Najlepšie GPS navigácie (test, recenzie) – poradíme ako si vybrať

Dostať sa z bodu A do bodu B nebolo nikdy ľahšie. V dnešnej dobe sa vďaka vývinu všetkých technológií naozaj nikde nestratíme a cesta na dovolenku už nie je horor, pri ktorom rodičia prezerajú papierovú mapu a hľadajú v nej ten neznámy názov mestečka, v ktorom ste sa stratili. Ak ste doteraz navigáciu v aute nemali, určite by ste si tento zázrak mali zaobstarať.

Najlepše navigácie

Navitel E500 Lifetime Garmin dezl 580LMT-D Lifetime Navitel MS400 Lifetime
Navitel E500 Lifetime Garmin dezl 580LMT-D Lifetime Navitel MS400 Lifetime
Cena
63,80 – 94,43 €

Zobraziť produkt

346,00 – 398,89 €

Zobraziť produkt

36,60 – 51,20 €

Zobraziť produkt

Hlavné charakteristiky
Výrobca
Navitel Garmin Navitel
Určenie
automobilové automobilové
Výdrž batérie
Displej
Rozlíšenie displeja
480 x 272 480 x 272 480 x 272
3D zobrazenie
áno nie áno
Uhlopriečka displeja
5 palcov 5 palcov 5 palcov
Vlastnosti GPS
Počet kanálov
66 66
Studený štart
35 s 35 s
Presnosť GPS
10
Teplý štart
32 s 32 s
RDS-TMC
áno nie
GPS prijímač
áno
Rozmery
Rozmery
132 x 88 x 12 mm 151 x 93 x 24mm 132 x 88 x 12 mm
Hmotnosť
400 g
Zobraziť všetky parametre Zobraziť všetky parametre Zobraziť všetky parametre

Najnovšie typy áut majú väčšinou navigáciu zabudovanú a automaticky ju tak dostanete grátis. Niektorí však toto šťastie nemajú, a práve preto by ste mali staviť na klasickú navigáciu, ktorá sa dá dnes kúpiť vo všetkých obchodoch s elektronikou a spotrebičmi.

GPS navigácia do kamiónu

Jedným z povolaní, ktoré najviac potrebujú GPS navigácie, sú väčšinou kamionisti, ktorí sú často na cestách a potrebujú sa prepraviť z jedného miesta na druhé bez zbytočných komplikácií. Práve vďaka najnovším modelom, ktoré vám budú ohlasovať aj zápchy, to ako sa im vyhnúť či iné dopravné komplikácie, pre vás bude cesta omnoho ľahšia a pohodlnejšia.

Ako si vybrať správnu navigáciu?

Výber správnej navigácie je niekedy poriadne ťažký, pretože v ponuke nájdete stovky výrobkov, ktoré sú naozaj kvalitné a dobré. Nie všetky vám však môžu sadnúť a budú vám vyhovovať tak, ako by ste potrebovali.

Využitie

Vyberte si GPS podľa potreby. Jazdíte každý deň a potrebujete navigáciu, ktorá vám ohlási každú chybu na ceste? Určite zainvestujte a kúpte si drahší model, ktorý vás nesklame. Presným opakom je zas ten, keď jazdíte menej alebo stále tie isté cesty, ktoré poznáte naspamäť. Drahá navigácia s množstvom funkcií vám bude úplne zbytočná, a preto vám bude stačiť jednoduchá navigácia, ktorá vám pomôže pri každej ceste.

Veľkosť obrazovky

Veľkosť obrazovky je ďalšou z podmienok, ktoré by ste si mali sami stanoviť. Určite si však musíte priznať, že na väčšej obrazovke toho uvidíte omnoho viac a lepšie, ako keby stále pozeráte do nejakej malej navigácie, z ktorej toho nevyčítate práve najviac.

Jednoduchá navigácia je asi najlepším riešením pre úplne každého. Síce si môžete povedať, že tie špeciálne funkcie, ktoré má ten drahší model by ste potrebovali, no počas cesty a šoférovania na to naozaj čas nebudete mať, a preto buďte realisti a uvažujte naozaj rozumne. Radšej si peniaze ušetrite na nejaké iné vybavenie či už do auta alebo niekam inam.

Ostatné funkcie

Nezabúdajte ani na dostatočnú hlasitosť, ktorú navigácia bude mať. Nielen veľká obrazovka a správne zobrazenie máp, ale aj správna hlasitosť a dostatočne príjemný hlas vám pomôže jednoducho sa dostať všade tam, kde potrebujete.

Ešte sa rozhodujete akú navigáciu do auta si kúpiť? Pozrite si aktuálne akcie na navigácie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *