Najlepšie ohrievače vody

Vybrať si ten najlepší ohrievač vody je niekedy naozaj veľmi ťažké, no jeho výber by ste nemali brať na ľahkú váhu. V porovnávacích testoch nájdete mnohé kotle či ohrievače vody, ktoré by ste si mohli zaobstarať. Kvalitné výrobky vám vydržia dlho a budete sa na ne môcť spoľahnúť aj v tej najväčšej zime, ktorá príde.

Najpredávanejšie na Heureka.sk

 

Najlepšie elektrické ohrievače vody

Název Tatramat EOV 120 Trend ARISTON VELIS EVO 100 Dražice OKHE 80 ARISTON VELIS EVO 80
  Tatramat EOV 120 Trend ARISTON VELIS EVO 100 Dražice OKHE 80 ARISTON VELIS EVO 80
Cena
198,99 – 318,00 €

porovnať ceny

235,30 – 362,82 €

porovnať ceny

204,36 – 316,03 €

porovnať ceny

212,00 – 299,00 €

porovnať ceny

Hlavné charakteristiky
Výrobca
Tatramat Ariston Dražice Ariston
Typ ohrievača
elektrické elektrické elektrické elektrické
Objem
120 l 100 l 80 l 66 l
Hmotnosť
32 kg 32.2 kg 37 kg 28.3 kg
Materiál ohrievača
kov kov
Umiestnenie ohrievača
zvislé zvislé zvislé zvislé
Regulácia teploty
áno áno áno
Doba ohrevu z 10°C na 60°C
2
Množstvo zmiešanej vody
Maximálna teplota ohrevu
75 °C 80 °C 80 °C
Šírka
47.5 cm 50.6 cm 52 cm 50 cm
Poistka proti prehriatiu
áno
Poistka proti zamrznutiu
áno
Výška
111.7 cm 125.1 cm 111 cm 106 cm
Priemer
52 cm
Druh ohrievača
Tlakové
Energetické údaje
Energe­tická trieda
C B B
Príkon
1.8 kW 1.5 kW 2.2 kW 1.5 kW
Napätie
230 V 230 V 230 V 230 V

Ohrievače vody si môžete vyberať z týchto druhov:

  • Akumulačné – akumulačné ohrievače vody slúžia k akumulácii nadbytočného tepla od jeho zdroja. Mnohokrát môžete na trhu nájsť kombináciu akumulačných s elektrickými.
  • Elektrické – elektrické ohrievače vody patria medzi najobľúbenejšie, ktoré môžete nájsť v ponuke. Sú praktické a zaručia vám ohrev vody presne podľa vašich potrieb.
  • Kombinované – kombinované ohrievače vody sú skvelým výberom, ak si neviete vybrať z jedného druhu, ktorý sa vám pozdáva.
  • Prietokové – Chcete mať konečne teplú vodu vo vašej kuchyni? Netreba čakať dlhé minúty, kým vám odtečie voda. Zaobstarajte si prietokový ohrievač vody, ktorý vám zaručí teplú vodu do pár sekúnd.

Ako si vybrať správny ohrievač?

Jednou z najťažších otázok pri kupovaní ohrievaču vody môže byť, ktorý je ten pravý pre vás? Každý má nejaké plus alebo mínus a ak nemáte niekoho v rodine alebo v blízkom okolí, kto takýmto veciam viac či menej rozumie, určite by ste si mali naštudovať viac informácií.

Vždy si vyberajte kvalitu bez kompromisov. Kvalitu by ste mali radiť na prvú priečku, prednejšie než kvantitu. Predsa len, každý z nás by chcel na niečom ušetriť, no na tomto výrobku by ste to určite nemali robiť. Ten správny ohrievač vody by mal mať dostatočný objem, aby ste mali vždy dostatok vody, ktorú budete potrebovať. Kvalitná izolácia, ktorá minimalizuje tepelné straty je ďalším bodom, ktorý by ste mali dodržať. Ďalšími zo skvelých prvkov práve v ohrievačoch vody môžu byť ochrany proti náhodnému zapnutiu, prehrievaniu či zamrznutiu.

Nezabúdajte ani na pomer ceny k výkonu. práve výkon vám zaručí to, že bude ohrievač vody pracovať denno-denne. Ohrievače, ktoré majú špeciálny vysokokvalitný smalt patria medzi tie najlepšie. Teplotu si nastavujete otáčavým regulátorom do vysokých teplôt, pri ktorých sa mu nič nestane a na vodu môžete mať aj indikátor teploty. Práve vďaka nemu budete vždy vedieť, akú teplotu vody môžete očakávať. Ochrana proti korózií by nemala takisto chýbať.

Údržba a čitenie

Ak vás zaujíma ako vyčistiť bojler od vodného kameňa a vymeniť špirálu môžete sa na toto video.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *