Vivax ACP-09CH25AELI recenzia

Blíži sa leto, obdobie horúčav a slnečných letných dní. Keďže slnko je prudšie ako kedysi a bývame v paneláku na sídlisku, ktoré sa rýchlo prehrievajú, museli sme nájsť spôsob ako byť aj v pohodlí domova ukrytí pred slnkom a mimo dosahu nevydržateľných horúčav. Skúšali sme zo začiatku ventilátor. No keďže sme 4-členná rodina, tento spôsob nebol ideálnym riešením, a preto sme uvažovali o ďalších možnostiach. Náš problém však vyriešil až Vivax ACP-09CH25AELI.

Nevýhody

Priznávam, zo začiatku som bola skeptická, čo sa týka klimatizácie. Počula som o rôznych hrozbách, ako spôsobujú alergie, víria prach, vysušujú vzduch, a keďže máme malé dieťa, chcela som ho uchrániť pred týmito hrozbami. Po prečítaní rôznych recenzií som sa teda rozhodla, že si Vivax ACP-09CH25AELI zaobstaráme.
Čo sa týka ceny a jej porovnanie s ostatnými produktami tohto typu, je primeraná kvalite a výkonu.

Rôzne nastavenia


Očarilo ma na ňom najmä to, že má 12 rýchlostí a možností nastavenia. Čo sa týka triedy energetickej činnosti, pri ohreve aj ochladzovaní sa radí medzi triedu A. Z uvedeného teda vyplýva, že Vivax ACP-09CH25AELI je vhodný nie len na ochladzovanie, ale aj ohrev vzduchu.
Ako som už spomínala, keďže máme malé dieťa, zaujímalo ma i to, ako veľmi hlučný je tento výrobok :

Hluk

Intenzita zvuku pri štandard. podmienkach:

    • Vnútorná jednotka: ≤54dB
    • Vonkajšia jednotka: ≤63dB

Z čoho teda vyplýva, že je veľmi málo počuteľný, a preto je vhodný aj pri malých deťoch. Zo začiatku sme ju používali iba zbežne, no časom sme si na ňu už zvykli natoľko, že ju používame denne, a nemusíme mať v noci otvorené okná na prízemí so strachom. Častokrát ju nemáme zapnutú celú noc, ale nastavíme si časovač vypnutia, keďže to možné a samostatne sa vypne pri určitej teplote.

Dôležité je dodržiavať pravidlo, aby sme nemali v byte, keď z neho odchádzame, väčšiu rozdielovú teplotu 4-5st. čo by mohlo spôsobiť zdravotné problémy. Ceny na našom trhu sa pohybujú okolo 450€ . Myslím si, že je to najvhodnejší, najrýchlejší a cenovo výhodný spôsob udržiavania primeranej teploty v celom byte alebo dome, ako sa uchrániť pred nevydržateľnými horúčavami letných dní. Preto ho odporúčam každému, kto má rovnaký alebo podobný problém ako my a neoľutuje 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *