Najlepšie domáce pekárne

Domáce pekárne sú veľmi obľúbeným produktom dnešných príbytkov. Dôvodov je hneď niekoľko, tak napríklad šetrenie peňazí či energie. Okrem iného môžeme povedať, že vôňa čerstvé chlebíka dokáže nabudiť neopakovateľnú príchuť, vôňu, ale aj pocit. Vďaka domácej pekárni si môžete upiecť čerstvý chlieb vždy, keď naň dostanete chuť. A to navyše veľmi rýchlo a jednoducho. Okrem už spomínaného chleba, domáce pekárne zvládajú aj prípravu sladkého pečiva, korpusov, či dokonca prípravu čerstvých domácich džemov z akéhokoľvek ovocia.

Priznajme si však fakt, že trh je preplnený obrovským množstvom tovarov, a práve z tohto dôvodu je naozaj ťažké vybrať si práve tú. ktorá je najvhodnejším typom pre vás. A práve preto sme sa rozhodli priblížiť vám jednotlivé typy domácich pekární, aby ste mali jednoduchšiu úlohu v prípade, že si rozhodnete jednu zakúpiť aj k vám domov, prípadne darovať ju ako darček niekomu blízkemu.

Rebríček najlepších pekární

Názov ETA 7149 90020 Delicca ETA 2147 90020 Tefal PF 611838
ETA 7149 90020 Delicca ETA 2147 90020 Tefal PF 611838
Cena
89,00 – 130,00 €

porovnať ceny

149,00 – 186,00 €

porovnať ceny

136,10 – 190,00 €

porovnať ceny

Hlavné charakteristiky
Výrobca
Eta Eta Tefal
Hmotnosť
6.8 kg 9 kg 7.9 kg
Počet pečiacich nádob
1 2 1
Hnetacie háky
áno
Počet hnetacích hákov
2 2 1
Odložený štart
áno áno áno
Príkon
800 W 815 W 1600 W
Displej
áno áno áno
Akustický signál
Hmotnosť chleba
0.9 – 1.3 g 750 – 1500 g
Možnosti pečenia
Počet programov
12 14 19
Udržovanie teploty
áno áno áno
Program rýchle pečenie
áno áno
Bezlepkové pečenie
áno áno áno
Program marmeláda
áno áno áno
Možnosti nastavenia stupňov opečenia kôrky
svetlá, stredná, tmavá stredná,svetlá,tmavá stredná,svetlá,tmavá
Rozmery
Kapacita nádoby
1300 g
Výška
31 cm 30.5 cm 45 cm
Šírka
46 cm 40 cm 28 cm
Hĺbka
30 cm 26 cm 36 cm

Na čo všetko sa dá pekáreň použiť?

Pekáreň nie je vhodná len na pečenie pečiva alebo chleba. Je vhodná takisto aj na mnoho iného. Pár vecí si spomenieme aj my:

  • Pečenie pečiva a chleba – začnime tým základným. Samozrejmosťou je, že domáca pekáreň pečie klasický chlieb a pečivo. Kvôli tomu si ju mnohí aj kupujú.
  • Pečenie sladkého – viete o tom, že v pekárni je možné piecť aj sladké pečivo? Presne tak, ako pečiete to svoje klasické, môžete upiecť aj niečo sladké.
  • Príprava džemu – to je ale prekvapenie, že? Domáca pekáreň dokáže pripraviť aj chutný džem.
  • Hnietač cesta – nesmieme zabudnúť ani na to, že domáca pekáreň je vhodná aj na hnietenie tuhého cesta, ktoré je vhodné napríklad na kysnuté cesto.

Ako vybrať domácu pekáreň?

Výber spotrebičov nie je tak jednoduchý, ako sa zdá. Na začiatok musíte vedieť všetky dôležité informácie a základné parametre, vďaka čomu si môžete byť istí, že vás nikdy nič takéto nesklame. My vám dnes poradíme, ako si vybrať domácu pekáreň, ktorá vám pomôže v každej jednej situácií a pripraví vám chutné pečivo každý jeden deň.

Základné parametre

Pustime sa do základných parametrov, ktoré sú pri každom jednom spotrebiči veľmi dôležité vďaka nim totižto budete vždy vedieť, či je pre vás daný spotrebič vhodný alebo nie.

Veľkosť pekárne

Od veľkosti pekárne sa odvíja aj veľkosť chleba. Nejde však mnohokrát o veľkosť samotnej pekárne, ale skôr o veľkosti formy na chleba, ktorú využívate. Treba si premyslieť, ktorá bude pre vás najlepšia. Ak máte väčšiu rodinu, je potrebné trochu väčšiu formu a naopak, keď máte menšiu rodinu, postačí vám aj menšia.

Pre väčšie rodiny sú vhodné formy, ktoré sa pohybujú okolo hmotnosti 1800 gramov. V prípade menších, dvojčlenných domácností je vhodná hmotnosť od 500 gramov vyššie.

Využitie

Dôležité je aj využitie. Ak sa zameriavate len na pečenie chleba, voľte jednoduchšie typy, ktoré sú určené len na tento účel. Ak však chcete prístroj, ktorý dokáže pripraviť aj džem či uhnietiť cesto, mali by ste pozerať po špeciálnych prístrojoch, ktoré majú vyšší výkon a dokážu aj toto. Samozrejme, cena pri takomto type domácej pekárne je vyššia.

Rozmery samotnej pekárne

Bývate v malom byte a šetríte miesto? Asi by ste mali pouvažovať nad rozmermi samotnej pekárne, ktoré sú veľmi dôležité. Ak totižto šetríte miesto, kde sa dá, potrebujete menšiu domácu pekáreň, ktorá je skladná a veľmi jednoducho ju uložíte do nejakej skrinky.

Naopak, ak vám moc o rozmery nejde, môžete staviť aj na tie väčšie.

Programy a režimy

Dôležitým parametrom sú aj funkcie, ktoré vám dané spotrebiče ponúkajú. Čím viac funkcií domáca pekáreň má, tým lepšia je a takisto aj cena stúpa. Primárne majú základné pekárne len jednu funkciu, ktorou je pečenie chleba.

Inými, zvyšnými funkciami, sú napríklad spomínaná príprava džemov či hnietenie cesta.

Okrem pečenia môžete v pekárni robiť napríklad aj pizzu alebo rôzne iné druhy zaujímavého pečiva.

Niektoré domáce pekárne sú vybavené špeciálnou funkciou. Za túto špeciálnu funkciu považujeme najmä možnosť upiecť a pripraviť okrem chleba aj bagety. Vďaka čomu môžeme mať domáce čerstvé chutné a mäkké bagety, vždy keď po nich zatúžite vy, vaše deti či dokonca váš partner. Domáce pekárne sú navyše vybavené možnosťou prípravy, miesenia, kysnutia a pečenia jednotlivých produktov. Ide o veľmi výhodného a obľúbeného pomocníka do kuchyne pre celú rodinu.

Ďalšie funkcie:

  • Odložený štart – najlepšou funkciou, ktorú má dnes skoro úplne každá pekáreň je odložený štart, ktorý mnohí ľudia využívajú na to, aby sa ráno zobudili a mali pripravený čerstvý chlieb či pečivo.
  • Automatický dávkovač surovín
  • Nastavenia teploty

Spotreba

Samozrejme, dôležitým parametrom je aj spotreba. V prípade pekární je výška spotreby neistá, pretože daný prístroj nepracuje neustále na plný výkon. Priemerná spotreba je približne 0,4 kWh.

Záver

Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych domácich pekární a výrobkov, medzi ktorými si určite nájdete presne ten, ktorý je vhodný pre vás a bude vám vyhovovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *