Najlepšie epilátory, depilátory

Ľudová voľba

Braun LS 5560
Braun

Braun LS 5560

Smart hodnotenie

9.8

Cena: 39.90€

Najlepší produkt

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00
Philips

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00

Smart hodnotenie

9.6

Cena: 298€

Pre náročných

Philips Lumea BRI956/00
Philips

Philips Lumea BRI956/00

Smart hodnotenie

9.9

Cena: 469.90€


Epilácia je vlastne proces odstránenia nežiaducich chĺpkov. Vďaka epilátorom môžete odstrániť chĺpok až od korienka. Podľa spôsobu odstránenia chĺpkov rozlišujeme 3 typy epilátorov: klasické epilátory, laserové epilátory, tvárové epilátory.

Najlepšie klasické epilátory

Klasické epilátory patria medzi cenovo najdostupnejšie epilátory na trhu, a práve aj z tohto dôvodu ich považujeme za najvyužívanejšie.

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Počet rýchlostí Bezdrôtové použitie Typ
Ľudová voľba
Braun LS 5560
Braun LS 5560 39.90€

1 áno klasický
Braun Silk SE9-561 Braun Silk SE9-561 154.90€

2 áno klasický
Philips Satinelle HP6420/00 Philips Satinelle HP6420/00 20.99€

2 nie klasický
Braun SP 3170 Braun SP 3170 32.64€

2 nie klasický

Klasické epilátory vytrhávajú chĺpky pomocou pinziet, prípadne rotačných kotúčov. Počet pinziet sa pohybuje v rozmedzí 10-70. Zvyčajne ide o dvojrýchlostné epilátory, kde vyššia rýchlosť je využívaná na nohy a vyšši na citlivejšie miesta, ako napríklad podpazušie či intímne partie. Pre upokojenie pokožky a zjemnenie sa využívajú aj epilátory s masážnou hlavicou či dokonca s prúžkom aloe vera. V prípade, že si priplatíte, môžete si zakúpiť prístroj, ktorý môžete využívať aj v sprche. Vo väčšine epilátorov sa stretnete s nadstavcami:

 • na intímne partie
 • na nadvihnutie chĺpkov
 • depilačné

Je potrebné si v tomto prípade uvedomiť, že epilácia je bolestivejšia a nie je trvalá!

Najlepšie IPL (laserové) epilátory

V tomto prípade sa jedná už o finančne náročnejšie epilátory, chĺpky odstránené pomocou intenzívneho pulzného svetla.

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Počet rýchlostí Bezdrôtové použitie Typ
Pre náročných
Philips Lumea BRI956/00
Philips Lumea BRI956/00 469.90€

5 áno IPL
Najlepší produkt
Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00
Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 298€

5 nie IPL
Braun Silk-épil 7 Braun Silk-épil 7 129.00€

2 áno IPL
Philips SC1994/00 Philips SC1994/00 237.80€

1 nie IPL

V tomto prípade je potrebné dbať na to, aby bol dodržaný počet pulzov pri epilácii. Ako sme už spomínali, najväčšou nevýhodou tohto typu epilátora je vyššia cena, avšak nie je možné ho použiť ani v prípade, ak máte tmavšiu pokožku, a to konkrétne fototyp 5 a 6. Avšak v prípade IPL epilátora hovoríme o trvalom odstránení chĺpkov, pričom cenové rozpätie začína pri najnižšej sume 160€ a končí niekde pri sume 520€.

Najlepšie tvárové epilátory

Ide o špeciálne vybavené epilátory, vďaka ktorým sa môžete zbaviť chĺpkov v tvárovej oblasti. Okrem už spomínaných vybavení, pri tvárovom epilátore hovoríme aj o kefkách. Tieto kefky slúžia navyše na čistenie pleti, čo považujeme za prídavnú hodnotu tvárových epilátorov.

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Počet rýchlostí Bezdrôtové použitie Typ
Veet Sensitive Precision Veet Sensitive Precision 10.00€

1 áno tvárový
Braun Face 830 Braun Face 830 64.89€

1 áno tvárový
Braun FaceSpa Pro 912 Braun FaceSpa Pro 912 134.54€

1 áno tvárový

Recenzie depilátorov a epilátorov

Philips Lumea BRI956/00

Cena: 469.90€ | Počet rýchlostí: 5 | Bezdrôtové použitie: áno | Typ: IPL |

Philips Lumea BRI956/00

Smart hodnotenie
9.9

Máte už po krk neustáleho depilovania sa či holenia sa, pričom vám chĺpky vďaka nezničeným korienkom rastú znova a ešte výraznejšie? Ste rozhodnutí zbaviť sa ich natrvalo a zainvestovať viac peňazí? V takom prípade je ideálnym riešením pre vás Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00. Ide síce o vysokú cenovú reláciu, ale v tomto prípade hovoríme o nadpriemerne kvalitnom výrobky s vysokým účinkom. Vďaka tomuto produktu sa jedným svetelným zábleskom zbavujete nie len chĺpku, ale aj jeho korienku. Súčasťou zariadenia sú aj rôzne nádstavce s odlišným zakrivením pre rôznorodé časti tela. Napriek tomu, že ide o drahý produkt, má niekoľko obmedzení, práve preto je nutné čítať príbalové letáky. Jedným z obmedzení je fakt, že svetelný bod nereaguje na ryšavé a šedivé chĺpky. Taktiež tento produkt nemožno používať ak disponujete tmavším odtieňom pokožky. Táto technológia využívaná v domácnosti je prispôsobená od prístrojov využívaných v rôznych salónoch. Pri používaní prístroja si môžete vyberať z 5 stupňov intenzity žiarenia odvíjajúc sa od miesta, ktoré chcete epilovať. Navyše ho môžete využívať aj na tvár.

Viac info

Výhody

 • Dizajn Šetrnosť k pokožke 5 stupňov intenzity žiarenia Reaguje aj na korienok chĺpku Rôzne nádstavce pre rôzne časti tela

Nevýhody

 • Vysoká cena Rôzne obmedzenia používania Nemá masážny systém

Braun LS 5560

Cena: 39.90€ | Počet rýchlostí: 1 | Bezdrôtové použitie: áno | Typ: klasický |

Braun LS 5560

Smart hodnotenie
9.8

Ak hľadáte cenovo dostupný epilátor pre mokré aj suché holenie Braun LS 5560 je epilátor s hladkou zaoblenou kĺzacou hlavicou. Epilátor možno použiť aj na citlivejšie partie. To znamená, že okrem oblasti nôh možno využiť epilátor aj na oblasť bikín alebo podpazušie. Presné a jemné oholenie zabezpečuje Silk&Soft. Súčasťou strojčeka je aj plávajúca planžeta, ktorá je prispôsobivá povrchu pokožky, čím zanecháva po sebe dôkladné, precízne a jemné oholenie. Navyše, vďaka EasyGlide sa zmierňuje podráždenie pokožky po holení. Nezabúdajte, že v prípade, že strojček chcete využiť na mokré holenie, je nutné prepnúť sieťový kábel na batériové napájanie, aby sa nestala nehoda. Holenie s týmto epilátorom je naozaj rýchle, jednoduché a precízne.

Viac info

Výhody

 • Cena Silk&Soft EasyGlide Plávajúca planžeta

Nevýhody

 • Niektoré miesta treba prejsť viackrát pre úplne oholenie

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00

Cena: 298€ | Počet rýchlostí: 5 | Bezdrôtové použitie: nie | Typ: IPL |

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00

Smart hodnotenie
9.6

Philips ponúka množstvo epilátor v rôznych cenových kategóriách.  Jedným z nich je aj Philps z radu Lumea, konkrétne Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00. Ide o lacnejší produkt značky Lumea. Tak isto ako pri drahšom súrodencovi tohto typu, aj tu platia podobné obmedzenia. Svetelný bod nereaguje na šedivé, blond a ryšavé ochlpenie. Tak isto nie je možné tento prístroj používať v prípade, ak ste obdarený tmavšou pokožkou, čo sleduje snímač farby pokožky.  Aj v tomto prípade je možné nastaviť z 5 intenzít intenzity žiarenia. Vyznačuje sa technológiou Intense Pulsed light, ktorá je odvodená od tých, ktoré sa využívajú v rôznych salónoch.  Epilátor má použitie na rôznych častiach tela ako tvár, podpazušie, nohy, bikinová oblasť. Ústie prístroja má 4cm, vďaka čomu je získanie požadovaného výsledku veľmi rýchle.

Viac info

Výhody

 • Nižšia cena ako pri Lumea Prestige IPL 4cm ústie prístroja Napriek nižšej cene rovnaké obmezenia ako pri Lumea Prestige

Nevýhody

 • Súčasťou balenie nie je puzdro na nadstavec

Braun Silk SE9-561

Cena: 154.90€ | Počet rýchlostí: 2 | Bezdrôtové použitie: áno | Typ: klasický |

Braun Silk SE9-561

Smart hodnotenie
9.4

Braun priniesol na trh cenovo dostupný a vysoko výkonný epilátor, konkrétne model Braun Sil épil 9-564 Wet&dry. Ide o epilátor s extra širokou epilačnou hlavou a 40 pinzetami MicroGrip. Ďalšou z jeho výhod je aj 2-rýchlostná prevádzka podľa vlastného výberu. Ako sme už hovorili, ide o Wet&dry epilátor, čo hovorí o tom, že ho môžete používať na suché používanie, ale aj vo vani či v sprche. Nezabúdajte však v tomto prípade zmeniť napájanie zo sieťového kábla na napájanie cez batérie. Vďaka osvetleniu Smartlight sa vám nestane, že by ste prehliadli nejaký chĺpok. Dokonca pinzeta Micro Grip si poradí aj s 0,5mm chĺpok, zanechá teda hladké oholené partie. Epilačná hlava je ohybná a špecifická, aby ste nemali problém pri holení rôznych kontúr povrchu tela.

Viac info

Výhody

 • Cena 40 pinziet Micro Grip Wet&dry Ohybná hlava

Nevýhody

 • Niektoré miesta je nutné prejsť viackrát

Philips Satinelle HP6420/00

Cena: 20.99€ | Počet rýchlostí: 2 | Bezdrôtové použitie: nie | Typ: klasický |

Philips Satinelle HP6420/00

Smart hodnotenie
9.2

Hľadáte cenovo dostupný a jednoduchší epilátor pre ženy? V tom prípade je jednou z možností pre vás Philips Satinelle HP6420/00. Výhodou tohto jednoduchšieho epilátora je fakt, že dokáže odstrániť chĺpky aj s korienkami, pričom najkratší chĺpok, ktorý spomínaný epilátor dokáže odstrániť je 0,5mm. Výhodou je aj to, že holiacu hlavu môžete kedykoľvek umyť vo vode. Vďaka pinzetovým kotúčom prebieha epilácia rýchlo, jednoducho a bezbolestne. Podľa toho, ako chcete chĺpky odstraňovať, si môžete zvoliť z 2 rýchlostí, podľa toho, ktorá vám vyhovuje. Z diskov môžete rýchlo a jednoducho odstrániť chĺpky aj vďaka kefke, ktorá je súčasťou balenia. Počet pinziet na hlave epilátora je 20.farebné prevedenie je biele s ružovými prvkami.

Viac info

Výhody

 • Cena Dizajn 2 rýchlostné prevedenie 20 pinziet v kotúčoch

Nevýhody

 • Hlučnejší produkt Holenie nie je bezbolestné

Braun Silk-épil 7

Cena: 129.00€ | Počet rýchlostí: 2 | Bezdrôtové použitie: áno | Typ: IPL |

Braun Silk-épil 7

Smart hodnotenie
9.1

40 pinzetový epilátor pre mokré aj suché holenie. Aj takýmito prednosťami sa vyznačuje dámsky epilátor BRAUN Silk-épil 7 7-561 wet&dry. Práve tento epilátor sa postará o to, aby bolo vaše oholenie hladké a trvácne po dobu aspoň 4 týždňov. Súčasťou balenia sú aj rôzne nadstavce, ako napríklad nadstavec pre citlivé miesta, či nadstavec pre oblasť bikín. Vďaka asimilačnej hlavici sa povrch prispôsobí kontúram vašej pokožky, tým pádom je oholenie dokonalé. Vďaka masážnym hlaviciam integrovaným do holiacej hlavice je holenie bezbolestné a pokožka po ňom ostáva nepodráždená. Navyše osvetlenie Smart Light zabraňuje tomu, aby ste nejaký chĺpok prehliadli. Navyše ide o epilátor, ktorý môžete na depiláciu využívať pri mokrom alebo suchom holení, teda aj vo vani či v sprche. Výhodou je aj akumulátorový spôsob napájania epilátora.

Viac info

Výhody

 • Cena produktu Dizajn Smartlight Skumulátorové napájanie Integrované masážne hlavice

Nevýhody

 • Nepraktický vypínač v tvare kruhu

Philips SC1994/00

Cena: 237.80€ | Počet rýchlostí: 1 | Bezdrôtové použitie: nie | Typ: IPL |

Philips SC1994/00

Smart hodnotenie
9

Jeden z epilátorov, ktorý odstraňuje nežiaduce chĺpky pomocou IPL je aj Philips SC1994/00 IPL. Vďaka pravidelnému pôsobeniu jemných svetelných impuzov, ktoré Philips SC1994/00IPL vysiela, sa môžete zbaviť chĺpkov natrvalo a vaša pokožka bude opäť hladká bez chĺpkov. Tak ako pri všetkých Lumea epilátoroch, aj tento má nejaké obmedzenia ako napríklad senzor pre tmavšiu pokožku, ktorá vylučuje použitie IPL pre odstránenie chĺpkov, aby nezanechal biele škvrny. Intenzitu svetla možno zvoliť z 5 rôznych stupňov intenzity. Súčasťou balenia je aj luxusné puzdro vďaka ktorému bude prenášanie epilátora jednoduchšie a štýlovejšie. Tento epilátor je vďaka nadstavcom vhodný pre rôzny typy chĺpkov a ich odstránenie.

Viac info

Výhody

 • Cenová dostupnosť Dizajn 5 stupňov intenzity IPL Trvalé odstránenie

Nevýhody

 • Nemožno použiť pri tmavšej pokožke

Veet Sensitive Precision

Cena: 10.00€ | Počet rýchlostí: 1 | Bezdrôtové použitie: áno | Typ: tvárový |

Veet Sensitive Precision

Smart hodnotenie
8.9

Medzi praktické eletrické epilátory patrí aj Veet Sensitive Precision. Táto značka je preslávená najmä depilačnými pásikmi a penou na holenie. No na trh prišli aj s epilátorom. Veet Sensitive Precision je tvárový epilátor, ktorý šetrne odstráni nežiaduce ochlpenie na tvári. No možno ho využiť aj na úpravu ochlpenia podpazušia či slabín, no možno ho využiť aj pre tvarovanie obočia. Pre ešte rýchlejšiu depiláciu poslúžia nadstavce pre rôzne oblasti úpravy ochlpenia. Ide o jemné a šetrné holenie, ktoré je bezbolestné a bez možnosti poraniť sa či porezať. Nie je možné nastavovanie rýchlosti výkonu holenia. Pre nabíjanie sa používa akumulátor.

Viac info

Výhody

 • Cenová dstupnosť Šetrné holenie Viacúčelový

Nevýhody

 • Slabší výkon

Braun SP 3170

Cena: 32.64€ | Počet rýchlostí: 2 | Bezdrôtové použitie: nie | Typ: klasický |

Braun SP 3170

Smart hodnotenie
8.8

Hľadáte 2 rýchlostný 20 pinzetový výkonný depilátor? V tom prípade ste ho našli. Hovoríme o epilátori Braun SP 3170.  Tento epilátor je špecifický viacerými funkciami. Okrem toho, že je považovaný za cenovo dostupný a veľmi výkonný, hovoríme aj o jeho prednostiach, medzi ktoré radíme napríklad 2rýchlostný výkon, či Soft Link výstupky, ktoré narovnávajú chĺpok a zbavujú ho po celej svojej dĺžke až ku korienku. Súčasťou holiacej hlavy sú masážne valčeky, ktoré sú do hlavy integrované. Výnimočnosť masážnych hláv spočíva v tom, že sa pohybujú v 4 rôznych smeroch. Okrem toho, že uvoľňujú pokožku po holení, zmierňuje podráždenie pokožky. Braun SP 3170 nedisponuje možnosťou osvetlenia chĺpkov.

Viac info

Výhody

 • Cenová dostupnosť 20 pinziet v depilačnej hlave 2 rýchlostný výkon Soft Link výstupky Masážne valčeky

Nevýhody

 • Vodou neumývateľný Chýba svetlo

Braun Face 830

Cena: 64.89€ | Počet rýchlostí: 1 | Bezdrôtové použitie: áno | Typ: tvárový |

Braun Face 830

Smart hodnotenie
8.6

Ak hľadáte výkonný a šetrný epilátor na tvár, v tom prípade je pre vás ideálnym produktom Braun Face 830, ktorý je považovaný za prvý tvárový epilátor s čistiacou kefkou na svete. Okrem toho, že precízne zbavuje tvár chĺpkov, čistí póry, čo sa pri bežných depilátoroch nestáva samozrejmosťou. Tento tvárový epilátor je vodotesný, čo znamená, že ho môžete používať aj v mokrom prostredí. Je veľmi praktický pri zbavovaní ochlpenia nad perou či tvarovaní obočia. Frekvencia pohybov tohto tvárového depilátora je 200 za sekundu, čo znamená nepredstaviteľnú rýchlosť. Súčasťou balenia je aj čiastiaca kefka, ktorá vyčistí vašu pleť 6x rýchlejšie ako pri vyžívaní manuálneho čistenia pleti.

Viac info

Výhody

 • Cenová dostupnosť Rýchlo a šetrno depiluje Čistiaca kefka pre účinné čistenie pleti

Nevýhody

 • Ocenili by sme viac kefiek na čistenie pleti

Braun FaceSpa Pro 912

Cena: 134.54€ | Počet rýchlostí: 1 | Bezdrôtové použitie: áno | Typ: tvárový |

Braun FaceSpa Pro 912

Smart hodnotenie
8.4

Okrem perfektne tvarovaného obočia a odstránených nežiaducich chĺpkov navyše chcete mať aj dokonalú pleť? V tom prípade určite neoľutujete ak sa rozhodnete zainvestovať do tvárového depilátora Braun FaceSpa Pro 912. V balení sa nachádza viacero nádstavcov. Okrem nádstavca pre zbavovanie tváre nežiaduceho ochlpenia a tvarovania obočia tu možno nájsť kefku pre 6x efektívne čistenie pleti a nadstavec, ktorý zlepšuje vmasírovanie krému do pleti. Nová hlavica je výnimočná tým, že zlepšuje hydratáciu pleti a spomaľuje proces tvoby vrások. A to vďaka hlave, ktorá svojimi mikrovibráciami priaznivo pôsobí na pokožku tváre. Frekvencia týchto mikrovibracií je 25 za sekundu. Vďaka 10 mikrootvorom na depilačnej hlavici sa zbavíte aj tých najjemnejších a najkratších chĺpkov.

Viac info

Výhody

 • Nádstavce pre starostlivosť o pleť Mikrovibrácie Farebné prevedenie Mikrootvory pre lepšie depilovanie Masážny systém

Nevýhody

 • Ocenili by sme ešte viac nadstavcov

Ako vybrať epilátor?

Epilátory v súčasnosti patria k top produktom, ktoré sú využívané či už na depiláciu alebo epiláciu. Dôvod je najmä ten, že sú cenovo dostupné  a epilátory sú hlavne spôsob holenia, ktorý je cenovo dostupný, rýchly, jednoduchý a zanecháva pokožku hladkú po dobu niekoľko týždňov. Je však potrebné vedieť, na čo sa zamerať pri kúpe správneho epilátora. Ponúkame vám niekoľko tipov, ako správne vybrať epilátor.

Ako epilátor vlastne funguje?

Epilátor je zariadenie určené k odstraňovaniu chĺpkov od korienkov. Toto odstraňovanie môže byť kráátkodobé, prípadne dlhodobé. Krátkodobé odstraňovanie chĺpkov zabezpečuje klasický epilátor, ktorý je cenovo dostupnejší. Dlhodobé odstraňovanie zas laserový epilátor. V porovnaní s ostatnými epilátormi, v tomto prípade nie je potrebná voda. Pretože epilátor môžete využívať kedykoľvek a kdekoľvek. V súčasnosti na trhu nájdete obrovské množstvo rôznych epilátorov. A práve to je dôvod, prečo je ťažké nejaký si vybrať. Všeobecne môžeme rozlíšiť epilátory, ktoré sú určené na odstraňovanie chĺpkov rôznych častí tela a na odtraňovanie chĺpkov v tvárovej oblasti.

Čo je vhodné sledovať pri výbere správneho epilátora?

 1. rýchlosť epilácie
 2. citlivosť pokožky
 3. napájanie
 4. značka epilátora

Rýchlosť epilácie

Možno ste si to predtým ani neuvedomili, ale rýchlosť epilácie má značný vplyv na jej výsledok. Vyššia rýchlosť epilácie má lepší efekt, nakoľko sa rýchlejšie a lepšie popasuje s hrubšími a odolnejšími chĺpkami. Ideálnou voľbou je v tomto prípade epilátor s nastaviteľnou rýchlosťou, kedy si môžete rýchlosť prispôsobiť na jednotlivé časti tela.

Citlivosť pokožky

Čo môže pokaziť celkový efekt epilácie? Jednoznačne začervenaná pokožka. V súčasnosti môžete na trhu nájsť aj epilátory s masážnou hlavicou či aloe prúžkom proti podráždeniu pokožky. Niektoré sú dokonca použiteľné s upokojujúcim gélom či krémom. Dokonca niektoré epilátory značky Braun obsahujú vysokomasážnu hlavicu, ktorá počas holenia utlmuje pocit ťahania.

Napájanie

V prípade klasickej epilácie je postačujúce klasické napájanie zo siete. V prípade, že chcete využívať epilátor aj mimo domova, je vhodné zainvestovať do bezdrôtového epilátora.

Značka epilátora

Ide o jeden pre niekoho z najdôležitejších faktorov. Ak by sme si to mali zovšeobecniť, je dobré veriť overeným značkám, s ktorými máte dobré skúsenosti. Je vhodné si popri výbere prečítať aj recenzie užívateľov.

Zdroje

Recenzie píšeme na základe našich vlastných skúseností alebo na základe skúseností zákazníkov ktorý si dané produkty zakúpili.

 1. https://epilatory-a-depilatory.heureka.sk/
 2. https://www.telegraph.co.uk/beauty/body/5-least-painful-epilators/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *