Najlepšie kamery do auta

Nikdy neviete, kedy sa môže niečo stať a zrazu budete svedkom nejakej dopravnej nehody, ktorú by ste mohli mať zdokumentovanú. Mnohokrát sa stáva, že nielen dopravné nehody, ale aj rôzne iné situácie, v ktorých je dobré mať dôkazový materiál, budú niekde blízko pri vás. Presne takto budete môcť pomôcť nielen sebe, ak by sa niečo stalo, ale aj ostatným.

Najlepšie kamery do auta

Názov TrueCam A7s LAMAX C7 Navitel R600 MIO MiVue 785 Xiaomi Yi Dashbord
TrueCam A7s LAMAX C7 Navitel R600 MIO MiVue 785 Xiaomi Yi Dashbord
Cena
129,99 – 233,37 €

porovnať ceny

63,06 – 98,80 €

porovnať ceny

7,92 – 101,00 €

porovnať ceny

123,37 – 184,24 €

porovnať ceny

54,16 – 102,35 €

porovnať ceny

Hlavná charakteristika
Výrobca
TrueCam LAMAX Navitel MiO Xiaomi
Pozorovací úhol
130 ° 150 ° 170 ° 140 ° 165 °
Rozlíšenie videa
2304 x 1296 1920 x 1080 1920 x 1080 1920 x 1080 1920 x 1080
G-senzor
áno áno áno áno áno
GPS modul
áno áno nie áno
Menu v češtině
áno áno áno áno
Automatické zapnutie
áno áno áno
Podporované pamäťové karty
Micro SDHC Micro SDHC Micro SDHC Micro SD Micro SDHC
Maximálna veľkosť pamäťových karIet
32 GB 32 GB
Clonové číslo
Kapacita batérie
400 mAh 200 mAh 240 mAh 240 mAh
Optická stabilizácia
nie nie
Magnetický držiak
nie
Detekcia rýchlostných radarov
áno nie áno
Detekcia vozidiel
áno nie
Detekcie jazdných pruhov
áno nie áno áno
Detekcia pohybu
áno áno áno
Wi-Fi
nie nie áno
Nočný režim
áno áno áno

Kamery do auta sú vhodné nielen pre vodičov, taxikárov či pracovníkov bezpečnosti, ale aj pre milovníkov adrenalínu za volantom. Mnohokrát tieto kamery slúžia ako dôkazový materiál pri rôznych situáciách či dokazovaní poistných udalostí. Buďte vždy pripravení a radšej na jednu z kamier do auta stavte.

Aby sme vám trochu priblížili, na akom spôsobe tieto čierne skrinky do auta fungujú, čítajte ďalej. Základom zariadenia je kamera, ktorá je umiestnená na čelnom skle. Práve vďaka tomu budete mať na situáciu pred sebou vždy skvelý výhľad. Kamera ukladá videozáznam do vnútornej pamäte na pamäťovú kartu. Zariadenie je spravila vybavené systémom nekonečnej slučky, čo znamená, že keď sa pamäť zaplní staré záznamy sa prepisujú. Takto máte vždy istotu, že na pamäťovej karte budete mať nový záznam. Na videozázname je vždy zobrazený aj čas a dátum, takže je jasné, kedy k udalosti prišlo.

Ako si vybrať správnu kameru do auta?

Na začiatok by ste mali poznať dôležité informácie, vďaka ktorým si vyberiete tú najlepšiu kameru do auta. Najlepšie kamery do auta sú vybavené buď jednou alebo dvoma kamerami. Jedna kamera je nasmerovaná pozdĺž smeru idúceho vozidla, takže vidíte všetko pred sebou. Ak máte aj druhú kameru, tá je smerovaná do priestoru cestujúcich. Práve tieto dvojkamery sú veľmi obľúbené a často sú používané v autobusoch či taxíkoch.

najlepšie autokamery

Okrem samotnej kamery máte väčšinou aj DVR záznamník, ktorý je vybavený mikrofónom. Ten vám umožňuje nahrávať video aj so zvukom. Ak by ste niečo také nechceli, môžete túto funkciu vypnúť, no vždy je lepšie mať ju v kamere. Mnohé nové typy majú aj GPS modul, takže okrem času a dátumu dokážu skvelo ukázať aj miesto, kde sa nachádzate či G-sensor pre detekciu pohybu.

Rozlíšenie záznamu je takisto veľmi dôležité. Ak chcete, aby na kamere bolo všetko dobre vidno, určite by ste mali staviť na také kamery, ktoré majú omnoho lepšie rozlíšenie. Vyberať si môžete medzi: 640 × 480 (SD), 1280 × 720 (HD Ready) alebo 1920 × 1080 (Full HD). Nájdete aj kamery s menším rozlíšením, no na tých už naozaj neuvidíte skoro nič a je úplne zbytočné do takých vrážať peniaze.

Funkciu, ktorú by mali mať už všetky kamery do auta, je automatický štart pri zapnutí či vypnutí zapaľovania. Niekedy sa môže stať, že by ste kameru mohli zabudnúť zapnúť a bolo by ju potom zbytočné vôbec v aute mať. Preto si zakúpte takú, ktorá sa automaticky pri naštartovaní aj zapne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *