Najlepšie lyžiarske nohavice – aké si vybrať?

Ľudová voľba

Luhta Sajatta Optic
Luhta

Luhta Sajatta Optic

Smart hodnotenie

9.3

Cena: 84.68€

Najlepší produkt

Spyder Propulsion Mens Pant
Spyder

Spyder Propulsion Mens Pant

Smart hodnotenie

9.3

Cena: 179€

Pre náročných

Spyder Propulsion Men
Spyder

Spyder Propulsion Men

Smart hodnotenie

9.6

Cena: 177.91€

Vyzerať štýlovo aj na svahu je niekedy naozaj obtiažne. Mnoho kúskov nevyzerá práve najštýlovejšie a najkrajšie, pretože výrobcovia sa snažia staviť skôr na funkčnosť materiálu. To znamená, že mnoho lyžiarskych nohavíc dnes môžete na trhu nájsť v neutrálnych farbách ako napríklad čierna. Takéto farby nie sú, špeciálne pre ženy, práve najlepšie a najpríťažlivejšie, čo znamená, že sa snažia nájsť nejaké iné kúsky.

Najlepšie pánske nohavice

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Určenie
Pre náročných
Spyder Propulsion Men
Spyder Propulsion Men 177.91€

pánske
Najlepší produkt
Spyder Propulsion Mens Pant
Spyder Propulsion Mens Pant 179€

pánske

Najlepšie dámske nohavice

Obrázok Názov Cena Hodnotenie Určenie
Ľudová voľba
Luhta Sajatta Optic
Luhta Sajatta Optic 84.68€

dámske
Salomon Catch Me Pant Salomon Catch Me Pant 149€

dámske

Ako vybrať lyžiarske nohavice?

Výber lyžiarskych nohavíc môže byť niekedy naozaj veľmi ťažký a strávite pri ňom omnoho viac času, ako sa na prvý pohľad môže zdať. V obchodoch nájdete rôzne kúsky, ktoré sa vám môžu zdať dobré, no aj napriek tomu nemusia mať presne to, čo požadujete. Dnes sme si pre vás pripravili článok, v ktorom vám ukážeme, ako si vybrať lyžiarske nohavice.

Základom je spodná vrstva

Presne tak, základom je kvalitná spodná vrstva, vďaka ktorej vám bude teplo a nebude vám zbytočná zima. Dobré lyžiarske nohavice možno sú teplé, no nikdy vás nezahrejú tak dobre, ako keď pod nimi máte kvalitné termoprádlo.

Termoprádlo má však veľmi dôležitú funkciu, ktorou je odvádzanie potu. Ak by vám totižto pot ostal na tele, mohli by ste veľmi jednoducho prechladnúť a následne aj ochorieť. Ak teda hľadáte kvalitné lyžiarske nohavice, najprv by ste mali začať hľadať niečo pod ne a až potom sa posuňte dalej.

Lyžiarske nohavice sú druhým krokom

Ako sme spomínali vyššie, lyžiarske nohavice sú až druhou vrstvou, druhým krokom, ktorý je dôležitý na izolovanie tepla, ktoré vytvoríte telom za pomoci spodnej vrstvy, čiže funkčného oblečenia.

Vaše lyžiarske nohavice by mali byť vodeodolné a to v takom spôsobe, že voda alebo sneh jednoducho po látke zídu a do nohavíc sa nevsiaknu.

Veľkosť nohavíc

A akú veľkosť nohavíc vlastne zvoliť? Pri lyžiarskych nohaviciach je to trochu inak ako pri klasických nohaviciach, ktoré nosíte. Veľkosť by ste mali brať o niečo väčšiu, pretože pod lyžiarske nohavice sa väčšinou dáva spomínané funkčné prádlo. Nohavice by vám nemali byť príliš úzke, no takisto ani príliš široké. Jednoducho povedané, mali by ste sa v nich cítiť dobre.

Vodný stĺpec

Počuli ste o niečom takom ako vodný stĺpec? Tento parameter rozdeľuje lyžiarske nohavice do niekoľkých kategórií podľa toho, ako sú účinné a ako fungujú v styku s vodou. Existuje niekoľko kategórií a to:

  • do 2000 mm
  • 2000 – 5000 mm
  • 5000 – 10 000 mm
  • 10 000 – 15 000 mm
  • nad 15 000 mm

Dizajn

Dizajn je pre mnohých veľmi dôležitý. Ten by mal byť však na poslednom mieste. Najprv si vyberte nohavice, ktoré vám dobre držia, ktoré sú funkčné a až následne sledujte trendy a nejaký dizajn.

Dizajn sa líši na základe pohlaví, iné delenie pri lyžiarskych nohaviciach nenájdete.

Opasok

Poslednou vecou je opasok. Opasok nie je dôležitým komponentom, no niektorí naň stavia. Ten by mal byť farebne zladený s ostatkom nohavíc, aby sa moc nevynímal a mal by byť dostatočne široký.

Záver

Výber lyžiarskych nohavíc by ste nemali podceniť a mali by ste si ich vyberať nielen podľa dizajnu, ale najmä podľa funkčnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *