Deluxe
Klarstein

Klarstein AeroVital Deluxe

Smart hodnotenie

9.4

Cena: 104.9€

Fritézy patria medzi veľmi obľúbené spotrebiče, ktoré má doma snáď každý. Neexistuje totižto domácnosť, v ktorej by bol nazvyš, alebo do ktorej by sa nehodila. Každý ju využije, dokonca aj tie domácnosti, v ktorých sa pravidelne nevarí.

Vďaka tomuto spotrebiču máte možnosť pripraviť chutné jedlá, ktoré sa budú variť úplne samé. Ich príprava vám nezaberie príliš dlho a vďaka tomu, že fritézy sú samostatné, nebudete pri nich musieť stáť. Tie najnovšie vám ponúkajú aj veľmi zaujímavé funkcie, ktoré si zamilujete hneď na prvý pohľad.

Najlepšie fritézy

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Príkon Objem koša
Najlepší produkt
SENCOR SFR 3220 WH
SENCOR SFR 3220 WH 59.00€

1500 W 2.6 l
Najlepší produkt
Tefal FR 490070
Tefal FR 490070 61.36€

1600 W 2 l
Pre náročných
Klarstein AeroVital Deluxe
Klarstein AeroVital Deluxe 104.9€

1700 W 5.4 l
Ľudová voľba
Tefal FF 230831
Tefal FF 230831 35.50€

1000 W 1.2 l
DeLonghi F 28311 DeLonghi F 28311 96.00€

1800 W 1.2 l
TEFAL FZ 710038 TEFAL FZ 710038 129.00€

1400 W 0.01 l

Ako vybrať fritézu?

Výber kvalitných spotrebičov je niekedy náročný. Nájsť presne tie, ktoré vám budú vyhovovať a vydržia vám veľmi dlho je niekedy naozaj ťažký. Fritézy sa hľadajú pomerne ľahko, ak viete, na ktoré základné parametre máte staviť. Na trhu nájdete niekoľko druhov, a práve to je dôvod, prečo vám dnes prezradíme, ako si vybrať ten najlepší výrobok, ktorý vám doma vydrží naozaj veľmi dlho.

Základné otázky

Ako vždy, tak aj teraz, začneme základnými otázkami, ktoré sú snáď najdôležitejšie pri výbere toho najlepšieho a správneho spotrebiču. Predtým, ako vôbec začnete uvažovať o tom, či si fritézu kúpiť a akú, odpovedzte na tieto krátke otázky:

  • Ako často budete fritézu používať? – jedna zo základných otázok, ktorá sa nachádza snáď pri každom jednom výrobku. Podľa toho, ako často budete daný výrobok používať sa odvíja napríklad jeho motor.
  • Aká veľká by fritéza mala byť? – nie každý má dostatočne veľa miesta na to, aby si kúpil obrovskú fritézu, v ktorej bude pripravovať jedlo. Veľkosť sa však odvíja najmä od veľkosti rodiny. Ak máte väčšiu rodinu, je potrebné zakúpiť väčšiu fritézu a naopak.
  • Dá sa fritéza rozložiť? – niektoré modely majú skvelú možnosť a to v tom, že sa dajú rozložiť. Tým pádom sa táto fritéza dá perfektne umyť a väčšina komponentov môže byť umytých aj v umývačke riadu, čo vám ušetrí mnoho času.
  • Má vaša fritéza filtre? – vyberajte si vždy také fritézy, ktoré majú filtren a pohlcovanie pachu. Tak vám okolie nebude smrdieť tak, ako si možno myslíte.
  • Aký typ? – v článku vám ukážeme aj niekoľko zaujímavých typov fritéz, ktoré si určite zamilujete a podľa toho, koľko varíte a hlavne čo varíte a pripravujete, si vyberiete presne tú, ktorú budete potrebovať.

Základné parametre

Pustime sa do základných parametrov, ktoré sú pri každom jednom spotrebiči veľmi dôležité vďaka nim totižto budete vždy vedieť, či je pre vás daný spotrebič vhodný alebo nie.

Výber fritézy je naozaj veľmi jednoduchý, pretože na trhu nenájdete veľké množstvo typov. Existuje síce pár druhov, no nie toľko, ako pri iných spotrebičoch.

Objem fritézy

Samozrejme, veľmi dôležitý je obsah samotnej fritézy a potreba oleja. Menšie fritézy, ktoré sú vhodné pre malé rodiny majú potrebu od pol litra oleja. Sú to však naozaj maličké fritézy, ktoré pre veľké rodiny nebudú dostačujúce. Takéto fritézy sú vhodné pre jedného, maximálne dvoch ľudí.

Fritézy, ktoré sú vhodné pre veľké rodiny, čiže od troch členov vyššie, si vyžadujú približne od piatich litrov oleja viac.

Filter

Na začiatku článku sme si povedali, že filter je veľmi dôležitý pre úplne každého, kto nechce, aby sa mu pach z fritézy roznášal po celom dome. Okrem toho, para, ktorá z fritézy vychádza je zmiešaná s mastnotou a tým pádom vám len znečisťuje vzduch a takisto aj okolie, ktoré ide od mastnoty len veľmi ťažko vyčistiť. Preto vám odporúčame, aby ste si kúpili fritézu, ktorá filter bude mať.

Filter funguje na jednoduchom princípe a to takom, že zachytáva mastnú paru a takisto aj nežiadúce pachy. Filter sa dá veľmi jednoducho vytiahnuť a vyčistiť.

Čistenie

Rovnako ako o filtri, tak aj o čistení sme sa zmienili o niečo vyššie. Základom čistoty fritézy je správna starostlivosť, ktorú jej budete venovať. Mnohí ľudia nevedia správne vyčistiť fritézu, pretože je to veľmi ťažká úloha. Ak sa fritéza nedá rozložiť, je naozaj ťažké vyčistiť ju. Ak ste však šťastní majitelia rozkladacej fritézy, môžete sa pochváliť takou, ktorá sa jednoducho čistí a môžete dať väčšinu častí do umývačky.

Fritézy pracujú s olejom, ktorý je mastný a mastnota ide z úplne všetkého veľmi ťažko dole. To vie snáď každý. Práve preto je skvelé, ak môžete niektoré kúsky z fritézy dať umyť do umývačky.

Funkcie

Fritézu by ste si mali vyberať aj podľa funkcií, ktoré ponúka. Väčšina moderných fritéz má mnohé nastaviteľné programy a rozšírené funkcie, ktoré určite oceníte.

Výhodou je aj jednoduchá manipulácia s týmto spotrebičom, ktorý má len pár gombíkov, ktoré presne značia danú aktivitu, ktorú chcete urobiť.

Typy fritéz

Fritéz nájdete na trhu hneď niekoľko druhov. Tie sa rozdeľujú podľa typu riešenia ohrevného telesa, ktoré je jednou z najdôležitejších častíc, ktoré prístroj má.

  • Ohrevné teleso ponorené v oleji – ohrevná špirála je oddeliteľná, priamo sa ponáka do oleji a tým pádom ho aj zohreje. Táto fritéza je skvelá najmä vďaka tomu, že je energeticky účinnejšia, je praktická na umývanie a vďaka jednoduchému ohrievaniu nevznikajú spálené časti na jedle.
  • Skryté ohrevné teleso – tento druh fritézy je najrozšírenejší. Olej rozohrieva teflónová nádobka, v ktorej je olej naliaty. Okrem toho, že môžete v tejto fritéze veci fritovať, máte umožnené aj dusenie a to bez tuku. Takáto fritéza je vhodná aj ako pomocník pri zdravom stravovaní.
  • Rotačná fritéza – klasický fritovací hrniec, v ktorom kôš pri fritovaní rotuje a tým pádom sa dosahuje požadovaný výsledok.
  • Ohrevné teleso v kombinácií s ventilátorom s minimálnym objemom oleja – tieto teplovzdušné fritézy sú takisto veľmi obľúbené, pretože v hornej aj dolnej časti nájdete integrované výhrevné telesá. Teplo je optimálne rozháňané ventilátorom a tým pádom získavate ten najlepší výsledok. Pri takýchto fritézach vám stačí len lyžica oleja.

Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych výrobkov, medzi ktorými si určite nájdete presne ten, ktorý je vhodný pre vás a bude vám vyhovovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *