Najlepšie epilátory

Epilácia je vlastne proces odstránenia nežiaducich chĺpkov. Vďaka epilátorom môžete odstrániť chĺpok až od korienka. Podľa spôsobu odstránenia chĺpkov rozlišujeme 3 typy epilátorov: klasické epilátory, laserové epilátory, tvárové epilátory.

Klasické epilátory

Klasické epilátory patria medzi cenovo najdostupnejšie epilátory na trhu, a práve aj z tohto dôvodu ich považujeme za najvyužívanejšie. Klasické epilátory vytrhávajú chĺpky pomocou pinziet, prípadne rotačných kotúčov. Počet pinziet sa pohybuje v rozmedzí 10-70. Zvyčajne ide o dvojrýchlostné epilátory, kde vyššia rýchlosť je využívaná na nohy a vyšši na citlivejšie miesta, ako napríklad podpazušie či intímne partie. Pre upokojenie pokožky a zjemnenie sa využívajú aj epilátory s masážnou hlavicou či dokonca s prúžkom aloe vera. V prípade, že si priplatíte, môžete si zakúpiť prístroj, ktorý môžete využívať aj v sprche. Vo väčšine epilátorov sa stretnete s nadstavcami:

  • na intímne partie
  • na nadvihnutie chĺpkov
  • depilačné

Je potrebné si v tomto prípade uvedomiť, že epilácia je bolestivejšia a nie je trvalá!

Najlepšie klasické epilátory

Názov Braun Silk épil 9-561 Wet&Dry Philips Satinelle HP6420/00 Philips Satinelle Advanced BRE650/00 Braun SE 5185
Braun Silk épil 9-561 Wet&Dry Philips Satinelle HP6420/00 Philips Satinelle Advanced BRE650/00 Braun SE 5185
Cena
82,06 – 182,00 €

porovnať ceny z obchodov

19,03 – 33,02 €

porovnať ceny z obchodov

82,62 – 241,80 €

porovnať ceny z obchodov

37,27 – 87,70 €

porovnať ceny z obchodov

Hlavné charakteristiky
Výrobca
Braun Philips Philips Braun
Vodotesnosť
áno nie áno
Na tvár
áno áno
Senzor tlaku
Typ
epilátory epilátory epilátory epilátory
Osvetlenie
áno áno áno
Technické parametre
Počet rýchlostí
2 2 2 2
Počet pinziet
40 20 32 40
Systém napájania
akumulátorové sieťové akumulátorové sieťové
Doba prevádzky cca.
40 min 40 min
Bezdrôtové použitie
Masážny systém
áno nie áno áno
Doba nabíjania

Laserové epilátory – IPL

V prípade tohto epilátory, ktorý je už finančne náročnejší, sú chĺpky odstránené pomocou intenzívneho pulzného svetla. V tomto prípade je potrebné dbať na to, aby bol dodržaný počet pulzov pri epilácii. Ako sme už spomínali, najväčšou nevýhodou tohto typu epilátora je vyššia cena, avšak nie je možné ho použiť ani v prípade, ak máte tmavšiu pokožku, a to konkrétne fototyp 5 a 6. Avšak v prípade IPL epilátora hovoríme o trvalom odstránení chĺpkov, pričom cenové rozpätie začína pri najnižšej sume 160€ a končí niekde pri sume 520€.

Najlepšie IPL

 

Názov Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 Remington IPL6750 i-Light Prestige BRAUN Silk-Expert BD5009 IPL Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00
Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 Remington IPL6750 i-Light Prestige BRAUN Silk-Expert BD5009 IPL Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00
Cena
227,60 – 343,00 €

porovnať ceny

191,84 – 454,68 €

porovnať ceny

251,73 – 418,00 €

porovnať ceny

444,00 – 549,00 €

porovnať ceny

Hlavné charakteristiky
Výrobca
Philips Remington Braun Philips
Bikini hlava
áno áno áno
Na tvár
áno áno
Osvetlenie
áno áno áno
IPL
áno áno áno áno
Technické parametre
Počet rýchlostí
5 5 1 5
Systém napájania
sieťové sieťové sieťové sieťové
Bezdrôtové použitie
áno áno

Tvárové epilátory

Ide o špeciálne vybavené epilátory, vďaka ktorým sa môžete zbaviť chĺpkov v tvárovej oblasti. Okrem už spomínaných vybavení, pri tvárovom epilátore hovoríme aj o kefkách. Tieto kefky slúžia navyše na čistenie pleti, čo považujeme za prídavnú hodnotu tvárových epilátorov.

Najlepšie tvárové epilátory

Názov Veet Sensitive Precision Flawless Mini Braun Face 830
Veet Sensitive Precision Flawless Mini Braun Face 830
Cena
14,47 – 31,83 €

porovnať ceny

8,49 €

porovnať ceny

51,54 – 82,48 €

porovnať ceny

Ako vybrať epilátor?

Epilátory v súčasnosti patria k top produktom, ktoré sú využívané či už na depiláciu alebo epiláciu. Dôvod je najmä ten, že sú cenovo dostupné  a epilátory sú hlavne spôsob holenia, ktorý je cenovo dostupný, rýchly, jednoduchý a zanecháva pokožku hladkú po dobu niekoľko týždňov. Je však potrebné vedieť, na čo sa zamerať pri kúpe správneho epilátora. Ponúkame vám niekoľko tipov, ako správne vybrať epilátor.

Ako epilátor vlastne funguje?

Epilátor je zariadenie určené k odstraňovaniu chĺpkov od korienkov. Toto odstraňovanie môže byť kráátkodobé, prípadne dlhodobé. Krátkodobé odstraňovanie chĺpkov zabezpečuje klasický epilátor, ktorý je cenovo dostupnejší. Dlhodobé odstraňovanie zas laserový epilátor. V porovnaní s ostatnými epilátormi, v tomto prípade nie je potrebná voda. Pretože epilátor môžete využívať kedykoľvek a kdekoľvek. V súčasnosti na trhu nájdete obrovské množstvo rôznych epilátorov. A práve to je dôvod, prečo je ťažké nejaký si vybrať. Všeobecne môžeme rozlíšiť epilátory, ktoré sú určené na odstraňovanie chĺpkov rôznych častí tela a na odtraňovanie chĺpkov v tvárovej oblasti.

Čo je vhodné sledovať pri výbere správneho epilátora?

  1. rýchlosť epilácie
  2. citlivosť pokožky
  3. napájanie
  4. značka epilátora

Rýchlosť epilácie

Možno ste si to predtým ani neuvedomili, ale rýchlosť epilácie má značný vplyv na jej výsledok. Vyššia rýchlosť epilácie má lepší efekt, nakoľko sa rýchlejšie a lepšie popasuje s hrubšími a odolnejšími chĺpkami. Ideálnou voľbou je v tomto prípade epilátor s nastaviteľnou rýchlosťou, kedy si môžete rýchlosť prispôsobiť na jednotlivé časti tela.

Citlivosť pokožky

Čo môže pokaziť celkový efekt epilácie? Jednoznačne začervenaná pokožka. V súčasnosti môžete na trhu nájsť aj epilátory s masážnou hlavicou či aloe prúžkom proti podráždeniu pokožky. Niektoré sú dokonca použiteľné s upokojujúcim gélom či krémom. Dokonca niektoré epilátory značky Braun obsahujú vysokomasážnu hlavicu, ktorá počas holenia utlmuje pocit ťahania.

Napájanie

V prípade klasickej epilácie je postačujúce klasické napájanie zo siete. V prípade, že chcete využívať epilátor aj mimo domova, je vhodné zainvestovať do bezdrôtového epilátora.

Značka epilátora

Ide o jeden pre niekoho z najdôležitejších faktorov. Ak by sme si to mali zovšeobecniť, je dobré veriť overeným značkám, s ktorými máte dobré skúsenosti. Je vhodné si popri výbere prečítať aj recenzie užívateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *