Najlepšie herné konzoly

Najlepšie herné konzoly

Obrázok Názov Cena Hodnotenie
Sony Playstation 4 500GB Sony Playstation 4 500GB 199.00€

Microsoft Xbox One Microsoft Xbox One 174.62€

Recenzie herných konzol

Sony Playstation 4 500GB

Cena: 199.00€ |

Sony Playstation 4 500GB

Smart hodnotenie
7

Ako každý v mojom veku i ja sa venujem hraniu hier na herných konzolách a súťaženiu s mojimi kamarátmi. Keďže som si chcel kúpiť novú a kvalitnejšiu, odskúšal som si teda rôzne. Vyhralo u mňa jednoznačne Sony Playstation 4 500GB.

Táto konzola je podobná stolovému počítaču. Hmotnosť konzoly je 2800g  s HDD 500GB. Má skvelú funkciu nahrávania vedeí počas hry, ktoré nasledovne môžete zdieľam na internete. Tak isto možno počas hrania sledovať rôzne veci na internete. Procesor je 8-jadrový, aby stíhal hry. Súčasťou je bezdrôtové pripojenie Wifi a bluetooth 2.1. Na tele konzoly možno nájsť rôzne konektory ako : 2xUSB 3.0, HDMI výstup, optický vstupový výstup, vstup pre kábel LAN, AUX konektor. Dizajn ovládača je zaujímavý, jednoducho sa drží v rukách. Táto konzola žiaľ nie je kompatibilná s príslušenstvom k PS2.

Hry hrané vo Full HD ponúkajú neuveriteľný zážitok. Je to síce investícia, ale určite sa vyplatí. Grafika a rýchlosť je podľa môjho skromného názoru veľmi dobrá.

Osvetlenie ovládača sa dá v noci vypnúť, aby ma to nerušilo, inak je to podsvietenie pri hraní hier super. Rozhodoval som sa medzi PS a XBOX, ale vyhralo u mňa jednoznačne PS4. Myslím si, že je to najlepšia konzola, do akej môže človek zainvestovať. OS je prehľadný a rýchly. Inštalácia hier je vďaka tomu veľmi jednoduchá. Dokonca aj strieľačky hry sa dajú cez ovládač hrať veľmi ľahko. Niektorý sa nesúhlasne vyjadrujú k cene produktu no ja si naopak myslím, že čo sa týka ceny v porovnaní s výkonom a kvalitou tak cena je výborná. Doteraz som používal Xbox 360, no s PS4 sa to nedá ani porovnať. Je to skvelá zábava na voľný čas a trávenie voľných večerov či daždivých nepriaznivých dní. Joystick sadne do ruky. Ovládač je na baterku, ktorú stačí len dobíjať. Funguje veľmi potichu, rýchlo a spoľahlivo. Jedinou nevýhodou s ktorou je potrebné sa vyrovnať je cena hier, ktorá je momentálne privysoká.  Ovládač je DualShock 4. S novým, lepším dizajnom .

Playstation už vlastním a používam pol roka a myslím si, že všetko funguje tak ako má. Je super, využívam ju dosť často. Ide o konzolu, ktorá je momentálne najlepšia na trhu. Nehovorím, že zostanem verný PS a nikdy nebudem užívateľom Xbox-u, ale momentálne som spokojný s tým, čo mám a vlastním. S kamarátmi si robíme často turnaje večerné vo futbale či basketbale a myslím, že je to super zábavka na voľný čas trávený s priateľmi. Dokonca ju niekedy používam aj s priateľkou, ktorej sa tiež zapáčilo hranie PS. Určite odporúčam každému, kto uvažuje nad kúpou hernej konzoly.

Viac info

Výhody

 • cena

Nevýhody

 • starší model

Microsoft Xbox One

Cena: 174.62€ |

Microsoft Xbox One

Smart hodnotenie
6

Prinášam Vám recenziu na Xbox ONE ktorý som si nedávno zakúpil. Predtým som využíval Xbox 360, ale potom , ako som prvýkrát Xbox one 500GB u švagra, neodolal som mu a vedel som,že ho musím mať aj ja. Má neskutočnú grafiku, rýchlu a flexibilnú ovládateľnosť, proste všetko, co je potrebné pre dostatočné zážitky z hry. Xbox one sa dostal na trh v roku 2015, no hneď zaujal svojimi funkciami a kvalitami. Xbox one poskytuje perfektne vyvážený výkon a pri hre dodáva pocit reality. Xbox one ja najlepšia herná konzola značky Microsoft. Dizajn nového Xboxu je decentný , ktorý dopĺňa len malé biele svetielko s logom xboxu na ovládači aj na boxe. Obrovskou výhodou opri 360-ke je aj to, že svetielka blikajú, no postupne znížia jas, aby nerušili hráča pri hre. Za nahradené považujeme aj zvuky zapnutia a vypnutia konzoly. Pri prvom zapnutí konzoly je dôležité vedieť fakt, že sa musíte pripojiť na internet, odkiaľ je možné stiahnuť 500MB update, vďaka ktorému je možné následne spojazdniť konzolu, bez ktorého je konzola nefunkčná a nepoužiteľná. Inštalácia je dostatočne rýchla, stačí si len vytvoriť vlastné konto, cez ktoré bude konzola užívaná.

Novinky na Xbox one

Menu ovládania je taktiež nové. Umiestnenie nastavenia či aplikácií a hier je rozdielne ako pri Xbox 360. Uprostred vo veľkej ikone je možné vidieť hru, film alebo aplikáciu , ktorá je aktuálna. Priznávam, zo začiatku sa mi menu zdalo veľmi komplikované a mal som v tom chaos, no po pár odskúšaniach som do toho prišiel a musím uznať, že tento štýl menu je prepracovanejší a lepší ako to bolo pri 360. Ak sa z hlavnej obrazovky prepnete doľava, natrafíte na vami vybrané veci. Xbox one je zložený z 3 systémov : herný, aplikačný, spájací, pričom herný systém má vlastný trvalý základ. Taktiež je pridaný multitasking, ktorý rozčlenil 3GB na hry a 2GB na rôzne aplikácie. Xbox je 8-jadrový, 6 jadier využívajú hry a 2 jadrá zas aplikácie.

Hry na  Xbox ONE

Čo sa týka hier na Xbox one, na môj vkus sú príliš drahé. Z dôvodu, že sú hry rozšírené, treba taktiež rátať s faktom, že zaberajú viac miesta ako predchádzajúce. Hry sa teraz komplet celé inštalujú na HDD. Napriek tomu, že instalácia a spustenie teda trvá dlhšie, no už po 1-5min. je možné hru spustiť a následne sa doinštaluje pri spustenej hre, ktorú môžete v tej dobe už hrať. Všetky hry majú realistickú podobu oveľa kvalitnejšiu v porovnaní s hrami na Xbox 360. V ponuke je široká škála hier, ktoré možno používať na Xbox one stačí si len vybrať. Ceny hier sa pohybujú od 27€ a vyššie.

Xbox Live

S novým Xbox one predstavil Microsoft aj nový Xbox Live.V novom Xbox live teraz nájdete množstvo hier a aplikácii, ktoré môžete využívať. Ja osobne som si predplatil Xbox live na rok a dostal som možnosť hrania a stiahnutia 25 hier na Xbox one, ako UFC, FIFA, NHL a podobne. V súčasnosti xbox live funguje aj s Cloudom. Pomocou neho môžete hrať hru a vášho súpera si môžete vybrať prostredníctvom internetu. Takýmto spôsobom napríklad ja a švagor hrávame hry, túto funkciu naozaj oceňujem. Služby, ktoré možno  využívať cez Xbox live sú:

 • internet explorer
 • one drive
 • eurosport player
 • NHL gamecenter
 • NBA gametime
 • deezer
 • youtube
 • Red Bull TV
 • až 26 hier na 1 rok zdarma!
 • rôzne zľavy
 • aplikácie, úložiská hier
TIP: zaplaťte si EA Access ktorý stojí iba 24,99€ na rok a môžete si zdarma stiahnuť viac ako 13 hier ako napríklad: NHL, NBA, FIFA, NFL, ...

Nový ovládač, gamepad

Môžem povedať, že tak ako celý Xbox aj gamepad prešiel rôznymi zmenami, ktoré ho spravili ešte lepším, vykonnejším a pohodlnejším. Okrem iného je menší, má upravené a ľahšie ovládateľné joistickové páčky, ktoré majú menšie hlavičky. Ďalej nesmiem nespomenúť napríklad vylepšenie triggerov, ktoré sú teraz schopné reagovať a vibrovať napríklad pri natiahnutí šípu či strele na bránu. Taktiež je vylepšený zadný dizajn, odstránili sa vytŕčajúce zadné batérie, ktoré boli natoľko krehké, že pri ovládačoch na 360 som ich mal neustále pokazené a museli byť prelepené, čo robilo hru nepohodlnejšou, no pri Xbox one sa mi to stať už nemôže. Pri vybití baterií je možné gamepad pripojiť aj pomocou USB kábla. V balení sa nachádza 1 gamepad, no je možné prikúpiť ďalšie, za ktoré si však priplatíte značnú sumu. Dávajte si pozor, gamepady, ktoré sú kompatibilné s xbox 360 nie sú kompatibilné pre xbox one. Xbox one má vlastné gamepady, ktoré sú kompatibilné výlučne s týmto zariadením. Ovládač, gamepad, funguje na 2 AA baterky. Určite neľutujem kúpu tejto konzoly, pretože si myslím, že je to v súčasnosti to najlepšie, čo možno nájsť na trhu herných konzol. Taktiež je možné dokúpiť Kinect, ktorý umožňuje hry hrať ešte reálnejšie, ako hry bez kinectu. Som zástanca herných konzol od Xbox-u, a preto som si ani nikdy nekúpil PS, pretože po niekoľkých užívaniach u priateľov som si povedal, že nech si hovorí kto chce a čo chce, Xbox neprekonajú. Napríklad mi vôbec ale vôbec nesadol ovládač, ktorý PS má, oveľa pohodlnejšie v rukách sa drží a manipuluje s ovládačom od Xbox-u. Myslím, že táto investícia sa určite vyplatí. Pretože Xbox one je Xbox one.

Viac info

Výhody

 • cena

Nevýhody

 • starý model

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *