Najlepšie sendvičovače – Ako vybrať?

Ľudová voľba

Tefal SM 155233
Tefal

Tefal SM 155233

Smart hodnotenie

9.7

Cena: 22.90€

Najlepší produkt

ETA Tampo 4156
ETA

ETA Tampo 4156

Smart hodnotenie

9.6

Cena: 44.70€

Pre náročných

Tefal SW 854 D 16
Tefal

Tefal SW 854 D 16

Smart hodnotenie

9.6

Cena: 79.90€

Sendvičovače patria medzi veľmi obľúbené spotrebiče, ktoré sa nachádzajú snáď v každej jednej rodine. Vďaka kvalitnému sendvičovaču si môžete pripraviť chutné sendviče alebo nejaké iné pečivo, ktoré má omnoho lepšiu chuť. Väčšina používa sendvičovače skôr na prípravu raňajok, no určite sa zídu aj pri iných chodoch, ako napríklad pri príprave večere.

Výber sendvičovača nie je vôbec tak ťažký, stačí poznať dôležité informácie, podľa ktorých sa môžete riadiť a všetko pôjde hladko a najmä rýchlo.

Najlepšie sendvičovače

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Tvar sendvičov Príkon Funkcie
Ľudová voľba
Tefal SM 155233
Tefal SM 155233 22.90€

trojuholníky 700 W -
Pre náročných
Tefal SW 854 D 16
Tefal SW 854 D 16 79.90€

lastúry 700 W multifunkčný
Najlepší produkt
ETA Tampo 4156
ETA Tampo 4156 44.70€

trojuhoľníky 700 W -
Sencor SSM 4300 Sencor SSM 4300 12.00€

trojuholníky 700 W -
ECG S 299 ECG S 299 19.25€

trojuholníky 700 W -
Philips HD 2392 Philips HD 2392 23.90€

trojuholníky 820 W -
DeLonghi SW 12 DeLonghi SW 12 70.00€

trojuholníky 800 W multifunkčný

Ako vybrať sendvičovač

Samozrejme, mať doma kvalitný sendvičovač, ktorý vám urobí chutné sendviče je naozaj perfektné, no ako si vlastne takýto spotrebič vybrať? Výber sendvičovačov je pomerne jednoduchý. Na začiatok vám stačí ak viete všetky dôležité informácie a základné parametre, vďaka čomu si môžete byť istí, že vás nikdy nič pri práci nesklame. Takisto budete potrebovať vedieť niečo aj o funkciách. My vám dnes preto poradíme, ako si vybrať sendvičovač, ktorý vám bude sedieť a bude sa s ním jednoducho pracovať.

Typy sendvičovačov

Existuje takisto aj niekoľko druhov sendvičovačov, ktoré môžete na trhu nájsť a môžu sa vám hodiť pre prípravu jedál:

Bežný sendvičovač

Hodí sa pre úplne každú rodinu, pre jednotlivca alebo jednoducho ľudí, ktorí majú radi dobré, chrumkavé a možno ešte teplé pečivo. V bežnom sendvičovači si bez nejakých väčších problémov pripravíte úplne všetko, čo budete potrebovať. Tento druh sendvičovačov je kompaktnejší a takisto nestojí toľko, čo druhý typ, ktorý si spomenieme.

Multifunkčný sendvičovač

Tento druh sendvičovačov je väčšinou väčší a takisto je vhodný na prípravu waflí alebo na sucho grilovanú zeleninu. Samozrejme, z dôvodu väčšieho množstva rôznych funkcií, je aj drahší.

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Tvar sendvičov Príkon Funkcie
Pre náročných
Tefal SW 854 D 16
Tefal SW 854 D 16 79.90€

lastúry 700 W multifunkčný
DeLonghi SW 12 DeLonghi SW 12 70.00€

trojuholníky 800 W multifunkčný

Základné parametre

Ako vždy, tak aj teraz, začneme základnými otázkami, ktoré sú snáď najdôležitejšie pri výbere toho najlepšieho a správneho spotrebiču. Predtým, ako vôbec začnete uvažovať o tom, či si sendvičovač kúpiť a aký, odpovedzte na tieto krátke otázky:

  • Ako často budete sendvičovač používať? – jedna zo základných otázok, ktorá sa nachádza snáď pri každom jednom výrobku. Podľa toho, ako často budete daný výrobok používať sa odvíja napríklad materiál, z ktorého je spracovaný.
  • Aký veľký by sendvičovač mal byť? – nie každý má dostatočne veľa miesta na to, aby si kúpil veľmi veľký sendvičovač, v ktorom bude pripravovať jedlo. Veľkosť sa však odvíja najmä od veľkosti rodiny. Ak máte väčšiu rodinu, je potrebné zakúpiť väčší spotrebič a naopak.
  • Aký typ potravín budete pripravovať? – mnohým ľuďom pre klasickú prípravu jedál stačí klasický sendvičovač, ktorý nie je príliš malý, no takisto ani príliš veľký. Bežné sendvičovače sú často najlepším výberom.
  • Aký typ? – v článku vám ukážeme aj niekoľko zaujímavých typov sendvičovačov, ktoré si určite zamilujete a podľa toho, koľko vás je v rodine a čo všetko pripravujete, si vyberiete presne ten, ktorý budete potrebovať.

Pustime sa do základných parametrov, ktoré sú pri každom jednom spotrebiči veľmi dôležité vďaka nim totižto budete vždy vedieť, či je pre vás daný spotrebič vhodný alebo nie.

Príkon

Čím vyšší výkon, tým lepší výkon a rýchlejšie spracovanie jedla. Príkon bežných  sa pohybuje v rozpätí okolo 700W. Pri výbere príliš nerozmýšľajte nad spotrebou, neoplatí sa to. Najlepšie je, ak má spotrebič dostatočný príkon na to, aby vám mohol pripraviť všetko jedlo.

Dizajn

Pri tomto druhu spotrebiču je veľmi dôležitý aj pekný dizajn. Mnohí ľudia majú totižto sendvičovače často na očiach, a preto by sa mali hodiť do celej vašej domácnosti. Najmä do kuchyne.

Čistenie

Vyberte si materiál, ktorý sa jednoducho čistí a neostávajú na ňom odtlačkov. To by totižto mohlo celý pekný dizajn pokaziť.

Rozmery sendvičovača

Bývate v malom byte a šetríte miesto? Asi by ste mali pouvažovať nad rozmermi samotného spotrebiča, ktorý si vyberáte. Ak totižto šetríte miesto, kde sa dá, potrebujete menší sendvičovač, ktorý je skladný a veľmi jednoducho ho uložíte do nejakej skrinky.

Naopak, ak vám moc o rozmery nejde, môžete staviť aj na tie väčšie, ktoré sú vhodné pre väčšie rodiny.

Rozmery sendvičovača sú však dôležité aj kvôli veľkosti rodiny. Ak ste veľká rodina, určite budete potrebovať väčší spotrebič. Naopak, menšia rodina, ktorá nemá toľko členov, potrebuje menší spotrebič, ktorý jej postačí.

Záver

Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych výrobkov, medzi ktorými si určite nájdete presne ten, ktorý je vhodný pre vás a bude vám vyhovovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *