Najlepšie varné dosky

Ponúkame Vám aktuálny prehľad tých najlepších varných dosiek pre tento rok, ktoré môžete mať doma už aj vy. Táto ponuka, ktorú sme pre vás pripravili, obsahuje len tie najlepšie varné dosky, ktoré na Slovenskom trhu nájdete.

Vyberte si z nich aj vy a varte moderne, kvalitne a jednoducho. Varná doska je v súčasnosti veľmi obľúbeným doplnkom v kuchyni a momentálne medzi najobľúbenejší typ patrí indukčná varná doska ktorá je veľmi efektívna a bezpečná.

Typy varných dosiek

Liatinové varné dosky

Patria medzi dosky za najvýhodnejšie ceny, pričom ich odolnosť je dostatočne vysoká. Za nevýhodu liatinových varných dosiek považujeme najmä nehospodárnosť a účinnosť maximálne 60%.

Sklokeramické dosky

Maximálna účinnosť sklokeramických dosiek prevyšuje liatinové varné dosky, keď účinnosť dosahuje 70%. Nahriatie varnej dosky trvá len neuveriteľných 15 sekúnd. Medzi nevýhody patrí aj okamžité prepečenie jedla.

Indukčné dosky

Výzorovo a dizajnovo sú indukčné dosky podobné doskám sklokeramickým. Ohrev a samotné fungovanie je však odlišné ako je to pri sklokeramickej doske. K ohrevu vlastne dochádza na dotykových miestach medzi hrncom a doskou, čo povyžujeme za obrovskú výhodu. Čo sa však nevhod týka, tu spomenieme vyššiu cenu a nutnosť používať len určené hrnce.

Ako vybrať varnú dosku

Pri výbere varných dosiek sledujte tieto parametre.

Stále nieste rozhodnutý a neviete akú varnú dosku si máte kúpiť? Pozrite si aktuálne zľavy na varné dosky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *