Najlepšie elektrické kolobežky (testy, recenzie) – ako vybrať?

Ľudová voľba

Xiaomi Mi Electric Scooter 2
Xiaomi

Xiaomi Mi Electric Scooter 2

Smart hodnotenie

9.8

Cena: 420.00€

Najlepší produkt

Ninebot by Segway KickScooter ES1
9.1

Ninebot by Segway KickScooter ES1

Smart hodnotenie

9.2

Cena: 545.10€

Pre náročných

City Boss V5
City Boss

City Boss V5

Smart hodnotenie

9.4

Cena: 726.90€

Elektrické kolobežky patria medzi celkom nové výrobky, ktoré sa na trhu nachádzajú. Sú veľmi obľúbené, vďaka tomu, že nefungujú len na váš pohyb, ale takisto aj automaticky. Z minulosti si mnohí ľudia pamätajú na to, ako mali doma klasické menšie či väčšie kolobežky, na ktorých sa mohli prevážať po meste alebo niekde vonku na túrach. Elektrické kolobežky však nie sú len pre deti alebo dospievajúcich, ale takisto aj pre dospelých, ktorí si ich zamilujú.

Unavuje vás už neustále cvičenie alebo pohyb len vo vnútri alebo vo fitness centre a chceli by ste vyskúšať niečo nové? Nemusíte ísť na bicykel alebo korčule, ktoré vás možno nebavia takisto. Vyskúšajte rovno niečo nové a to elektrickú kolobežku, ktorá sa veľmi jednoducho ovláda, príjemne sa na nej chodí a určite sa zapáčia nielen tým malým, ale takisto aj tým “veľkým”, čiže dospelým, ktorí takúto kolobežku využijú najmä na túrach.

Na trhu môžete nájsť niekoľko druhov rôznych elektrických kolobežiek, a preto vám s výberom veľmi radi pomôžeme.

Najlepšie elektrické kolobežky

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Hmotnosť Maximálna rýchlosť Maximálna nosnosť
Ľudová voľba
Xiaomi Mi Electric Scooter 2
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 420.00€

12 kg 25 km/h 100 kg
Pre náročných
City Boss V5
City Boss V5 726.90€

19.20 kg 35 km/h 150 kg
Najlepší produkt
Ninebot by Segway KickScooter ES1
Ninebot by Segway KickScooter ES1 545.10€

11.30 kg 20 km/h 100 kg
Denver SCO-65210 Denver SCO-65210 234.90€

8.8 kg 20 km/h 100 kg
Bluetouch BT500 Bluetouch BT500 893.90€

24 kg 45 km/h 120 kg
City Boss R3 City Boss R3 454.20€

14.8 kg 30 km/h 120 kg
Xiaomi Mi Xiaomi Mi 419.00€

12.5 kg 18 km/h 120 kg

Čo sú elektrické kolobežky?

Začnime tým, že si vysvetlíme pojem elektrických kolobežiek. Čo vlastne kolobežky sú a na čo slúžia? Elektrické kolobežky sú vlastne klasické kolobežky, ktoré sa však trochu od tých úplne “klasických” líšia.

Kolobežky sa jednoducho ovládajú, pretože sú vytvorené z ľahkých materiálov. Najčastejšie fungujú na batériu, ktorá vydrží približne 40 minút až hodinu. To všetko sa líši najmä od toho, akú kolobežku si vyberiete a ktorá sa vám bude hodiť.

Najčastejšie ľudia využívajú elektrické kolobežky na to, aby prešli cez mesto omnoho jednoduchšie a rýchlejšie. Ak vás teda neláka predstava preplnenej mestskej hromadnej dopravy alebo sa chcete prejsť cez mesto počas pekného jarného či letného dňa, stavte aj vy na takúto kolobežku, ktorá zaujme snáď každého a príjemne sa na nej prechádza.

Ako vybrať elektrickú kolobežku

Existuje niekoľko parametrov, na ktoré by ste pri výbere mali dávať pozor. Medzi tie základné sa radia:

  • Kto bude prístroj využívať? – táto otázka musí byť zodpovedaná ako prvá. Dôvod je ten, že ak ho budete využívať sami, ostatné parametre, ku ktorým sa dostaneme, sa budú odvíjať len od vás. Ak však bude prístroj využívať aj niekto z rodiny alebo nejakí vaši známi, treba počítať aj s nimi.
  • Váha – hneď druhým parametrom je váha. Ak budete využívať prístroj sami, zohľadnite vašu váhu a pridajte minimálne 15-20 kilogramov navrch. Istota a nejaká hmotnosť navyše je vždy dobrá. Ak však prístroj bude využívať viacero ľudí, zohľadnite váhu toho najťažšieho a následne pridajte takisto minimálne 10 kilogramov navyše.
  • Výška – výška je takisto dôležitým faktorom, ktorý by ste nemali podceniť. Pre vyššieho človeka je vždy lepšie o niečo väčší prístroj.
  • Rozpočet – ten by ste mali zohľadniť pri výbere snáď každého stroja. Pri takomto stroje je vždy lepšie, ak do neho zainvestujete.
  • Skladnosť – na trhu nájdete aj skladacie elektronické kolobežky. Skladnosť je veľmi dôležitá, pretože vďaka nej si viete kolobežku hocikde položiť. Dokonca ju môžete mať aj vtedy, keď žijete v menšom dome alebo byte. Nikde vám totižto nebude zavadzať.

Na čo sú elektrické kolobežky vhodné?

Ako sme už spomenuli, elektrické kolobežky sú vhodné na viacero vecí a využiť ich môžete pri rôznom druhu pohybu. Najčastejšie ich ľudia využívajú na:

  • Prechádzku po meste
  • Cestu do práce
  • Turistiku

Ak však nájdete svoje vlastné využitie elektrickej kolobežky, bude to len výhoda!

Sú elektrické kolobežky špeciálne rozdelené?

Elektrické kolobežky sú pomerne nové výrobky, ktoré môžete nájsť na trhu. Je ich naozaj obrovský počet, no špeciálne do nejakých typov nie sú rozdelené. Samotne sa výrobky od seba odlišujú len spracovaním, funkciami alebo výbavou, ktorú vám ponúkajú.

Pri výbere elektrických kolobežiek by ste sa mali zamerať na:

Rám

Rám je veľmi dôležitý, pretože určuje robustnosť a takisto aj nosnosť kolobežky. Najbežnejšia nosnosť kolobežky je 100 – 120 kg, no nájdete aj také, ktoré udržia vyššiu hmotnosť. Dôležité na všetkom je najmä to, aby ste ju vedeli jednoducho prenášať z miesta na miesto a jednoducho ovládať.

Batéria

Je takisto veľmi dôležitá. Na to, aby ste mohli prejsť nejakú vzdialenosť, potrebujete mať aj kvalitnú batériu, ktorá udrží vašu kolobežku aktívnu a vhodnú na jednoduché používanie. Niektoré kolobežky majú pri svojich informáciách maximálnych dojazd v kilometroch, iné zas v minútach. Klasické kolobežky vydržia väčšinou 40 minút, no tie drahšie aj niekoľko hodín. Všetko závisí od toho, akú kolobežku si kúpite a za akú cenu.

Riadenie

Rýchlosti sa zvyšujú či znižujú pomocou páčok, ktoré nájdete na riadidlách. Počet rýchlostí je rôzny a líši sa od toho, akú kolobežku si kúpite. Ak si kúpite drahšiu, počet rýchlostí bude omnoho vyšší a naopak. Niektoré nové kolobežky sú vybavené aj tempomatom, ktorý pomôže udržiavať rovnakú rýchlosť počas celej jazdy. Nikdy tak nemusíte počas cesty nejako riešiť, či si prehodiť rýchlosť.

Brzdy

Brzdy sú rovnako dôležité ako riadenie či prehadzovanie rýchlostí. Najčastejší spôsobom brzdenia je brzda v zadnom blatníku. Táto brzda dokáže zastaviť kolobežku okamžite. Niektoré druhy majú aj elektrickú brzdu, ktorá má plynulejšie brzdenie a človekom popri jazdení tak netrhne.

Kolesá

Čím väčšie kolesá kolobežka má, tým lepšie sa s kolobežkou pracuje a ide sa na nej. Kolesá na elektrických kolobežkách môžu byť:

  • nafukovacie
  • bezdušové

Bezdušové kolesá sú z pevného materiálu a fungujú aj vtedy, keď máte defekt. Samozrejme, po nejakom čase ich musíte aj vymeniť. Po nejakom čase sa opotrebujú. Na žačiatok vám takéto kolobežky možno vyhovovať budú, no po čase vám budú vadiť, pretože budete na nich cítiť takmer každý kamienok.

Nafukovacie kolesá sú vhodnejšie, pretože sa prispôsobia terénu a takisto tlmia nárazy. Pri poškodení nemusíte celé koleso vymeniť. Stačí opraviť poškodenú časť.

Pre začiatočníkov odporúčame menšie kolesá, ktoré následne môžu zväčšovať.

Plocha na státe

Presne tak, aj tá je veľmi dôležitá. Plocha na státie je pri elektrických kolobežkách omnoho väčšia ako pri klasických. Rozdiel je nielen v šírke, ale takisto aj v dĺžke a lepšie sa tak na nej stojí.

Rukoväte

Pre správne riadenie potrebujete aj dobre tvarované rukoväte, ktoré sa vám budú príjemne držať aj pri dlhšej jazde. Pri niektorých kolobežkách si môžete sami nastaviť ľubovoľnú výšku a šírku riadidiel, čím si kolobežku prispôsobíte presne podľa seba.

Motor

Ten je veľmi dôležitý a závisí na ňom výkon celej kolobežky. Je prepojený s batériou a vyšší výkon je vhodný pre ľudí, ktorí sú zvyknutí pravidelne na kolobežkách chodiť alebo pre ťažších ľudí. Motor môže byť reťazový alebo nábojový a môžete ísť až do rýchlosti 35 km/h.

Dizajn

A takisto, aj dizajn je veľmi dôležitý pri úplne každom výrobku. Takisto je to aj pri fitness schodoch, ktoré dnes už nie sú len praktické, ale takisto aj štýlové a vyzerajú veľmi dobre.

Vyhnite sa preplneným autobusom a jednoducho prechádzajte z miesta na miesto a netrápte sa preplnenými cestami. Elektrické kolobežky sú obľúbenými prístrojmi, na ktoré staví každý veľmi rád vďaka jednoduchej manipulácií a štýlovému dizajnu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *