Najlepšie slúchadlá na hudbu, plávanie, beh – poradíme ako vybrať

Vychutnať si tú najlepšiu hudbu si môžete najmä vďaka kvalitným slúchadlám, ktoré budú štýlové. Nielen MP3 či MP4 prehrávač, ale aj slúchadlá sú veľmi dôležitým aspektom, na ktorý by ste mali dávať pozor, ak si chcete svoju hudbu do sýtosti vypočuť v tom najlepšom zvuku.

Vybrať si slúchadlá v dnešnej dobe býva pomerne ťažké. V obchodoch nájdete niekoľko druhov slúchadiel, ktoré majú rôzne tvary, farby či dokonca sú bez drôtu. Ako si vybrať tie najlepšie?

Rebríček najlepších slúchadiel

Názov Hodnotenie Vlastnosti
1

Marshall Major II

92

    


Viac info
2

Koss PORTA PRO

90.5

    


Viac info
3

Headset HyperX Cloud II (KHX-HSCP-GM)

90.3333333333

    


Viac info

Typy slúchadiel

  • Klasické drôtové slúchadlá – medzi klasické drôtové slúchadlá patria všetky slúchadlá, ktoré ste doteraz mali doma alebo ste ich dostali napríklad k telefónu. Mnohí ľudia ich nemajú moc v láske, pretože z ucha vypadávajú a sú veľké. Práve preto sa začali pred niekoľkými rokmi vyrábať menšie slúchadlá, ktoré si jednoducho dáte do ucha a vypadávať vám nebudú.
  • Bezdrôtové slúchadlá – jedným z posledných výstrelkov, ktoré prišli v technickom svete sú slúchadlá bez drôtov. Žeby sme sa konečne zbavili zauzlených drôtov, ktoré horko-ťažko rozmotáme?
  • Slúchadlá do uší – menšie „štuple“ do uší, ktoré sa začali len nedávno vyrábať mnohých potešili. Konečne prišli slúchadlá, cez ktoré nepočujete okolitý ruch, nevypadávajú vám z uší aj pri nepatrnom pohybe a skvelo z nich počuť hudbu.
  • Veľké slúchadlá – veľké slúchadlá, ktoré nie sú ani do uší, ale skôr na uši sa usadili už pred niekoľkými desiatkami rokov a sú populárne dodnes. Kým v minulosti sa brali tieto slúchadlá ako klasická vec pri počúvaní hudby, dnes sa už tieto slúchadlá často krát berú ako módny doplnok.

Na hudbu

Názov Hodnotenie Vlastnosti
1

Koss PORTA PRO

90.5

    


Viac info
2

Headset HyperX Cloud II (KHX-HSCP-GM)

90.3333333333

    


Viac info

Ako si vybrať správne slúchadlá?

Výhodou nakupovania slúchadiel v elektrodomoch či obchodoch, kde ich môžete chytiť je to, že ich môžete aj vyskúšať. Zapichnete si ich do telefónu či prehrávaču a jednoducho zistíte, či vám zvuk vyhovuje. Ak ich však objednávate z internetu, vždy je tu možnosť, že vám nesadnú.

Slúchadlá by ste mali vyberať najmä na základe zvuku, ktorý počujete. Síce sú slúchadlá, ktoré ste si vytipovali naozaj veľmi pekné, no nevýhoda môže byť v tom, že zvuk nie je tak kvalitný. Radšej si vyberte tie, ktoré sú kvalitnejšie.

TIP: ak sa radi učíte pri hudbe prečítajte si pár tipov ako sa učiť pri hudbe

Rovnako nezabúdajte ani na cenu, ktorá je asi najväčšou zárukou kvality. Čím vyššia cena, tým lepšia kvalita a výdrž slúchadiel. Za dobrý zvuk si radšej priplaťte a uvidíte, že sa vám bude hudba počúvať odrazu omnoho lepšie.

Stále ešte neviete že aké slúchadlá si vybrať? Pozrite si aktuálne zľavy na všetky druhy slúchadiel

Pri výbere slúchadiel sa však posudzuje aj vzhľad. Dôležité to je najmä pri väčších slúchadlách, ktoré každý vidí, pretože ich máte nasadené na hlave. Ak ich chcete ako módny doplnok, vyberajte si farbu, materiál a vzor aj podľa toho, aké oblečenie najviac nosíte a aký štýl preferujete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *