Testujeme najlepšie eliptické trenažéry – ako vybrať?

Ľudová voľba

Fitness King Orbitrek PLATINIUM
Fitness King

Fitness King Orbitrek PLATINIUM

Smart hodnotenie

9.6

Cena: 119.00€

Najlepší produkt

inSPORTline ATLANTA BLACK
inSPORTline

inSPORTline ATLANTA BLACK

Smart hodnotenie

9.6

Cena: 390.80€

Pre náročných

inSPORTline Galicum
inSPORTline

inSPORTline Galicum

Smart hodnotenie

9.3

Cena: 1€

Mať doma kvalitné vybavenie na cvičenie je veľkou výhodou. Medzi základnú výbavu patrí nielen bežecký pás, ako si mnoho ľudí myslí, ale takisto aj eliptický trenažér, na ktorom sa cvičí veľmi príjemne. Okrem toho, že ho budete používať vo svojom domácom fitku, môžete ho takisto dať aj do obývačky a sledovať pri tom napríklad nejaký film alebo svoj obľúbený seriál. Cvičenie vám tak ujde omnoho rýchlejšie

Zdravý životný štýl a jedenie zdravého jedla sa stalo veľmi populárnym. Posledné roky ľudia pravidelne navštevujú fitness centrá, cvičia a kupujú si zdravé potraviny. Ak nie ste zvyknutí na to, aby ste chodili do fitness centier, domáce cvičenie dokáže pomôcť takisto. Mnoho ľudí cvičí iba doma. Na to aby ste to mohli robiť, potrebujete mať doma aspoň jeden kvalitný prístroj. Mnohí ľudia však nemajú radi beh, čo je dôvod, prečo pre nich bežecký pás nie je tým najlepším výberom. Eliptický trenažér je preto druhou možnosťou, na ktorú by ste mohli staviť.

Najlepšie domáce eliptické trenažéry

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Maximálna nosnosť Určenie
Najlepší produkt
inSPORTline ATLANTA BLACK
inSPORTline ATLANTA BLACK 390.80€

150 kg domáce
Ľudová voľba
Fitness King Orbitrek PLATINIUM
Fitness King Orbitrek PLATINIUM 119.00€

120 kg domáce
inSPORTline inCondi ET50i inSPORTline inCondi ET50i 617.20€

150 kg domáce
inSPORTline Sarasota Dark II inSPORTline Sarasota Dark II 234.30€

120 kg domáce

Najlepšie klubové profesionálne eliptické trenažéry

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Maximálna nosnosť Určenie
Intenza 550ETi Intenza 550ETi 3€

180 kg profesionálne
Pre náročných
inSPORTline Galicum
inSPORTline Galicum 1€

150 kg profesionálne
inSPORTline Avalor ET inSPORTline Avalor ET 1€

150 kg profesionálne
inSPORTline inCondi ET520i inSPORTline inCondi ET520i 761.40€

180 kg profesionálne

Čo je eliptický trenažér?

Na začiatok by sme mali zodpovedať asi otázku, čo je to vlastne eliptický trenažér? Nie každý vie presne, čo si pod týmto pojmom má predstaviť. Pri pojme bežecký pás či činky si vieme všetci jednoducho predstaviť, čo kupujeme.

Eliptický trenažér je vysoko účinný stroj na posilňovanie a takisto na kardio cvičenie. Mnohí si myslia, že tento stroj posilňuje len nohy. Pravdou však je, že posilňujete aj ruky, a preto vám stroj ponúka precvičenie celého tela. Vďaka zapájaniu všetkých končatín si môžete byť istí, že ponaťahujete a precvičíte celé telo.

Počas niekoľkých rokov, počas ktorých je tento trenažér na trhu, si získal naozaj slávu a popularitu. Nenachádza sa len vo fitness centrách, ale takisto aj v mnohých domácnostiach. Okrem počúvania hudby môžete pri cvičení sledovať aj filmy či seriály.

A načo je presne tento stroj vhodný? Na získanie svalovej hmoty, schudnutie prebytočných kilogramov a takisto aj pre udržanie dobrej postavy.

Typy eliptických trenažérov

Existuje mnoho parametrov, podľa ktorých si môžete eliptické trenažéry vybrať. Tým najzákladnejším a najdôležitejším je typ. Na trhu nájdete viacero typov:

  • Eliptický trenažér s páskovou brzdou
  • Eliptický trenažér s magnetickým systémom
  • Eliptický trenažér s elektromagnatickým brzdným systémom

A aký je medzi jednotlivými typmi rozdiel?

Eliptický trenažér s páskovou brzdou

Tento trenažér patrí medzi najlacnejšie varianty, ktoré na trhu nájdete. Výhoda je síce v nízkej cene, no tam niekde to aj končí. Tento prístroj má aj viacero nevýhod, ako napríklad hlučnosť, rýchle opotrebovanie a podobne. Stroj je tak vhodný len pre ľudí, ktorí cvičia málo.

Eliptický trenažér s magnetickým systémom

Druhý typ je o niečo drahší, no stále nepatrí medzi tie najdrahšie a najlepšie. Aj napriek tomu je to však zlatá stredná cesta, na ktorú staví väčšina ľudí, ktorí cvičia pravidelne. Výhodou tohto stroja je najmä tichý chod a dlhá životnosť.

Eliptický trenažér s elektromagnatickým brzdným systémom

Posledným, najdrahším a najlepším typom je trenažér, ktorý má elektromagnetický brzdný systém. Výhodou tohto stroja je presné meranie a ďalšie parametre či funkcie, ktoré stroj má. Najväčšou výhodou je dlhá životnosť. Je vhodný pre profesionálnych športovcov.

Ako vybrať?

Existuje niekoľko parametrov, na ktoré by ste pri výbere mali dávať pozor. Medzi tie základné sa radia:

  • Kto bude eliptický trenažér využívať? – táto otázka musí byť zodpovedaná ako prvá. Dôvod je ten, že ak ho budete využívať sami, ostatné parametre, ku ktorým sa dostaneme, sa budú odvíjať len od vás. Ak však bude trenažér využívať aj niekto z rodiny alebo nejakí vaši známi, treba počítať aj s nimi.
  • Váha – hneď druhým parametrom je váha. Ak budete využívať trenažér sami, zohľadnite vašu váhu a pridajte minimálne 15-20 kilogramov navrch. Istota a nejaká hmotnosť navyše je vždy dobrá. Ak však prístroj bude využívať viacero ľudí, zohľadnite váhu toho najťažšieho a následne pridajte takisto minimálne 10 kilogramov navyše.
  • Výška – výška je takisto dôležitým faktorom, ktorý by ste nemali podceniť. Pre vyššieho človeka je vždy lepšie o niečo väčší trenažér.
  • Rozmery miestnosti – tým myslíme rozmery miestnosti, v ktorej sa bude prístroj nachádzať. Podľa toho si môžete vybrať buď veľký alebo o niečo menší eliptický trenažér.
  • Akým spôsobom budete trenažér využívať – inak bude tento prístroj využívať profesionál a inak človek, ktorý cvičí len raz za čas.

Pri výbere bežeckého pásu by ste sa mali zamerať na:

Tvar a dĺžka

Týmto myslíme najmä tvar a dĺžku miesta, na ktoré našľapujete. Samozrejme, tieto rozmery sa odvíjajú nielen od vás, ale takisto aj od ľudí, ktorí spolu s vami budú tento stroj využívať. Správna voľba tvaru a dĺžky zaisťuje aj správne cvičenie a prispôsobenie stroja presne vám. Mnohí odborníci odporúčajú zvoliť si trenažér s dĺžkou kroku minimálne 40 cm.

Záťaž

Takisto je dôležitá aj záťaž, vďaka ktorej sa vám bude dobre cvičiť. Mnohé trenažéry ponúkajú dve varianty záťaže, podľa ktorej môžete cvičiť. Niektoré stroje ponúkajú aj manuálny režim, vďaka ktorému si všetko nastavíte sami, iné zas elektronický systém, ktorý vám ponúka niekoľko programov napríklad na posilňovanie alebo na naberanie svalovej hmoty. Druhá varianta je viac obľúbená medzi ľuďmi.

Ak si však kúpite lacný eliptický trenažér, ovládanie záťaže sa vykonáva len manuálne.

Meranie tepovej frekvencie, pripojenie PC k stroju a ďalšie funkcie

Tak ako aj ostatné prístroje, tak aj tento vám ponúka niekoľko zaujímavých funkcií. Medzi ne patrí napríklad meranie tepovej frekvencie, vďaka čomu si môžete popri cvičení sledovať úplne všetky dôležité parametre.

Okrem tepovej frekvencie si môžete byť istí, že vám stroj bude merať aj iné parametre. Najdrahšie špičkové varianty prístrojov umožňujú aj pripojenie eliptického trenažéru k počítaču. Takto môžete nahrať do počítača alebo notebooku všetky svoje informácie zozbierané počas cvičenia.

Pre koho je tento prístroj určený?

A nakoniec, pre koho je tento stroj vlastne určený? Dobrou správou je, že je vhodný pre úplne všetky vekové kategórie, pretože nezaťažuje kĺbový aparát. Je teda vhodný nielen pre mladých, ale aj starších ľudí, ktorí by si mali dávať na svoje kosti alebo telo pozor o niečo viac.

Aj napriek tomu, že je trenažér vhodný pre úplne každého, najčastejšie ho používajú ženy. Majú ho jednoducho v obľube viac.

Na záver vám dáme len menšiu radu. Pri výbere eliptického prístroja by ste sa mali zamerať na dôležité parametre a takisto by ste si mali naštudovať nejaké informácie, ktoré sú potrebné pri kúpe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *