Najlepší internet na doma – porovnanie, recenzie

Hľadáte najlepší internet na doma? Či už ste študent alebo majiteľ malej firmy, existuje služba internetu, ktorá je pre vás ideálna. V tomto príspevku sa budeme venovať rôznym typom dostupných internetových služieb a pomôžeme vám vybrať si tú správnu pre vaše potreby.

Porovnanie Slovenských poskytovateľov internetu

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Najlacnejší internet Najrýchlejší tarif Optický internet
Najlepší produkt
UPC
UPC

10 € 1000 / 50 Mbit/s áno
Telekom Telekom

12.89 1000 / 300 Mbit/s áno
Orange Orange

10 € 1000 / 300 Mbit/s áno

Recenzie poskytovateľov internetu

UPC

Najlacnejší internet: 10 € | Najrýchlejší tarif: 1000 / 50 Mbit/s | Optický internet: áno |

UPC

Smart hodnotenie
9.5

Spoločnosť UPC poskytuje svoje výrobky a služby už niekoľko desaťročí, vďaka čomu si vybudovala pomerne veľkú zákaznícku základňu. Mnohí ľudia si spoločnosť obľúbili najmä pre jej širokú ponuku služieb. K dnešnému dňu spoločnosť UPC poskytuje televízne, internetové a telefónne služby takmer 600 000 rodinám. Ak si nie ste istí, či spoločnosť UPC funguje vo vašej oblasti, stačí sa pozrieť na oficiálnu webovú stránku. Nájdete tu zoznam viac ako 60 miest a obcí, v ktorých spoločnosť UPC v súčasnosti pôsobí. tarif UPC

Viac info

Výhody

 • Skvelý zákaznícky servis
 • Prehľadná ponuka tarifov

Nevýhody

Telekom

Najlacnejší internet: 12.89 | Najrýchlejší tarif: 1000 / 300 Mbit/s | Optický internet: áno |

Telekom

Smart hodnotenie
9

Webová stránka Telekomu ponúka celý rad služieb, ale proces výberu je trochu komplikovanejší, než by musel byť.

Ak ešte nemáte aktívnu pevnú linku alebo televíznu službu Telekomu, musíte najprv do formulára zadať svoju adresu a skontrolovať dostupnosť služieb. Až na základe tohto overenia vám systém ukáže, aký druh služby a akou rýchlosťou je na vašej adrese dostupný, čo je trochu mätúce.  

Viac info

Výhody

 • Dobré pokrytie

Nevýhody

 • Drahší najlacnejší tarif

Orange

Najlacnejší internet: 10 € | Najrýchlejší tarif: 1000 / 300 Mbit/s | Optický internet: áno |

Orange

Smart hodnotenie
9

Orange je mobilný operátor, ktorý ponúka širokú škálu služieb od pevného internetu až po digitálnu a satelitnú televíziu.

Orange ponúka 4 typy pripojenia na internet pre domácnosti: 60 Mbit/s, 500 Mbit/s, 850 Mbit/s, 1000 Mbit/s.

Optická sieť spoločnosti Orange patrí medzi najrýchlejšie a najspoľahlivejšie v krajine. Vďaka tejto sieti si zákazníci Orangeu môžu vychutnať HDTV kanály s krištáľovo čistým obrazom a zvukom Dolby Digital Plus. Optická sieť Orangeu je skvelá aj na hranie online hier, pretože poskytuje nízku latenciu a vysoké rýchlosti.

Viac info

Výhody

 • Najrýchlejší internet

Nevýhody

 • Neprehľadná ponuka tarifov
 • Nie je dostupný na celom slovensku

Aké typy internetov poznáme?

Existujú tri hlavné typy internetového pripojenia, ktoré ľudia používajú vo svojich domácnostiach:

 • káblové
 • bezdrôtové
 • optické.

Každý z nich má svoje výhody a nevýhody, preto je dôležité vybrať si správny typ pre svoje potreby


Káblový internet je zvyčajne najspoľahlivejšou a najrýchlejšou možnosťou, ale jeho zriadenie môže byť drahšie.

Bezdrôtový internet využíva na pripojenie k internetu rádiové vlny, čo znamená, že ho možno používať kdekoľvek, kde je signál. Bezdrôtový internet však môže byť pomalší a menej spoľahlivý ako káblový internet.

Optický internet je najnovším typom internetového pripojenia a ponúka oveľa vyššie rýchlosti ako káblový aj bezdrôtový internet. Jeho zriadenie však môže byť drahšie a nie je k dispozícii vo všetkých oblastiach

Bez ohľadu na to, ktorý typ internetu si vyberiete, je pripojenie na internet v domácnosti nevyhnutné na vykonávanie mnohých úloh, ako je práca z domu, školské úlohy alebo udržiavanie kontaktu s priateľmi a rodinou.

Základné parametre

Pri výbere poskytovateľa internetových služieb je dôležité pochopiť základné pojmy fungovania internetu. pojmy “sťahovanie” a “odosielanie” sa vzťahujú na rýchlosť, akou možno prenášať údaje z internetu do vášho počítača (sťahovanie) alebo z vášho počítača do internetu (odosielanie).

“Agregácia” je proces spájania viacerých dátových kanálov do jedného, ktorý môže pomôcť zvýšiť rýchlosť sťahovania aj odosielania.

A nakoniec, “FUP” je skratka pre “fair usage policy”, čo je súbor obmedzení, ktoré niektorí poskytovatelia internetových služieb zavádzajú pre množstvo dát, ktoré môžete preniesť v danom časovom období.

Zdroj: https://www.mojandroid.sk/kto-ma-na-slovensku-najlepsi-internet-test-prezradil-zaujimave-vysledky/

1 myslel na Najlepší internet na doma – porovnanie, recenzie

 1. Zistil som, že tie ponuky internetu sú všetky čert ako diabol. Aj tie, ktoré sú akože na prvý pohľad výhodnejšie, majú v skutočnosti v sebe zahrnuté kadejaké implicitné poplatky, napr. za inštaláciu, aktiváciu služby, prenájom zariadenia, atď. Keď sa to vezme do úvahy, cenové rozdiely ponúk od jednotlivých operátorov sú minimálne. To sa týka aj akciových ponúk, pár mesiacov síce zákazníci platia menej, ale keď sa platnosť akcie skončí, nabehnú vyššie ceny, a v sume napokon zaplatia možno aj viac, akoby inde zaplatili pri nemennej cene počas celého obdobia viazanosti. Všetko sú to len lacné triky na obalamútenie ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *