Najlepšie domáce pekárne

Domáce pekárne sú veľmi obľúbeným produktom dnešných príbytkov. Dôvodov je hneď niekoľko, tak napríklad šetrenie peňazí či energie. Okrem iného môžeme povedať, že vôňa čerstvé chlebíka dokáže nabudiť neopakovateľnú príchuť, vôňu, ale aj pocit. Vďaka domácej pekárni si môžete upiecť čerstvý chlieb vždy, keď naň dostanete chuť. A to navyše veľmi rýchlo a jednoducho. Okrem už spomínaného chleba, domáce pekárne zvládajú aj prípravu sladkého pečiva, korpusov, či dokonca prípravu čerstvých domácich džemov z akéhokoľvek ovocia.

Priznajme si však fakt, že trh je preplnený obrovským množstvom tovarov, a práve z tohto dôvodu je naozaj ťažké vybrať si práve tú. ktorá je najvhodnejším typom pre vás. A práve preto sme sa rozhodli priblížiť vám jednotlivé typy domácich pekární, aby ste mali jednoduchšiu úlohu v prípade, že si rozhodnete jednu zakúpiť aj k vám domov, prípadne darovať ju ako darček niekomu blízkemu.

Rebríček najlepších pekární

Názov ETA 7149 90020 Delicca ETA 2147 90020 Tefal PF 611838
ETA 7149 90020 Delicca ETA 2147 90020 Tefal PF 611838
Cena
89,00 – 130,00 €

porovnať ceny

149,00 – 186,00 €

porovnať ceny

136,10 – 190,00 €

porovnať ceny

Hlavné charakteristiky
Výrobca
Eta Eta Tefal
Hmotnosť
6.8 kg 9 kg 7.9 kg
Počet pečiacich nádob
1 2 1
Hnetacie háky
áno
Počet hnetacích hákov
2 2 1
Odložený štart
áno áno áno
Príkon
800 W 815 W 1600 W
Displej
áno áno áno
Akustický signál
Hmotnosť chleba
0.9 – 1.3 g 750 – 1500 g
Možnosti pečenia
Počet programov
12 14 19
Udržovanie teploty
áno áno áno
Program rýchle pečenie
áno áno
Bezlepkové pečenie
áno áno áno
Program marmeláda
áno áno áno
Možnosti nastavenia stupňov opečenia kôrky
svetlá, stredná, tmavá stredná,svetlá,tmavá stredná,svetlá,tmavá
Rozmery
Kapacita nádoby
1300 g
Výška
31 cm 30.5 cm 45 cm
Šírka
46 cm 40 cm 28 cm
Hĺbka
30 cm 26 cm 36 cm

Ako vybrať domácu pekáreň

Každá domáca pekáreň je vybavená iným príslušenstvom, inými funkciami či dizajnovým prevedením. Najdôležitejšie je však všímať si nasledovné veci:

  1. veľkosť domácej pekárne
  2. 1 alebo 2 háky
  3. programy
  4. príslušenstvo

Pozrime si však tieto parametre bližšie

Veľkosť domácej pekárne

Podľa maximálnej kapacity máte na výber domáce pekárne od 500g maximálneho objemu až po 1800g. V tomto prípade je na vás, ktorú si vyberiete. Samozrejme, so zvyšujúcim sa maximálnym objemom sa zvyšuje aj cena domácej pekárne. Je potrebné však myslieť na fakt, že vo veľkej domácej pekárni si môžete podľa aktuálneho uváženia a potreby upiecť buď veľký alebo malý chlebík, pričom v malej domácej pekárni je to vždy len malý. Tie väčšie pekárne dokonca zvládajú aj pečenie korpusov či iných múčnikov.

1 alebo 2 háky

Aj pre náročnejšie domáce pekárne postačí 1 hák. Dvojhákové pekárne sú ideálne najmä v prípade, že si chcete zakúpiť pekáreň, ktorú budete využívať aj na prípravu väčších más cesta.

Programy

Pri výbere domácej pekárne je potrebné a nevyhnutné dbať na programy, ktorými je domáca pekáreň vybavená. Väčšina pekární je vybavená aj možnosťou prípravy bezlepkového chleba, ktorý je napríklad v obchode pridrahý. Taktiež je väčšina pekární vybavená možnosťou odloženého štartu, čo znamená, že môžete si chlebík pripraviť keď prídete domov alebo na ráno. Taktiež je možné vybavenie funkciami ako napríklad :

  • príprava korpusu
  • príprava múčnikov
  • príprava croisantov
  • príprava marmelády

Príslušenstvo

pri kúpe domácej pekárne je vhodné sa informovať ohľadom príslušenstva či dokonc anáhradných dielov v prípade potreby.

Spotreba energie

Niektorých kupujúcich zaujíma najmä spotreba energie, ktorú majú jednotlivé domáce pekárne odlišnú. V priemere však môžeme povedať, že spotreba energie sa v priemere pohybuje okolo 0,4kWh.

Domáce pekárne pre bagety

Niektoré domáce pekárne sú vybavené špeciálnou funkciou. Za túto špeciálnu funkciu považujeme najmä možnosť upiecť a pripraviť okrem chleba aj bagety. Vďaka čomu môžeme mať domáce čerstvé chutné a mäkké bagety, vždy keď po nich zatúžite vy, vaše deti či dokonca váš partner. Domáce pekárne sú navyše vybavené možnosťou prípravy, miesenia, kysnutia a pečenia jednotlivých produktov. Ide o veľmi výhodného a obľúbeného pomocníka do kuchyne pre celú rodinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *