Najlepšie lyžiarske rukavice – ako vybrať tie správne?

Ľudová voľba

Zanier Nordic.ZB
Zanier

Zanier Nordic.ZB

Smart hodnotenie

9.3

Cena: 13.91€

Najlepší produkt

Leki Trail Black
Leki

Leki Trail Black

Smart hodnotenie

9.3

Cena: 27.40€

Pre náročných

Zanier Revolution.XZX
Zanier

Zanier Revolution.XZX

Smart hodnotenie

9.5

Cena: 62.08€

Každý šport si vyžaduje určité príslušenstvo, ktoré sa k nemu hodí, a ktoré je kvôli niečomu potrebné. Pri nejakých športoch sú tieto doplnky len dobrovoľné a je na vás, či si ich kúpite alebo nie. Naopak, iné športy si zas vyžadujú dôležité príslušenstvo, ktoré vás môže chrániť alebo je súčasťou pohybov, ktoré robíte.

Medzi dôležité doplnky a príslušenstvo, ktoré musíte mať pri lyžovaní sú napríklad lyžiarske okuliare, ktoré vám ochránia zrak nielen od silných UV lúčov, ktoré sa odrážajú od snehu, ale takisto aj od rôznych častíc, ktoré by sa do vašich očí mohli dostať, no takisto sem patria aj lyžiarske rukavice, vďaka ktorým vám nebude na ruky zima.

Najlepšie rukavice

Obrázok Názov Cena Hodnotenie
Pre náročných
Zanier Revolution.XZX
Zanier Revolution.XZX 62.08€

Ľudová voľba
Zanier Nordic.ZB
Zanier Nordic.ZB 13.91€

Najlepší produkt
Leki Trail Black
Leki Trail Black 27.40€

Zanier Werfen.WS Zanier Werfen.WS 29.45€

Ako vybrať lyžiarske rukavice?

Výber lyžiarskych rukavíc je tou ľahšou úlohou, ktorú budete musieť pred lyžovaním urobiť. Kvalitné lyžiarske rukavice nájdete takmer v každom značkovom a dobrom obchode, môžete si ich pohodlne kúpiť aj cez internetový obchod a takisto ich nemusíte nijako špeciálne vyberať podľa iných kúskov oblečenia ako je to pri okuliaroch a helme.

Typ rukavíc

Prvým parametrom, na ktorý je potrebné sa zamerať, je typ rukavíc. Ktorý je ten najlepší pre vás? Na trhu nájdete dva základné typy:

  • Palčiaky
  • Prstové, klasické rukavice

Tieto dva typy sú úplne tie klasické, ktoré poznáte už celý život. Mnohí lyžiari preferujú klasický typ prstových rukavíc, pretože sú praktickejšie a lepšie sa nimi držia ostatné dôležité komponenty.

Pokiaľ však máte radi veľké teplo, palčiaky sú asi najvhodnejšie na úplne všetko. Prsty máte spolu a v teple. Výber je len na vás.

Materiál

Materiál by mal byť rozhodne nepremokavý, čo je však veľmi dôležitou požiadavkou pri každom jednom kúsku, ktorý máte pri tomto športe. Aj napriek tomu, že máte nepremokavý materiál, mal by byť vzdušný a vaša pokožka by mala pod ním dýchať.

Kvalitné zateplené rukavice by nemali prepúšťať ani len vlhkosť, z ktorej by ste mohli mať studené ruky a mohlo by vám byť zima.

Hmotnosť rukavíc

Zaujímavosťou je aj hmotnosť, ktorá vám môže byť niekedy až na príťaž. Pravdou však je, že zateplené rukavice majú omnoho vyššiu gramáž, pretože majú viacero vrstiev. Aj napriek tomu, že by vám mohla nižšia hmotnosť vyhovovať viac, určite chcete radšej teplo a príjemné hriatie, čo vám rukavice môžu ponúknuť.

Moderné vlákna sú napríklad Thinsulate, Gore – Tex a Primaloft. Tieto materiály sú nielen moderné, ale takisto aj kvalitné, vodeodolné a rýchloschnúce.

Vyhrievané rukavice

Je vám neustále zima? Perfektným typom rukavíc sú tie, ktoré majú vnútorné vyhrievanie. Toto vyhrievanie funguje na baterky, ktoré vydržia 3 až 10 hodín. Dávajte si však pozor na to, aby ste tieto rukavice nenechali niekde hodené na snehu, aby sa vám systém, ktorý v nich je, nepokazil.

Vystuženie a iné dôležité maličkosti

Rukavice by ste mali mať aj vystužené, najmä na kĺbových častiach. Dokážete si tak ochrániť svoje končatiny veľmi dobre pri páde alebo nejakej kolízií.

Zaujímavým detailom niektorých rukavíc je aj trigger systém, čo je spojenie lyžiarskej palice s rukavicou pomocou malého pútka. Je to skvelý systém, kedy pri páde nedôjde k strate palíc.

Rukavice pre ženy, mužov a deti

Rukavice sa rozdeľujú podľa toho či sú pre ženy, mužov alebo deti. Rukavice sa rozdeľujú podľa toho, z akého materiálu sú vytvorené, akú farbu či vzory majú. Samozrejme, dizajn je skôr na poslednej priečke. Najprv by ste mali staviť skôr na funkčnosť.

Cena

Ako vždy hovoríme, pri lyžiarskych potrebách by ste nemali šetriť peniaze a skôr by ste mali staviť na kvalitu, ako nízku cenu. Pre deti však nájdete rukavice určite aj za nižšie ceny.

Záver

Na záver vám už len povieme, že kúpa lyžiarskych rukavíc nie je vôbec ťažká. Stačí si vybrať tie, ktoré vám budú sedieť, budú vyzerať dobre a budete sa v nich cítiť dobre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *