Najlepšie lyžiarske trenažéry (testy, recenzie) – ako vybrať?

Najlepší produkt

inSPORTline Tombos
inSPORTline

inSPORTline Tombos

Smart hodnotenie

9.6

Cena: 287.80€

Pre náročných

Concept2 s PM5
Concept2

Concept2 s PM5

Smart hodnotenie

9.6

Cena: 865€

Lyžiarske trenažéry sú prístroje samé o sebe. Sú to prístroje, ktoré sa používajú v dnešnej dobe veľmi často najmä v rôznych posilňovniach alebo fitness centrách. Nájdete ich vždy pri ostatných posilňovacích strojoch a môžete na nich robiť naozaj veľmi veľa zaujímavých cvikov, ktoré si osvojíte veľmi rýchlo. Mnohí ľudia, ktorí si zariaďujú nejakú domácu posilňovňu stavia najmä na tento stroj, pretože dokáže perfektne precvičiť celé telo.

Lyžiarske trenažéry majú veľmi zaujímavý názov, no od toho klasického lyžovania majú dosť ďaleko. Síce sa pohyb, ktorý robíte s rukami, podobá tomu, ktorý pravidelne robíte aj na svahu, keď lyžujete, tento stroj môžete jednoducho využívať v teple a pohodlí svojho domova alebo presnejšie svojej posilňovne. Nie každý však vie, ako si takýto prístroj vybrať, ktorý sa mu bude najviac hodiť a na čo je vlastne určený. Práve to je dôvod, prečo vám dnes prinášame tento článok, v ktorom vám to všetko vysvetlíme.

Najlepšie lyžiarske trenažéry

Obrázok Názov Cena Hodnotenie
Pre náročných
Concept2 s PM5
Concept2 s PM5 865€

Najlepší produkt
inSPORTline Tombos
inSPORTline Tombos 287.80€

Čo je to lyžiarsky trenažér?

Lyžiarske trenažéry sú prístroje, ktoré umožňujú ľuďom predvádzať rôzne cviky a tým pádom aj posilňovať rôzne partie tela. Mnohí ľudia sa zameriavajú najmä na posilňovanie rúk, ramien a takisto aj chrbta.

Ako vybrať lyžiarske trenažéry

Existuje niekoľko parametrov, na ktoré by ste pri výbere mali dávať pozor. Medzi tie základné sa radia:

  • Rozmedzie záťaže – to je veľmi dôležitý parameter, ktorý by ste mali zvážiť. Ak totižto už dlhšie cvičíte, tak budete potrebovať vyššie rozmedzie váh a naopak, ak ste začiatočník, mali by ste staviť na nižšie váhy.
  • Rozmery miestnosti – tým myslíme rozmery miestnosti, v ktorej sa bude prístroj nachádzať. Podľa toho si môžete vybrať buď veľký alebo o niečo menší lyžiarsky trenažér.
  • Výška – výška je takisto dôležitým faktorom, ktorý by ste nemali podceniť. Pre vyššieho človeka je vždy lepšie o niečo väčší prístroj.
  • Rozpočet – ten by ste mali zohľadniť pri výbere snáď každého stroja
  • Skladnosť – či sa dá stroj v prípade núdze rýchlo sklopiť a niekam uložiť

Sú lyžiarske trenažéry špeciálne rozdelené?

Lyžiarske trenažéry sú pomerne známe výrobky, ktoré môžete nájsť na trhu. Je ich naozaj obrovský počet, no špeciálne do nejakých typov nie sú rozdelené. Samotne sa výrobky od seba odlišujú len spracovaním, funkciami alebo výbavou, ktorú vám ponúkajú.

Pre koho sú tieto prístroje vhodné?

Ešte predtým, ako si vôbec budete vyberať tento stroj, by ste mali vedieť, či je pre vás vôbec vhodný alebo nie. Tento prístroj je vhodný skôr pre ľudí, ktorí sú zvyknutí posilňovať niektoré partie svojho tela a takisto sú zvyknutí aj na cvičenie.

Tento druh prístroja si však môžu kúpiť aj ľudia, ktorí s cvičením začínajú a chceli by pravidelne posilňovať rôzne časti tela.

Pri výbere lyžiarskeho trenažéru by ste sa mali zamerať na:

Rozmery

Ako sme už písali výber by mal pozostávať najmä zo zamerania sa na rozmery. Čím väčší a robustnejší bude váš prístroj, tým lepšie sa vám bude na ňom cvičiť a predvádzať rôzne cviky. Čím väčší však bude, tým väčší rozpočet by ste si mali naň vyhradiť.

Funkcie

Rovnako ako aj ostatné prístroje na cvičenie, tak aj lyžiarske trenažéry vám ponúkajú niekoľko zaujímavých funkcií, o ktoré budete mať určite záujem aj vy. Čím viac funkcí totižto prístroj ponúka, tým lepší výkon môžete podať aj vy a tým je väčšinou aj drahší.

Dizajn

A takisto, aj dizajn je veľmi dôležitý pri úplne každom výrobku. Takisto je to aj pri lyžiarskych trenažérov, ktoré dnes už nie sú len praktické, ale takisto aj štýlové a vyzerajú veľmi dobre.

Záver

Vyhnite sa aj vy preplneným priestorom a zakúpte si domov kvalitný prístroj, na ktorom môžete posilňovať úplne všetky partie svojho tela a najmä ruky a chrbát. Jednoduché cvičenie vám ponúkajú nielen klasické stroje ako bežiaci pás alebo stepper, ale takisto aj tento prístroj pri ktorom budete mať výsledky omnoho rýchlejšie, ako ste čakali, a ktoré budete milovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *