Najlepšie posilňovacie stroje (test, recenzie) – poradíme ako si vybrať

Domáce fitko je asi jednou z najlepších možností, ktoré urobíte. Nemusíte celoročne utrácať vysoké čiastky za permanentky do fitness centier, každý deň po robote sa nemusíte hnať ešte na druhý koniec mesta a cvičiť niekde medzi mnohými ľuďmi. Takto prídete do pohodlia domova, môžete si zapnúť svoju obľúbenú hudbu a za jej rytmov sa poriadne vyšťaviť. Pre domáce fitko však budete potrebovať ešte pár vecí, ktoré vám ho doladia, aby ste mohli cvičiť čo najefektívnejšie.

Posilňovacie stroje, ktoré nájdete na rôznych e-shopoch zameraných na šport sú kvalitné a vhodné na doma. Ak sa viac zameriate na to čo potrebujete, určite nájdete aj príjemné ceny, vďaka ktorým ušetríte omnoho viac v porovnaní s drahými posiľnovacími vežami. Viete, čo všetko si zakúpiť a ako správne vybrať posilňovacie stroje k vám domov?

Posilňovacie stroje podľa partií

Najlepšie posilňovacie stroje

Autotrakčné lehátko inSPORTline Inverso Plus Autotrakčné lehátko inSPORTline Verge Multifunkčná lavička inSPORTline Bastet + kotúče + h
Autotrakčné lehátko inSPORTline Inverso Plus Autotrakčné lehátko inSPORTline Verge Multifunkčná lavička inSPORTline Bastet + kotúče + hriadeľ
Orientačná cena
180 – 200 €

Zobraziť produkt

110 – 130 €

Zobraziť produkt

400 – 430 €

Zobraziť produkt

Nosnosť 136 kg 120 kg
Nosnosť 150 kg
Hmotnosť závažia 67.50 kg
Hmotnosť 27.50 kg 20 kg
Sklápací mechanizmus nie áno
Typ závažia oceľové
Rozmery po zostavení (d/š/v) 148 x 78 x 160 150 x 65 x 120 cm
Dĺžky hriadele 180 cm
Polohovateľná opierka áno
Hrúbka polstrovania 4 cm 4 cm
Materiál konštrukcie Oceľ Oceľ
Výškovo nastaviteľný stojan áno
Maximálna odporúčaná výška používateľa (cm) 198 cm 195 cm

Najlepšie komerčné posilňovacie stroje

Multifunkčná posilňovacia veža Body Craft Elite Multifunkčná posilňovacia veža Body Craft Minix Multifunkčná posilňovacia veža Body Craft GX
Multifunkčná posilňovacia veža Body Craft Elite Multifunkčná posilňovacia veža Body Craft Minix Multifunkčná posilňovacia veža Body Craft GX
Orientačná cena
2 700 – 2 800 €

Zobraziť produkt

1 100 – 1 200 €

Zobraziť produkt

2 100 – 2 200 €

Zobraziť produkt

Nosnosť užívateľa 180 kg 150 kg 180 kg
Hmotnosť 197 kg 147 kg
Maximálna výška cvičenca bez obmedzenia bez obmedzenia bez obmedzenia
Typ závažia Tehličky Tehličky Tehličky
Maximálna hmotnosť závažia 90 kg 63 kg 90 kg
Bench nie nie nie
Predkopávanie áno nie áno
Zakopávanie áno nie áno
Motýľ áno áno áno
Butterfly s oporou hrudníka áno nie áno
Sťahovanie kladky (hornej) áno áno áno
Príťahy kladky (spodné) áno áno áno
Prítahy v sede s oporou hrudníka áno áno áno
Tlaky na prsia v sede áno nie áno
Tlaky na triceps áno nie áno
Biceps na kladke – voľný áno nie áno
Biceps na kladke – s oporou nie nie nie
Triceps na kladke áno nie áno
Zhyby na hrazde nie nie nie
Hrazda nie nie nie
Zdvíhanie nôh na hrazde nie nie nie
Rozpažovánie/upažovánie (ramená) áno áno áno
Roznožovánie/unožovánie (stehná) áno nie nie
Sťahovanie lana (brušné svalstvo) nie áno áno
Stepper nie nie nie
Zobraziť celý popis Zobraziť celý popis Zobraziť celý popis

Ako vybrať posilňovacie stroje?

Na začiatok by ste si mali ujasniť, čo vôbec doma potrebujete a čo nie. Je úplne zbytočné, aby ste doma mali stovky strojov, ktoré využijete raz či dvakrát do mesiaca. Ideálne je mať na začiatok pár činiek rôznych veľkostí, bežiaci pás či hrazdu.

Ako prvé vás určite napadne cena, za ktorú by ste mali kúpiť všetky stroje a náčinie. Hranica, po ktorú pôjdete je na vás, no určite sa snažte nájsť všetky stroje za výhodné ceny. Nezabúdajte však na to, že stroje musia byť kvalitné, aby zniesli vašu váhu, a aby ste ich po pár týždňoch používania nemuseli vrátiť na reklamovanie.

Ďalším parametrom je už spomínaná nosnosť. Nikdy ju nepodceňujte a radšej stavte na vyššiu nosnosť, ako by ste mali kupovať stroje, ktoré sú presne na vašu váhu.

Existuje niekoľko typov posilňovacích strojov, ktoré doma určite využijete a ktoré nie. V množstve modelov je však ťažké nájsť ten najkvalitnejší a najlepší produkt, ktorý je vhodná pre vás. Posilňovacie lavice patria medzi základné vybavenie, ktoré budete radi používať. Existuje ich však hneď niekoľko a to posilňovače brušných svalov, multifunkčné lavice alebo bench lavice. Z týchto by ste si mali vybrať podľa toho, čo budete cvičiť. Najlepšie však spravíte, ak stavíte na multifunkčné lavice, na ktorých budete môcť cvičiť úplne všetko.

Skvelou pomôckou na cvičenie doma sú aj trenažéry: rotopedy, cyklotrenažéry či steppery. Podľa toho, čo by vás najviac bavilo si vyberte ten model, ktorý je pre vás najvhodnejší. Radi sa bicyklujete? Určite stavte na cyklotrenažér.

Ďalej existujú aj obľúbené bežiace pásy. Jeden by nemal chýbať ani vám, pretože si tak môžete aj v nepeknom počasí za dobrej hudby zabehnúť niekoľko kilometrov. V zimnom období vďaka nemu ostanete v kondícií a vytvarujete si postavu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *