Najlepšie Wifi kamery – ideálne kamery do bytu

Ľudová voľba

TP-Link Tapo C200
TP-Link

TP-Link Tapo C200

Smart hodnotenie

9

Najlepší produkt

Securia Pro N649S-200W
Securia Pro

Securia Pro N649S-200W

Smart hodnotenie

9.4

Pre náročných

TP-Link Tapo C320WS
TP-Link

TP-Link Tapo C320WS

Smart hodnotenie

9

Cena:

Ak váhate, či je váš domova každých okolností v bezpečí, určite je na mieste zvážiť, či si nezaobstarať wifi kameru do bytu. Práve tá môže vašu domácnosť ochrániť pred potenciálnymi zlodejmi, taktiež skvele poslúži na to, aby ste mali prehľad, čo sa v danom priestore deje. Väčšina kamier taktiež v súčasnosti ponúka jednoduchú aplikáciu, vďaka ktorej môžete sledovať prenos kedykoľvek budete chcieť. V tomto článku vám prezradíme niečo viac o základnom členení kamier aj o ich cenách.

Momentálne však už kamery nie sú len výsadou veľkých firiem, ale slúžia ako vynikajúci prvok ochrany domácností, chát, v ktorých sa nezdržujete tak často, rôznych garáží a ďalších priestorov. Čo sa týka samotných cien týchto kamier, či už sa rozhodnete zaplatiť viac alebo menej, bude to pravdepodobne investícia, ktorá bude stáť za to.


Napredávanejšie bezdrôtové kamery podľa Heureky

Cena Wifi kamier

Cena sa odvíja od druhu kamery a tiež od jej jednotlivých funkcií a v podstate tu platí jednoduchý vzorec, že čím bude bezpečnostná kamera drahšia, tým bude aj o niečo kvalitnejšia oproti lacnejšej. Cena najlacnejších analógových kamier začína na úrovni zhruba 20 Eur a môže sa vyšplhať až do niekoľkých stoviek či tisícok. Platí, že ak potrebujete kameru do domácnosti, môžete si vybrať o niečo lacnejšie prevedenie, ale naopak, do firiem či výrobných hál je potrebná kvalitnejšia a tým pádom aj drahšia kamera.

Wifi kamera od výrobcu Securia Pro

Druhy kamier

Trendy sú v súčasnosti predovšetkým malé kompaktné kamery do domácností alebo garáží. Tie sa vyznačujú pekným dizajnom, ktorý sa hodí do domova, sú malé a navyše ponúkajú aj množstvo funkcií. V neposlednom rade ich zvyčajne nájdete za veľmi príjemnú cenu. Takéto kamery sú napríklad kamery s Wi-Fi signálom.

Bezdrôtové kamery (Wifi)

Práve Wi-Fi kamery sa najčastejšie používajú na ochranu domácností, pretože ponúkajú naozaj kvaltiný záznam. Dôležité je však poznamenať, že na to, aby fungovali, potrebujú Wi-Fi signál. Rodičia ich radi používajú napríklad na kontrolu svojich detí, alebo majitelia domácich zvierat na kontrolu domácich miláčikov v čase ich neprítomnosti. Skvelé tiež je, že fungujú bez klasických káblov.

Analógové kamery (AHD)

Oproti tomu staršie analógové kamery využívajú na prenos analógový signál. Majú zvyčajne len nižšie rozlíšenie a prenos videa prebieha cez koaxiálny kábel. Obraz vidieť do vzdialenosti približne 100 metrov. Práve preto sa nehodia do veľkých firiem alebo do výrobných hál.

Digitálne kamery (IP)

Častokrát sú práve tieto kamery nahrádzané modernejšou verziou v podobe IP kamier, ktoré používajú digitálny prenos signálu pomocou UTP kábla, ktorý je schopný prenášať signál až na neobmedzenú vzdialenosť. Na ukladanie ich záznamu sa používa NVR box.

Ďalšie parametre pri výbere Wifi kamier

Čo sa týka ďalších parametrov, určite je veľmi dôležité zvážiť minimálne niekoľko. Jedným z nich je napríklad kvalita prenosu, ktorá nie je vo všetkých prípadoch rovnaká. Pri kamerách s digitálnom prenosom obrazu sa udáva v pixeloch, resp. megapixeloch (Mpx). Od rozlíšenia kamery závisí samotná kvalita obrazu. Moderné bezpečnostné kamery majú v súčasnosti rozlíšenie HD, Full HD a 4K. Kamera s HD rozlíšením sa rovná 2.0 Mpx (1080p), Full HD kamera má rozlíšenie obrazu 1920 x 1080 px a 4K kamera môže dosahovať až 8.0 Mpx (3840 x 2160 px).

Veľmi dôležitý je tiež objektív a uhol záberu. Veľký vplyv má naň aj samotný objektív, ktorý môže byť pevné alebo varifokálny. Pevný objektív poskytuje jednu ohniskovú vzdialenosť a daný uhol ostáva nemenný. Oproti tomu má varifokálny objektív variabilnú ohniskovú vzdialenosť a tiež uhol záberu sa dá nastaviť podľa potreby.

V momente, keď si budete bezpečnostnú kameru vyberať, určite predovšetkým zvážte, na aký účel ju potrebuje, kde ju chcete umiestniť a akú veľkú plochu bude snímať. Práve odpovede na tieto otázky vám veľmi dobre pomôžu pri výbere.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *